AP - wspomnienia

Opinie wystawiane po transakcjach z działu Giełda

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Online
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1020
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

AP - wspomnienia

Post autor: Kopek »

Wspomnienia, anegdoty czy historyjki o Naszym koledze, przyjacielu.

Piotrka poznałem osobiście w drodze na zlot Wolfshadowa. Rudy, dziwny ale sympatyczny i uczynny gość. Będąc pierwszy raz na zlocie nie sądziłem, że tak mocno się zintegruje z tym forum i że przyjdzie mi tak wcześnie żegnać kolegę / przyjaciela. Wciąż mi trudno to wszystko zaakceptować.

Zlot Reconna w Bukownie. Wracam z warsztatów zielarskich Wilsona. AP stoi przy ognisku i obserwuje kopanie dołu pod pieczenie mięsa. Ale jego twarz jest niewyraźna a nos dwukrotnie większy.
- Co Ci się stało - pytam,
- a przy pierdo liłem sobie saperką. :)
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Z Piotrem już zawsze będę kojarzył niżej przedstawiony utwór - nawet sam Kaczmarski nie potrafi go wykonać z taką pasją i zaangażowaniem jak robił to AP...

Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Online
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1020
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

hejtyniety, miałem o tym napisać w kolejnym poście. Po urodzinach Docza czekałem tylko aż znów będę mógł posłuchać wykonania AP. Pozostanie mi już tylko wspomnienie ogniska w Sosnowcu i Piotrek siedzący na kłodzie z gitarą w ręku.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

Taki miał podpis. Osobiście nie znałem, widziałem na zdjęciach i filmach. Kupił ode mnie nóż. Niesamowitą cechą tego forum jest to, że jakoś mi tak smutno.
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
slaq
Posty: 675
Rejestracja: 20 wrz 2007, 08:39
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: slaq »

Kiedyś go nagrałem na bunkrze - http://skroc.pl/199ea
Bardzo szkoda chłopaka :-/
Awatar użytkownika
Kosa
Posty: 236
Rejestracja: 09 gru 2010, 00:38
Lokalizacja: Osiek k. Oświęcimia
Gadu Gadu: 5676422
Tytuł użytkownika: Gadget Man
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Kosa »

A jeszcze niedawno rozmawialiśmy gdy byłem w Warszawie ...
Miał wpaść do mnie w te wakacje, walnąć po piwku przy grillu i porobić parę ostrzy...
:cry:


| 4HEAT | Sadowski Knives |
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

Sporo z AP przegadaliśmy o muzyce...
Tym co nie znają polecam album kapeli, w której śpiewał:
Awatar użytkownika
jm48
Posty: 195
Rejestracja: 18 lut 2011, 00:46
Lokalizacja: Chęciny Czerwona G.
Płeć:

Post autor: jm48 »

I mnie miał odwiedzić - nie zdążył... :-(
ślepy herbu ślepowron
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 783
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Wiadomość ta spadła na mnie gwałtownie w sobotę. Przypomniałem wtedy sobie wszystkie wspólne rozmowy, chociażby na wyspie wiślanej. Jeszcze w czwartek czytałem dyskusje AP z ludźmi, a tu taka nieodwracalna zmiana. Uważam, iż na zlotach powinno być dla Piotra jedno "wolne" miejsce przy ognisku, zawsze przecież będzie z nami.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2014, 11:45 przez Parthagas, łącznie zmieniany 1 raz.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

kubush pisze:Sporo z AP przegadaliśmy o muzyce...
Tym co nie znają polecam album kapeli, w której śpiewał:
Grał też w innych projektach, m.in.

albo
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Wchodzę na forum i nie wierzę! Normalnie sciska mi klatkę i nie mogę złapać tchu. Był jedną z osób, które strasznie chciałem spotkać w realu i nie będzie mi dane. Mi pozostaje tylko wspomnienie ircowych wieczorów. Słów brak.
Awatar użytkownika
ewa
Posty: 80
Rejestracja: 19 wrz 2012, 18:56
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Post autor: ewa »

W kilku słowach podnosił na duchu. A teraz łzy same kapią...
kłamstwo ma krótkie nogi
Awatar użytkownika
nicco
Posty: 109
Rejestracja: 29 sty 2009, 22:43
Lokalizacja: Lubelskie
Tytuł użytkownika: ....................
Płeć:

Post autor: nicco »

Parthagas pisze:Uważam, iż na zlotach powinno być dla Piotra jedno "wolne" miejsce przy ognisku, zawsze przecież będzie z nami.
Jestem za
AP poznałem na zlocie w Secyminie - oglądam zdjęcia i nadal nie dociera do mnie fakt, że już nigdy nie porozmawiamy, nie pośpiewamy - nie wiem co napisać, brak słów, pustka w głowie i jedno pytanie "dlaczego ? "
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

AP, człowiek który nakierowywał mnie i wskazywał mi poprawną drogę na tym forum. Lubiłem chłopaka, bo potrafił powiedzieć co myśli prosto w oczy, był skłonny do pomocy :cry:

Najgorsze, że już nigdy go nie zobaczymy, nie zajedzie nam wspaniałą radą, ehh ciśnie się na usta przecinek!

