www.reconnet.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Puszcza Niepołomicka
Autor Wiadomość
niszka 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2017-03-18, 15:08   Puszcza Niepołomicka

Zapuściliśmy się ze SmileOnem i Gacławem w drugi weekend marca w lasy i torfowiska Puszczy Niepołomickiej. Łaziliśmy kawałek piątku, całą sobotę i połowę niedzieli - w efekcie wyszły nam z tego niecałe trzy dni łażenia z dwoma nockami w lesie :)

GALERIA

Snuliśmy się trochę drogami, więcej jednak chyba szliśmy na przełaj. Nocowanie pod tarpem, jedzonko z ogniska - kaszanka i zupki chińskie :D Woda na początku "domowa" (SmileOn mnie znienawidził za herbatę z muszynianki :P ), później dłuuugo wyczekiwana filrtowana, zaczerpnięta z jednego z licznych rowów melioracyjnych przecinających puszczę.

Samej zwierzyny, jej śladów, tropów czy odchodów - całe mnóstwo. Od znajomego leśnika urzędującego w Puszczy wiem, że mają tam problem ze zbyt dużą ilością kopytnych; może to być prawda, bo widać, że próbuje zeżreć wszystko, co się da. Wykopane spróchniałe pniaki co krok, z obgryzionymi elegancko korzeniami, świeże wiatrołomy pięknie okorowane... Odchodów pod nogami jak na gospodarstwie hodowlanym. No i przede wszystkim zobaczenie na własne oczy niemało saren i kilka stad jeleni. Ale, dla "równowagi" - czatownie w formie zwyżek chyba co 200m ;-)

I dość zaskakujący wniosek z wypadu: człowiekowi na dłuższą metę potrzeba celu... 8-) Snucie się trzy dni bez wyraźnego planu, założeń i zamierzeń to o dwa dni za długo; spada motywacja i zaczyna się "szukanie" celów pomniejszych, czegoś, co by motywowało do dalszego parcia na przód.

Tresor

Wysłany: 2017-03-20, 12:02   

Przyjemna wędrówka 😁

Jakiej wielkości tarp mieliście ?

SmileOn 
the violinist

Wysłany: 2017-03-20, 16:29   

Tresor napisał/a:
Przyjemna wędrówka 😁

Jakiej wielkości tarp mieliście ?

3x3,5
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."

Sikor 

Wysłany: 2017-03-21, 18:46   

Gratuluję wypadu.
Mieliście farta z tymi żurawiami.

niszka 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2017-03-22, 18:30   

Żurawie były dwa razy, tzn pierwszego dnia 2 osobniki, ostatniego - 6. Słyszeliśmy je na długo przed tym jak je zobaczyliśmy :) ...Ale czy farta?... Nie wiem - o ile cieszę się z każdego dzikiego zwierzęcia dojrzanego podczas swoich wypadów, o tyle widok żurawi (który wielce mnie ucieszył) jakoś bardzo mnie nie zaskoczył. Spodziewać to się ich tam może nie spodziewałam bo nie miałam podstaw, ale pasowały mi do krajobrazu :mrgreen: Wydaje mi się, że one na tamtym torfowisku mogą być stałymi bywalcami.

Odpowiedz do tematu