Puszcza Niepołomicka

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
niszka
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2013, 12:32
Lokalizacja: z pomiędzy
Płeć:

Puszcza Niepołomicka

Post autor: niszka »

Zapuściliśmy się ze SmileOnem i Gacławem w drugi weekend marca w lasy i torfowiska Puszczy Niepołomickiej. Łaziliśmy kawałek piątku, całą sobotę i połowę niedzieli - w efekcie wyszły nam z tego niecałe trzy dni łażenia z dwoma nockami w lesie :)

GALERIA

Snuliśmy się trochę drogami, więcej jednak chyba szliśmy na przełaj. Nocowanie pod tarpem, jedzonko z ogniska - kaszanka i zupki chińskie :D Woda na początku "domowa" (SmileOn mnie znienawidził za herbatę z muszynianki :P), później dłuuugo wyczekiwana filrtowana, zaczerpnięta z jednego z licznych rowów melioracyjnych przecinających puszczę.

Samej zwierzyny, jej śladów, tropów czy odchodów - całe mnóstwo. Od znajomego leśnika urzędującego w Puszczy wiem, że mają tam problem ze zbyt dużą ilością kopytnych; może to być prawda, bo widać, że próbuje zeżreć wszystko, co się da. Wykopane spróchniałe pniaki co krok, z obgryzionymi elegancko korzeniami, świeże wiatrołomy pięknie okorowane... Odchodów pod nogami jak na gospodarstwie hodowlanym. No i przede wszystkim zobaczenie na własne oczy niemało saren i kilka stad jeleni. Ale, dla "równowagi" - czatownie w formie zwyżek chyba co 200m ;-)

I dość zaskakujący wniosek z wypadu: człowiekowi na dłuższą metę potrzeba celu... 8-) Snucie się trzy dni bez wyraźnego planu, założeń i zamierzeń to o dwa dni za długo; spada motywacja i zaczyna się "szukanie" celów pomniejszych, czegoś, co by motywowało do dalszego parcia na przód.
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Przyjemna wędrówka 😁

Jakiej wielkości tarp mieliście ?
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Tresor pisze:Przyjemna wędrówka 😁

Jakiej wielkości tarp mieliście ?
3x3,5
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
Sikor
Posty: 209
Rejestracja: 29 wrz 2014, 07:38
Lokalizacja: Radom
Płeć:

Post autor: Sikor »

Gratuluję wypadu.
Mieliście farta z tymi żurawiami.
Krótko i na temat.
Awatar użytkownika
niszka
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2013, 12:32
Lokalizacja: z pomiędzy
Płeć:

Post autor: niszka »

Żurawie były dwa razy, tzn pierwszego dnia 2 osobniki, ostatniego - 6. Słyszeliśmy je na długo przed tym jak je zobaczyliśmy :) ...Ale czy farta?... Nie wiem - o ile cieszę się z każdego dzikiego zwierzęcia dojrzanego podczas swoich wypadów, o tyle widok żurawi (który wielce mnie ucieszył) jakoś bardzo mnie nie zaskoczył. Spodziewać to się ich tam może nie spodziewałam bo nie miałam podstaw, ale pasowały mi do krajobrazu :mrgreen: Wydaje mi się, że one na tamtym torfowisku mogą być stałymi bywalcami.
ODPOWIEDZ