Do zobaczenia!
Awatar użytkownika
steppenwolf
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2010, 06:47
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć:

Post autor: steppenwolf »

Z AP komunikowałem się jedynie na PW. Odpowiadał rzeczowo i życzliwie. Mile go wspominam. Wierzę na 99 % (nie ode mnie to zależy) , że któregoś dnia literalnie znowu wyruszy na szlak.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Słów nie znalazłem, co by choć trochę oddały co czuję,
kochał las i muzykę,
ten kawałek dedykuję Piotrowi, a przede wszystkim Margoli. Może choć trochę podniesie na duchu:


Ogień po Nim nie zgasł!.
Wszyscy co uczestniczyli w warsztatach, przegadali noc przy ognisku, w pociągu, mają Cię w sercu.
Dbaj o nas, czuwaj nad nami, ....

Zapamiętam Cię
Obrazek
Awatar użytkownika
Predator
Posty: 107
Rejestracja: 23 kwie 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Predator »

Poznałem Piotrka, jako jedną z pierwszych osób z Reconnet, w drodze na śląski zlot na wyspie. Przez te parę godzin podróży znaleźliśmy wiele wspólnych tematów. Na miejscu zapoznał mnie z większością z Was. Zapamiętałem go jako szczerego, nie owijającego w bawełnę, lecz życzliwego kolegę.

W miniony piątek mieliśmy jechać wspólnie, by cały dzień wędrować Puszczą Bolimowską i dotrzeć na Surwiwalia. Cieszyłem się, że znów się zobaczymy. Podał mi do siebie dwa numery. Rano nie odbierał jednak telefonu, szukałem go na peronie, lecz go nie było. Liczyłem jeszcze, że spotkam go na miejscu, jednak się nie zjawił...

Dla mnie pozostanie zaginionym towarzyszem podróży...
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Bliżej poznałem Piotra przez długie, nocne rozmowy na IRCu. Okazało się, że mamy więcej wspólnego, niż zainteresowanie bushcraftem. Ujął mnie już na początku znajomości, gdy na kanale o 3 w nocy wspomniałem, że jestem chory i nie mam możliwości dotarcia do apteki. Chciał wsiadać w najbliższy pociąg z lekami z własnych zapasów i jechać z Łodzi do Warszawy. Ratownik medyczny na wskroś.

Gdy po raz pierwszy usłyszałem jak śpiewa - momentalnie zostałem fanem. Jego ekspresji, dykcji i szczerości niewielu mogło dorównać.
Tu urywki z jednego z koncertów, gdzie Piotrek grał i śpiewał. Słaba jakość, ale to jeden z nielicznych znanych mi zapisów:

Po jednym ze zlotów Marta i Piotr ugościli mnie w ich domu naprędce przygotowaną, ale pyszną potrawką. Tak dowiedziałem się o talencie kulinarnym AP. Cuda potrafił wyczarować, co jeszcze wielokrotnie udowadniał.

Mieliśmy okrążyć Rembridż. Złazić Beskidy i Bieszczady.

Piotrze! Dzięki za wspólne wędrówki. Rozmowy na tarasie i IRCu. Kiedyś się jeszcze spotkamy. Gdziekolwiek to będzie.
Tymczasem, Bracie, nudno będzie bez Ciebie.
Awatar użytkownika
Grigor
Posty: 167
Rejestracja: 25 paź 2010, 18:07
Lokalizacja: Łask- Łódzkie
Płeć:

Post autor: Grigor »

Powtórzę słowa z dziadowskiego portalu społecznościowego, gdyż jakbym do tego nie podszedł zawsze układają mi się w głowie tak samo :
"Ta chwila gdy odebrałem na Surwiwaliach (na które Piotrek miał przymaszerować z Predatorem) telefon od Bubla..... Facet z którym piłem w Łagiewnikach na pierwszym w życiu spotkaniu z ludźmi forum, z którym na nie jednym zlocie się wyło przy ogniu, który przekimał mnie wraz z Margolą jak chciałem posiedzieć dłużej w Warszawie ze swoją dziewczyną (nawet były plany by znów odwiedzić), dobrym żarciem wtedy uraczył bez pytania i słowem pocieszył jak żem przy odprowadzaniu Doris odwalił.... Poratował radą medyczną gdy mój układ trawienny rozsadzał kolejne muszle klozetowe. "To jest moja torebka" i dziwne przedmioty jako symbol wyjazdu do warszawy na koniec zlotu u Bubla. Odszedł od nas ludzki pan....
Prawdziwą porażką jest nie przegrać, lecz w ogóle nie podjąć walki.
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Nie znalem osobiście. Nie wiem jak to się stało. Na dobrą sprawę, jedyny kontakt to wymiana kilku postów na forum.

