Mashroom Will at night ;)

Szukasz informacji o jakimś miejscu? Byłeś w miejscu które chciałbyś polecić innym? Napisz o tym w tym miejscu.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Mashroom Will at night ;)

Post autor: przeszczep »

Czyli ciąg dalszy odwiedzin w okolicach Czarnej D... :D
Na przystanek Wola Grzybowska dostaliśmy się w kole godziny 21. Wysiedliśmy z pociągu i pognaliśmy w stronę lasu :)
Na początku nie za bardzo zwracaliśmy uwagę na drogę - po prostu szliśmy przed siebie duktem, wsłuchując się w dźwięki, jakie wydawały kijki Magistra - to było prawie jak radio :P Po kilkunastu minutach, każdy z nas miał inną koncepcję na to, gdzie się znajdujemy ;)

Dwaj nawigatorzy próbują się nie zgubić ;)
Obrazek

Po nader kulturalnej wymianie zdań, pomkneliśmy dalej... w sumie to nawet nie wiedzieliśmy gdzie :P Bo nasz główny nawigator, jak się okazało, nie do końca ustalił miejsce porannego spotkania z Aniołem ;) Szliśmy więc dalej na chybił trafił a miejsce spotkania ustaliliśmy telefonicznie w międzyczasie :)

W końcu dotarliśmy mniej więcej na miejsce i zaczęliśmy zbierać materiały na przygotowanie nodii :D
Niezastąpiona okazała się moja [...] piła łańcuchowa :D (nie ma to jak nutka reklamy ;) )
Ale fakt - bez niej ciężko byłoby pozyskać kłody do ogrzewania :)

Tu Sławek udaje, że piłuje ;)
Obrazek

A tu na chwilę podniósł kłodę bo zobaczył, że fotografuję :P
Obrazek

Powolne początki rozpalania ognia i rozprzestrzenianie go na całą długość bali
Obrazek

Obrazek

Nasz brzozowa nodia niestety całkiem obficie dymiła i nie pozwalała na zbyt swobodne oddychanie...
Obrazek

Mgr udaję człowieka z mgły :D
Obrazek

Obrazek

W kole 2 w nocy skończyliśmy intelektualne dyskusje i zalogowaliśmy się w psiworach, a co po niektórzy nawet zasnęli :D
Rankiem, przy porannej toalecie (sikałem sobie właśnie ;) ) zaskoczył mnie Anioł, z którym to wybraliśmy się na polowanie migawkowe. Niestety, jak to zwykle bywa, jak się idzie żeby coś zobaczyć, to zwykle tego nie ma :P I tak po spędzeniu dłuższej chwili na ambonie, wróciliśmy do obozowiska na śniadanko :D Rozpaliliśmy ogień, Anioł zaczął się wypinać - chyba chciał zagrać w berka zapinanego ;)

Obrazek

Część obozowiczów już się ogarnęła, tylko taki jeden leniowaty gej jak zwykle musiał się popisać swym domostwem ;)
Obrazek

Zagotowaliśmy se żarełko, obcyndoliliśmy kiełbadrony z dzika i chyba podwawelską

Obrazek

...i ruszyliśmy z powrotem przez zaspy i śniegi po pas ;)
Obrazek

A na zakończenie eskapady na drogę wyskoczył nam jelonek, który sobie żerował dopóki nie podeszliśmy zbyt blisko ;)
Obrazek

No i tyle z łikendowego wyjazdu...
Awatar użytkownika
zdybi
Posty: 435
Rejestracja: 01 lut 2009, 22:46
Lokalizacja: zachpom
Gadu Gadu: 9522989
Płeć:
Kontakt:

Post autor: zdybi »

Piękne okoliczności przyrody mieliście...Jak się taką piłą tnie,ciężko?
przeszczep pisze:Część obozowiczów już się ogarnęła, tylko taki jeden leniowaty gej jak zwykle musiał się popisać swym domostwem ;)
Nie no,okrucieństwo niemoralne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Fajny wypad,gratulacje panowie :-D
http://lukaszzdyb.blogspot.com
http://mybushcraft.blogspot.com
"Bo życie przecież po to jest,żeby pożyć"
Awatar użytkownika
Kozakooos
Posty: 16
Rejestracja: 08 sty 2010, 21:16
Lokalizacja: Żory

Post autor: Kozakooos »

WIELKI SZACUN !!!

