Zlot jesień 2013 - Kociołek wege

mniam, mniam...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Zlot jesień 2013 - Kociołek wege

Post autor: Kopek »

Młody wracam do rozmowy ze zlotu na pomorzu. Ustalmy jakieś przykładowe menu, obiad, kolacja na 3 dni, piątek, sobota, niedziela. Jeżeli ktoś jeszcze jest zainteresowany może się podłączyć.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Shakadap
Posty: 9
Rejestracja: 14 paź 2012, 22:12
Lokalizacja: Podkarpackie
Tytuł użytkownika: pomagam wyzdrowieć
Płeć:

Post autor: Shakadap »

może nie koniecznie wege ale zdecydowanie inaczej jadam niż większość uczestników takich imprez
jakie masz propozycje...?

[ Dodano: 2013-10-02, 22:31 ]
na śniadanie może owsianeczka z bakaliami na wodzie z dodatkiem mleka...?
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Ja standardowo będę miał dla was dżemiki, konfitury, powidła i marynaty. Specjalnie dla Młodego marynowana marchew z białą rzodkiewką jakieś 2-3 słoiki.
BUK! HONOR! DZICZYZNA!
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

GawroN pisze:Morg, a nie szkoda takich specjałów dla ...tych .... no .... wege ?
Spokojnie, starczy dla wszystkich, wiesz że zawsze hurtem zabieram swoje skarby.
BUK! HONOR! DZICZYZNA!
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Shakadap, Wspólne śniadania możemy pominąć. Ciężko się zgrać po poprzednim wieczorku :).
Shakadap pisze:jakie masz propozycje...?
Może leczo? Jakaś wspólna zupa. Może być z mrożonki.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Annael9
Posty: 91
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:25
Lokalizacja: spod lasu
Płeć:

Post autor: Annael9 »

Mrożonka się rozmraża w transporcie. Raczej suszone warzywa. Używam suszonych warzyw oraz chwastów i pokruszonych kotletów sojowych. Zresztą z kotletów sojowych można zrobić pyszną potrawkę, jeśli się odpowiednio przyprawi. Aby nie smażyć, najpierw moczę w wywarze ( zazwyczaj jarzynowym ) potem kroję na małe kawałeczki, potem to duszę i przyprawiam, można sosik dorobić. Może imitować gulasz :mrgreen:
Dobrej zabawy i smacznego :mrgreen:
Awatar użytkownika
miśka
Posty: 190
Rejestracja: 02 mar 2011, 20:00
Lokalizacja: 3miasto
Gadu Gadu: 13946836
Płeć:
Kontakt:

Post autor: miśka »

GawroN pisze:Morg, a nie szkoda takich specjałów dla ...tych .... no .... wege ?

;)

wygaśnie - chociaż coś w tym jest :D
łat?! :-P
Kopek ja sobie marzę o malinkach w słoiku :D :D
Awatar użytkownika
acia1065
Posty: 183
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:51
Lokalizacja: małopolska
Gadu Gadu: 3955209
Tytuł użytkownika: Acia
Płeć:
Kontakt:

Post autor: acia1065 »

Morg pisze:Ja standardowo będę miał dla was dżemiki, konfitury, powidła i marynaty. Specjalnie dla Młodego marynowana marchew z białą rzodkiewką jakieś 2-3 słoiki.
Podaj przepis na tą marchew z rzodkiewką!!
"Człowiek jest tym, co je" Feuerbach
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

No tak, daj przepis. A później nikt już na zlot nie zaprosi jak sobie każdy sam specjałów nafabrykuje ;]
BUK! HONOR! DZICZYZNA!
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

Mawiają : stajesz sie tym co jesz

Krowa je trawę

Czyli jestem wegetarianinem :mrgreen:


tak z innej beczki :
morg - a robisz czasem marynowaną kapustę pekińska ?
Awatar użytkownika
acia1065
Posty: 183
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:51
Lokalizacja: małopolska
Gadu Gadu: 3955209
Tytuł użytkownika: Acia
Płeć:
Kontakt:

Post autor: acia1065 »

Morg pisze:No tak, daj przepis. A później nikt już na zlot nie zaprosi jak sobie każdy sam specjałów nafabrykuje ;]
Nie podasz to trudno. Dla mnie zlot jest w sferze marzeń. Za duże koszty! Dla mnie jest normalne dzielić się przepisami. Mieszkam sama, mam 2 tys. na m-c. O zlotach i podobnych imprezach mogę pomarzyć!
"Człowiek jest tym, co je" Feuerbach
Awatar użytkownika
jm48
Posty: 195
Rejestracja: 18 lut 2011, 00:46
Lokalizacja: Chęciny Czerwona G.
Płeć:

