przywitać się czas

Nowy użytkownik? Przywitaj się i napisz coś o sobie. OK, wyżeracze też mogą się tu pochwalić dokonaniami ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Annael9
Posty: 91
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:25
Lokalizacja: spod lasu
Płeć:

przywitać się czas

Post autor: Annael9 »

Witam i pozdrawiam wszystkich leśnych i podleśnych :-) Długo nic nie wiedziałam o survivalu chociaż zawsze chciałam mieć małą pustelnię w Wielkim Lesie. Zamieszkałam jednak w wielkim mieście Krakowie. Marzyć nie przestałam, aż któregoś dnia, spacerując po ogrodzie pomyślałam sobie, że gdyby tak do lasu wrócić, to - to trzeba wszystko, ustabilizowane, zostawić :roll: a z czego będę żyć? Tak zaczęłam szukać książek, mało miałam do czynienia z internetem. Dotarłam jakoś do "Zielonej kuchni" Do tej pory nie wszystkie jadalne rośliny potrafię zidentyfikować. Praktykę rozpoczęłam w krakowskim ogródku :-) ślimaków jednak nie, chociaż były.
Tak się złożyło, czyli z woli losu, nie raczej z braku pieniędzy w Lasach Państwowych na remonty leśniczówek, zwłaszcza tych starych, rodzice odkupili po niższej cenie dom, stary jak, powiedzmy Tom Bombadil ;-) ale tato zmarł, potem brat też i mama jest tu sama. Przyjechałam. Mieszkam na skraju lasu. Jak stanę przed bramą to opieram się niejako o ścianę lasu, bezpieczną, w oddali widzę kilka dachów ostatnich budynków wioski, wieżę miejscowego kościoła i wieżę miejscowego zamku, chyba to był zamek myśliwski.
Mama ma rentę, więc chwilowo śmierć głodowa nam nie grozi, ale ja nie mam środków finansowych, więc bardzo mnie to interesuje jak można przeżyć w lesie.
Coś jak w Lecie lesnych ludzi
Mam nadzieję, że wiele się naumiem, chociaż nie wędruję daleko po lesie. Jestem tu niejako opiekunką. Lokalizacja: Bory Stobrawskie :-)
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Witaj :-)
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Obrazek
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Cóż za piękne entrée! Bonżur!
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

Witam :)
Awatar użytkownika
pasikonik
Posty: 139
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:06
Lokalizacja: górny śląsk
Płeć:

Post autor: pasikonik »

heloo
Awatar użytkownika
ZEN
Posty: 118
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: ZEN »

Witam, sam borykam się ostatnio ze swoją egzystencją, zastanawiam się co dalej robić w życiu.
Mam kilka fachów ale w życiu codziennym to marna profesja jak ktoś kiedyś napisał "co mam robić jak Ja tylko przesłuchiwać potrafię" nie do końca się w tym czuję. Marzy mi się własny dom, taki ekologiczny który ma szklarnię , zbiera deszczówkę, ma oświetlenie ledowe i jest moją oazą. Można jeszcze tak długo gadać........
Życzę powodzenia w realizacji planów.
Awatar użytkownika
zaCiety
Posty: 157
Rejestracja: 14 maja 2008, 21:10
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: dawniej "Inkwizytor666" MTPN
Płeć:

Post autor: zaCiety »

Annael9, Witam Serdecznie:)
Jeden kraj, jeden język, a ja ich kurna nie rozumie!!
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Witamy na forum, zapraszamy do "pierwszej czytanki" w dziale kuchnia :)
viewtopic.php?t=2131
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Hej Annael9!
Witamy na pokładzie tego szacownego forum!

Miłego bytowania z nami zarówno on jak i offline! :)
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 791
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Witam. Masz całe ogrodzone obejście, zabudowania gospodarcze, czy tylko sam dom? Chodzi mi o hodowlę drobiu, ogródek, sad, itp. Las lasem, ale dobrze mieć coś w miarę pewnego w najbliższym otoczeniu: ziemniaki, jaja, warzywa, owoce.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
blambek
Posty: 44
Rejestracja: 28 sie 2012, 10:12
Lokalizacja: Raciaz
Tytuł użytkownika: blambek
Płeć:

Post autor: blambek »

Witam
Dobra rada więcej znaczy niż narzędzia u partaczy.
Awatar użytkownika
earthtraveler
Posty: 79
Rejestracja: 04 cze 2010, 09:35
Lokalizacja: Kozłowo
Gadu Gadu: 6793090
Tytuł użytkownika: Lubię sobie połazić
Płeć:

Post autor: earthtraveler »

Serwus ;-)
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Witam serdecznie
tylko po co to "e" w nicku?!
Annael9
Posty: 91
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:25
Lokalizacja: spod lasu
Płeć:

Post autor: Annael9 »

:-) Dziękuję za miłe przywitanie :mrgreen: otóż:
Pingwiniak oboje dobrzyśmy w rąbaniu drewna, gorzej z rozpalaniem albo transportem

Obrazek

Bonjour monsieur Gryf

GawroN znasz taką piosenkę? ( nie pogniewasz się? ) Gawron, gawron, gawronie, kroczysz ładnie koło mnie, gawron, gawron gawronie - ja cię kocham a ty mnie jakoś tak to było, dzieciaki w przedszkolu się uczyły :mrgreen:

Inkwizytor666 powitanie na ostrzu noża? Mam pytanie kobiety żyją dłużej... wdowy ( tak ) a stare panny? Jak to z nimi jest?