Ale smutno mi. Czuję jakąś bliskość ze względu na zainteresowania, styl życia, wiek.
Musiał to być fajny człowiek.
Awatar użytkownika
Mr. Wilson
Posty: 422
Rejestracja: 27 paź 2010, 22:55
Lokalizacja: xyz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mr. Wilson »

Z papierosem, gitarą, ochrypłym głosem, takiego go pamiętam.
Poznałem AP tylko z najlepszej strony, taki obraz pozostanie w mej pamięci.
Tak jak chciał, smutek po jego odejściu...

Przepraszam, więcej nie napiszę. W ostatnim czasie odeszło zbyt dużo moich bliskich znajomych :-/
Las moim domem i najlepszym przyjacielem
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

slaq pisze:Kiedyś go nagrałem na bunkrze - http://skroc.pl/199ea
Piekne, chce go wlasnie tak zapamietac.
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Annael9
Posty: 91
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:25
Lokalizacja: spod lasu
Płeć:

Post autor: Annael9 »

Dziękuję wam za wszystkie te wspomnienia, jeśli teraz zaglądam na forum to aby poczytać o naszym przyjacielu Piotrze AP. Nie znałam go osobiście, zbyt krótko jestem na forum, zresztą ostatnio nawet długo nie zaglądałam... Tak się złożyło, że ostatni wpis, życzliwej rady na shoutbox od Niego był dla mnie. Nie miałam czasu by podziękować w tym samym dniu. Po kilku dniach dowiedziałam się, że AP już jest "po drugiej stronie czasu"
Dziękuję Ci AP za każdą życzliwą radę, za każdy wirtualny uśmiech i pomoc - przesyłam Ci uśmiech,( choć przez łzy ) poprzez jakby szklaną ścianę czasu :-)
Wiesz, nie mogę pojechać na zlot ani nawet na Twój pogrzeb, przykro mi :567: , ale Twój duch jest teraz nie ograniczony przestrzenią jak nasze ciała, biedne osiołki, drepczące po ścieżkach doczesnego życia, więc Piotrze, AP - Szczezunie :-) zapraszam Cię na długą ( jak na moje możliwości ) włóczęgę po tutejszym lesie, pogadamy sobie, Tobie nasze komary nie zaszkodzą - i ufam dalej znajdziesz jakąś sposobność aby mi "zielonej" zwłaszcza w zdrowotnych sprawach :roll: dopomóc
Więc już Ci dziękuję.
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Z Piotrkiem przegadałam dłuuuugie godziny na fejsie/IRCu/przez SMSy. Mieliśmy bardzo podobne gusty muzyczne, podobne patrzenie na świat, podobne podejście do wielu spraw. Dlatego też tak boli Jego zniknięcie.
Pamiętam, jak pierwszy raz się spotkaliśmy w realu. Przyjechał wtedy na moje sławne, "biletowane" ognisko :D Na szczęście na bilecik się nie załapał a ognisko i tak zapłonęło. Siedzieliśmy i graliśmy na gitarach aż do świtu. Na następny dzień szłam do pracy i zostawiłam AP śpiącego u mojego przyjaciela, po kilku godzinach dostałam od niego smsa o następującej teści: "Apo zruchałaś mi mózg, wszędzie widzę twoje rude kudły. Urwę Ci cycki, jak się następnym razem spotkamy".
Na szczęście nie spełnił swojej groźby 8-)

Ktoś nam wtedy machnął focię
Obrazek

Pilnuj się AP! Nie daj się w tych zaświatach! :569:
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Tak jak napisałem tutaj:
viewtopic.php?p=116580#116580
Zbieram materiał foto i wideo o Piotrze:
Nadsyłajcie mailem (bialoleczanin(at)gmail.com) Wasze:

- najciekawsze zdjęcia Piotra jakie macie w swoich archiwach
- materiał wideo - nie można praktycznie tego przesłać mailem, więc albo filmiki z YT, albo udostępnione na jakiś serwerach typu Dropbox.
- znane Wam powiedzenia, czy anegdoty z Piotrem (króóóótkie!)

Mam już link od Gawrona, skopiowałem film z picassy Slaqa. Coś tam znajdę u siebie w archiwum.
Dzięki i pozdrawiam!
F..k it, I'll Do It Myself!
ODPOWIEDZ