Post autor: jm48 »

acia1065 pisze: Nie podasz to trudno. Dla mnie zlot jest w sferze marzeń. Za duże koszty! Dla mnie jest normalne dzielić się przepisami. Mieszkam sama, mam 2 tys. na m-c. O zlotach i podobnych imprezach mogę pomarzyć!
:shock: Toś zadała - no chyba, że pracujesz w piątek i sobotę... Koszty są żadne... Dojazd do Krakowa...A dalej już z kolegą ze zlotu/z forum. - Co? - musisz kupić wszystko - karimatę, śpiwór, zadaszenie/namiot, niezbędnik do szamki...Ciuchy...? Sam Zlot nic nie kosztuje... Robisz przetwory? Są zjadliwe? Bierzesz ze sobą, częstujesz i już jesteś swoja.../nasza... - czytaj - wkupiona... :mrgreen:
ślepy herbu ślepowron
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Dźwiedź pisze:morg - a robisz czasem marynowaną kapustę pekińska ?
Kim-chi jest smaczne, ale niestety śmierdzi przy produkcji i przy konsumpcji, tak więc odpuściłem.
acia1065 pisze:Nie podasz to trudno. Dla mnie zlot jest w sferze marzeń. Za duże koszty! Dla mnie jest normalne dzielić się przepisami. Mieszkam sama, mam 2 tys. na m-c. O zlotach i podobnych imprezach mogę pomarzyć!
Po pierwsze, nie powiedziałem, że nie podam. Po drugie, nie fochujemy się, to był żart. Po trzecie, są tutaj ludzie z o wiele mniejszym dochodem i możliwościami i dawali radę.

Przepis dostaniesz na PW, ale po angielsku, bo z takiego korzystam. Jeżeli nie znasz języka to daj mi znać to dostaniesz przetłumaczony.[/quote]
BUK! HONOR! DZICZYZNA!
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

miśka pisze:Kopek ja sobie marzę o malinkach w słoiku
Poszukam. Nie pamiętam czy znów ukradłem mamie jakiś słoik :).

Annael9, Kupie coś w najbliższej stonce i nie będę do śpiwora wkładał. Młody oststnio zupką się zajadał. Zlot toczy się swoimi prawami.

Do poważniej zainteresowanych; proponuję stwożyć jakieś listy produktów, podobnie jak w temacie mięsistym.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Annael9
Posty: 91
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:25
Lokalizacja: spod lasu
Płeć:

Post autor: Annael9 »

acia 1065 bierz się w garść i jedź, też bym pojechała. Ja to znowu nie mam żadnych dochodów, jeno co mi dadzą :-D siostry moje, jak na razie. Dla mnie każdy wyjazd jest problematyczny, dlatego, że też mieszkam sama, ale pod lasem, poza wioską. Są psy i koty, trzeba toto karmić i pilnować aby po lesie się nie szwendały, ludzi nie straszyły. Na dodatek mamy teraz rozpoczęty remont, ocieplanie dachu, ktoś tu musi być.
Jakieś dziewczyny na zlocie będą, z tego co czasem tu widzę, wydaje mi się, że jeśli tylko się przełamiesz będziesz zadowolona. Jeśli tylko możesz na kilka dni wyjechać z domu, jedź :-D
Awatar użytkownika
acia1065
Posty: 183
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:51
Lokalizacja: małopolska
Gadu Gadu: 3955209
Tytuł użytkownika: Acia
Płeć:
Kontakt:

Post autor: acia1065 »

Jak tak piszecie to faktycznie koszt znikomy. Tylko wolne weekendowe, a z tym gorzej (jakoś nie chcą zamykać szpitali na sobotę i niedzielę :D ). Bo rzeczy biwakowe posiadam (nawet przewietrzyły się w to lato na kilku wypadach nad Rabę). Był to mój pierwszy nocleg pod namiotem od 15 lat - człowiek zrobił się strasznie leniwy, aż zapomniałam jakie to fajne!

[ Dodano: 2013-10-06, 09:36 ]
Morg pisze:
Dźwiedź pisze:morg - a robisz czasem marynowaną kapustę pekińska ?
Kim-chi jest smaczne, ale niestety śmierdzi przy produkcji i przy konsumpcji, tak więc odpuściłem.
acia1065 pisze:Nie podasz to trudno. Dla mnie zlot jest w sferze marzeń. Za duże koszty! Dla mnie jest normalne dzielić się przepisami. Mieszkam sama, mam 2 tys. na m-c. O zlotach i podobnych imprezach mogę pomarzyć!
Po pierwsze, nie powiedziałem, że nie podam. Po drugie, nie fochujemy się, to był żart. Po trzecie, są tutaj ludzie z o wiele mniejszym dochodem i możliwościami i dawali radę.