Życzę sobie takiego wypadu :) :) :)

Pozdrawiam !!! ;-)
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Całkiem miły wypad
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Witam :-) pogratulować wypadziku :-) podepnę się pod pytanie Zdybiego jak się ciacha tą piłą :-) :?: Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

przeszczep pisze:Część obozowiczów już się ogarnęła, tylko taki jeden leniowaty gej jak zwykle musiał się popisać swym domostwem ;)
A ja mam pytanko co to za nożyk na tym zdjęciu, wbity w kłodę przy wolverinie :?:
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

Piłą się tnie bardzo efektywnie :) Używam jej od półtora roku i mniej więcej od tego czasu siekierki ze sobą nie zabieram. Pocięcie drzewa na 3 części zajęło nam bardzo mało czasu, ale nie chcę strzelać ile bo nie pamiętam...

Nóż to moja produkcja :)
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Sam jesteś gej ..cieciu :mrgreen:
Wypad pozytywny, pełen luzik 8-)
Piłą tnie się świetnie na bank sobie ją zakupię. Polecam wszystkim.
Płać za reklame plugawcu ! 8-)
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

A nożyk wygląda dokładnie tak, tylko odrobinę bardziej spracowany ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

"Mashroom Will at night" - Jeżu! Ale mnie ten tytuł zwiesił. Jak w końcu zajarzyłem, sklołem się na potęgę, za IQ 65. Po prostu czad. Wódy nie piję, a mi szare kmórki obumierają.

Szacun za wypad. No i ja się nie dziwię, że tego jelonka wmurowało, jak was zobaczył. Pewnie pomyślał, ze was ludziów pogieło, żeby pełne paśniki i samice w waszych domostwach opuszczać w taki mróz i szlajać się po bezdrożach i mu śnieg ugniatać :-)

Kosa klasa. Jaka stal? Te dwa jaśniejsze paski na pochwiszczu to szlufki, czy takie te, no.. aplikacje?
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

Stal d2 4mm :)
Te dwa paski to szlufki do noszenia w poziomie. Są po obu stronach pochwy więc ta jest również obustronna :D
Pochwa robiona przez Pitt`a według moich wytycznych :)
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

przeszczep pisze:Te dwa paski to szlufki do noszenia w poziomie.
Ha! Tak myślałem. Już od pewnego czasu noszę się z planem uszycia takiej pochwy. Moim największym problemem jest to, że tradycyjne mocowanie pochwy pionowo, powoduje, że pas biodrowy plecaka wadzi o rękojeść noża.
Kombinuję więc albo z takim mocowaniem jak widziałem w filmie Far North (kobieta stojąca przodem, nóż częściowo schowany pod futrem):
Obrazek
gdzie pochwa swobodnie wisi na dwóch rzemykach.
Albo z pochwą poziomą. Jednak w tym wypadku obawiam się wypadnięcia noża (mimo iż siedzi ciasno i ma zapinkę).
Jak Ci się sprawuje ten patent?
PS: Noż piękny. Jakoś nie przepadam za mikartą, ale w tym wypadku wszystko pięknie się ułożyło. Szlif perfekcujny. Tak doskonały, że nie wygląda na customa :-)
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
przeszczep
Posty: 364
Rejestracja: 10 lut 2009, 14:57
Lokalizacja: warszawa
Gadu Gadu: 9000624
Tytuł użytkownika: zagorzały turysta
Płeć:

Post autor: przeszczep »

Staram się ;)
Mikarta w ogóle jest trochę inna niż zwykle to wygląda, ale musiałbys zobaczyć na żywo. Może przy jakiejś okazji wypadowej w końcu uda się zobaczyć :)
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1048
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

puchalsw, Możesz też pójść w tą stronę http://puszczanstwo.blogspot.com/2009/1 ... -mory.html
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
wilk4561
Posty: 182
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:44
Lokalizacja: Okolice Kępna
Gadu Gadu: 8847874
Tytuł użytkownika: Wędrowiec
Płeć:

Post autor: wilk4561 »

przeszczep, gdzie można znaleźć Cię w Warszawie? Często bywam a słyszałem, że masz trochę brytyjskiego sprzęciku. Skusiłbym się za jakiś czas.
Kup se Morę
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

ODPOWIEDZ