Warsztat

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Warsztat

Post autor: hejtyniety »

Porozmawiajmy o technicznych aspektach podczas turystyki rowerowej, ale nie tylko. Jest dużo ciekawych narzędzi, dzięki którym w prosty sposób można zrobić skomplikowane rzeczy. najbliższych dniach uzupełnię trochę z mojego podwórka, a na razie ciekawy sposób na wyprawowy klucz do kaset:


Czekam na Wasze propozycję ;-)
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Ja ostatnio kupując zestaw rowerowy w Aldim dowiedziałem się o istnieniu przyrządów do ściągania opony. Przy zdejmowaniu opony, która była już wcześniej zdejmowana sprawdziły się jak ta lala. Jednak przy oponie "dziewiczej" wszystkie 3 przyrządy połamałem :P. Nimniej jednak przyrządziki fajne i napewno kupie nowe. Pewnie cos źle robiłem i dlatego połamałem.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Kup łyżki Pedros, zajmują mało miejsca, wciskane są jedna w drugą. Mają wieczystą gwarancję, jak połamiesz idziesz do sklepu i dostajesz za połamaną drugą.
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Jeżeli mamy problem ze zdjęciem opony dobrym pomysłem jest psiknięcie boku preparatem do opon samochodowych - polepsza to poślizg i ułatwia ściąganie. Do tego oczywiście konserwuje i daje ładny glanc ;-)
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

BRAT_MIH pisze:Kup łyżki Pedros
Kupiłem :P. Ale szerokie są. Drugiej wcisnąć już nie mogłem. Widelcem se pomogłem :D
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1050
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

A odwrotnie jak nie możemy opony założyć, delikatnie smarujemy rant , mydłem w płynie albo płynem do naczyń.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Thorgal
Posty: 26
Rejestracja: 12 kwie 2009, 22:13
Lokalizacja: Chojnice
Tytuł użytkownika: Thorgal
Płeć:

Post autor: Thorgal »

Jakie wy opony macie że nie możecie ich własnoręcznie ściągnąć? Wiele razy zmieniałem opony w niejednym rowerze i jakoś nie miałem z tym większych problemów.
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Wąskie Kolego :) Wąskie ciężej ściągnąć, na wysokiej obejmie szczególnie. Zresztą plastikowa łyżka to szybka, wygodna robota. I bezpieczna dętka.
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Tu nie ma reguły dotyczącej szerokości opony - po prostu czasami drobne różnice między felgą a oponą skutecznie uniemożliwiają jej swobodne zdjęcie. Niekiedy winą jest lekko sparciała guma, czasami nadlewki na oponie, a innym razem po prostu nieproporcjonalnie wysoki rant felgi..

Tak się zdarza i trzeba sobie z tym radzić ;-)
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

hejtyniety pisze:Tak się zdarza i trzeba sobie z tym radzić ;-)
A juz myślałem, że ze mnie taka łolama :-P .
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Warsztat, nie warsztat.
Pytanie: z kół notorycznie schodzi powietrze
Felga: 622-42 z wysokim profilem, opony 700x40cc Dębica

Wymieniłem dętki na nowe choć stare wydają się dobre (tj. po napompowaniu i próbie wodnej trzymają powietrze, nie zostawiałem ich samych napompowanych na czas dłuższy niż 4h) , sprawdziłem wentyle oraz opony, felgi,- wszystko gładkie, bez zadziorów. Dwa dni i w kole powietrza znów brak. Co można jeszcze sprawdzić, co sprawdzić kolejny raz i czego szukać?
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

talk z dętki może "zawieszać" wentyle - trudna do znalezienia usterka. Ja przecieram wszystko olejem silikonowym i liczę na to, że pomoże, bo niestety nie zawsze tak jest...

Spróbuj jeszcze nabić same dętki do dużego ciśnienia, tak, żeby zrobiły się z nich wielkie balony - być może masz gdzieś jakąś chropowatość, która minimalnie przeciera kiszkę - uszkodzenie za małe, żeby było widać w wodzie. Kiedy zrobi się balon guma się naciągnie i powinno być słychać skąd to ucieka.
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Przy próbie wodnej spróbuj jeszcze ponaciągać dętkę. Ja jadąc złapałem kapcia. Napompowałem i prowadziłem jeszcze z kilometr, dopóki mnie transport nie zabrał. Dzień później dętka trzymała dalej powietrze. Co u licha, pomyślałem. Wsadziłem pod wodę i zero bąbli. Dopiero gdy ponaciągałem dętkę zaczęło lecieć. Okazało się, że nie dopatrzyłem przy poprzednim razem w oponę wlazło jedno takie dziadostwo i w czasie jazdy przetarło gumę. Gdy był nacisk powietrze schodziło ale gdy stała spokojnie nie było ubytku. Może masz jakąś mikroskopijną dziurkę.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Może te wentyle co masz nie trzymają ciśnienia jakie fundujesz oponce :) Jaki to rodzaj: Dunlop, Presta, Schrader ?
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
ODPOWIEDZ