Przepis dostaniesz na PW, ale po angielsku, bo z takiego korzystam. Jeżeli nie znasz języka to daj mi znać to dostaniesz przetłumaczony.
[/quote]
Robiłam parę razy kim chi i dla mnie jest ok. Przepis może być po angielsku, nie ma sprawy. Ja nie robię focha - wiem dobrze, że nie wszyscy lubią dzielić się swoimi przepisami! Zlot jesienny muszę niestety sobie odpuścić (praca), ale następny postaram wpisać w kalendarz! Może się uda! :mrgreen:
"Człowiek jest tym, co je" Feuerbach
Awatar użytkownika
jm48
Posty: 195
Rejestracja: 18 lut 2011, 00:46
Lokalizacja: Chęciny Czerwona G.
Płeć:

Post autor: jm48 »

acia1065 pisze: Tylko wolne weekendowe, a z tym gorzej (jakoś nie chcą zamykać szpitali na sobotę i niedzielę :D ).
Acia mam 25 lat pracy w szpitalu, 7 lat pracy w pogotowiu (jednocześnie) , teraz już tylko pogotowie od 3-ch lat - o zamianach nie słyszałaś? :shock: Mydlisz oczy nam - czy sobie... :?: W dodatku termin znany był dużo wcześniej i nie znam instytucji służby zdrowia, gdzie nie uwzględnią przy układaniu dyżurów terminów podanych przez dyżuranta...
ślepy herbu ślepowron
Awatar użytkownika
acia1065
Posty: 183
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:51
Lokalizacja: małopolska
Gadu Gadu: 3955209
Tytuł użytkownika: Acia
Płeć:
Kontakt:

Post autor: acia1065 »

jm48 pisze:
acia1065 pisze: Tylko wolne weekendowe, a z tym gorzej (jakoś nie chcą zamykać szpitali na sobotę i niedzielę :D ).
Acia mam 25 lat pracy w szpitalu, 7 lat pracy w pogotowiu (jednocześnie) , teraz już tylko pogotowie od 3-ch lat - o zamianach nie słyszałaś? :shock: Mydlisz oczy nam - czy sobie... :?: W dodatku termin znany był dużo wcześniej i nie znam instytucji służby zdrowia, gdzie nie uwzględnią przy układaniu dyżurów terminów podanych przez dyżuranta...
Zamiany? Pomarzyć... Wdrażanie ISO i akredytacja - głupawka pełna!! W piątek mam dyżur do 19-ej. Może uda się coś zamienić!
"Człowiek jest tym, co je" Feuerbach
Awatar użytkownika
jm48
Posty: 195
Rejestracja: 18 lut 2011, 00:46
Lokalizacja: Chęciny Czerwona G.
Płeć:

Post autor: jm48 »

acia1065 pisze:Zamiany? Pomarzyć... Wdrażanie ISO i akredytacja - głupawka pełna!! W piątek mam dyżur do 19-ej. Może uda się coś zamienić!
Znam to - przeżyłem już kilka razy, jeszcze czas zamienić - staraj się - a nóż, widelec któraś koleżanka zgodzi się przyjść wcześniej? Godziny jej oddasz/odpracujesz w innym terminie... A najlepiej zmień szpital - bo coś słabo płacą u Ciebie... :-/ Niezły off się tu zrobił

Kopek dynia - jaka duża, tylko dżemik, czy coś jeszcze będziemy działać?
ślepy herbu ślepowron
Shakadap
Posty: 9
Rejestracja: 14 paź 2012, 22:12
Lokalizacja: Podkarpackie
Tytuł użytkownika: pomagam wyzdrowieć
Płeć:

Post autor: Shakadap »

acia 1065- ja z Soohy'm jedziemy od dębicy przez brzesko, bochnię i kraków, ruszamy w piątek po 15 więc jakby co to Cię zgarniemy...!

żeby nie było nie na temat....
a dopuszczacie gotowanie zup na mięsie czy to zdrada :D
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Shakadap pisze:a dopuszczacie gotowanie zup na mięsie
Wątek się rozmazuje. Jak tak dalej będzie to nic nie ustalimy.

Na poznański przywiozłem taką 25-30 cm średnicy. Obrałem i wypatroszyłem resztę robił Roman bo ja już zaniemogłem wieczorkiem. :)
Ostatnio zmieniony 06 paź 2013, 22:40 przez Kopek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
ODPOWIEDZ