Qasz w związku z tą kuchnią -no tak, jakby to powiedzieć - nic obrazek z innego Forum podwędzę :oops: ( maniakiem tolkienowskim jestem poza tym )
ale kuchnię i to dziką lubię :-)

Obrazek

Parthagas To jest duży dom z obejściem, czyli jest stodoła, obora, świniarnik, drewutnia, jakby co to zdjęcie na Picassa ( ale sprzed roku, ganek się nieco zmienił )

Obrazek

Dawniej to było gospodarstwo, teraz są pustki. Nic nie hodujemy, żadnej kurki. Tu mrowie lisów w okolicy. Mama chorowita jest. Było kilka powodzi. Poza tym, jest ogródek, marchewkę siejemy, owszem, sadek też, ale wymaga odmłodnienia. Nasza działka własnościowa jest mniejsza niż samo obejście ogrodzone starym dziurawym płotem poprzez który psy idą w las, dzikusy jedne... To dobre dzikie miejsce, super, pompa jest, elektryka też, ostatni słup linii dalej już ino knieja. Trochę mchy nas atakują nie wspominając komarów. :-)
Ziemniaki mama kupuje u miejscowego gospodarza, owoce przywozi siostra, która mieszka jakieś 15 km stąd, też w leśniczówce czy gajówce - wyraźny brak gospodarza.

kermitttt To znaczy jakie "e"? Takie jest moje imię ( tolkienowskie ) Annael Fakt, że po urodzeni dali mi imię Anna, nazwisko mam na literę S. Słyszałeś, Annael, to Elf szary, który wychowywał Tuora..., który wprawdzie był człowiekiem - ludziem, ale pojął za żonę piękną Idril z Gondolinu? :-)
Aca, może ci chodziło o cyfrę 9? tak mam w adresie mailowym, ale gdy się tu zarejestrowałam, czekałam i czekałam na aktywację konta - zdarza się na niektórych Forach, że się czeka. Okazało się, że źle napisałam własny adres mailowy i musiałam drugi raz. Tak wyszło. Z woli losu :D
Idę więc sprawdzić kuchenne delicje survivalowe :-)
Awatar użytkownika
Stainer80
Posty: 13
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:39
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:

Post autor: Stainer80 »

Cześć :-)
"Disneyland? F**k, man, this is better than Disneyland!"

In Omnia Paratus
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 791
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Fajne chadziajstwo. Przeszukałaś stryszek, szczególnie krokwie i łaty, czy ktoś czegoś fajnego na pamiątkę nie zostawił?
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
ewa
Posty: 80
Rejestracja: 19 wrz 2012, 18:56
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Post autor: ewa »

Witaj:) Dobrze się mieszka koło lasu. Ja sobie już nie wyobrażam inaczej :)
kłamstwo ma krótkie nogi
Annael9
Posty: 91
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:25
Lokalizacja: spod lasu
Płeć:

Post autor: Annael9 »

Och tak, bardzo dobrze - super - tylko ta chmara komarów, jakichś chyba zmutowanych, wielkie i nic sobie nie robiące z moich mikstur. A kleszcze to zupełnie inny rozdział - taki jeden ostatnio niestety wżarł mi się w ciałeczko, widać słodkie, moje...

Lecz ja chciałam ino, jakby ponownie się przywitać, bo tak jakoś ostatnio nie zaglądałam tutaj, ale powiedzieć muszę, że Lubię was :-D ( mimo wszystko )
Tak jakoś naskładało się zdarzeń, napiętrzyło... choroba mamy okazała się o wiele poważniejsza niż można było sądzić, w połowie marca mama zmarła, i tak przy tym pozbierać się trudno, Był szok zimowy a teraz szok z wybujałej nagle zieleni. A suczka - pies rasy Beauceron czyli owczarek francuski, co znalazłam po obrazkach w internecie, potrzebowała urodzić sobie 7 szczeniaczków, co stało się w dniu 11 marca. Jednego zgubiła w lesie, drugi tak głośno skomlał, że udało mi się go odnaleźć. Po dwóch dniach zginęły następne dwa, ale przyznać muszę, że zdały egzamin z przetrwania, bo potrafiły same trafić, mamausia ich nie szukała, podejrzana jakaś. Kiedy na moich oczach wyprowadziła je znowu na spacerek do lasu zrobiłam jej w obecności dzieci awanturę i podglądam gdzie psy mają ukryte przejścia aby je zatkać.
Pomimo tych wszystkich zajęć postanowiłam przywitać się na nowo jako marnotrawna użytkowniczka tegoż tu Forum :mrgreen:
Witajcie wszyscy dawni i nowsi i cisi czytacze oraz oglądacze :564:
Awatar użytkownika
earthtraveler
Posty: 79
Rejestracja: 04 cze 2010, 09:35
Lokalizacja: Kozłowo
Gadu Gadu: 6793090
Tytuł użytkownika: Lubię sobie połazić
Płeć:

Post autor: earthtraveler »

Się zastanawiałem...się.. gdzie podziała się Annael.Dobrze że jesteś.

Serwus
Awatar użytkownika
ewa
Posty: 80
Rejestracja: 19 wrz 2012, 18:56
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Post autor: ewa »

Dużo spokoju po tych przejściach Ci życzę :-D
kłamstwo ma krótkie nogi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem nowy i witam się”