Kurtka

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Kurtka

Post autor: Rojek »

Witam, mam zamiar kupić sobie jakąś niezłą kurtkę na zimę do 500zł. Chciałbym by miała membranę, była w miarę ciepła, i była w jednolitym kolorze (oliwkowy, lub czarny). Sam nie jestem specjalistą w tym temacie więc pytam was co się nada. Chodzi mi oczywiście o wypady jesienno- zimowe. Z góry dzięki.
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Jeżeli membrana nie jest konieczna na sto procent to za 500 złotych można dorwać nowe kurtki softshell lvl5 od PCU, PCU-Block1, ECWCS gen3. A jeżeli nie pasuje wojskowy ciuch to radzę zapoznać się z ofertą firmy berghaus.
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

Rojek: a zadałeś sobie odrobinę trudu aby przejrzeć asortyment sklepów? takich kurtek jest całkiem sporo, wybór należy do ciebie, trzeba się tylko rozejrzeć i przymierzyć.
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

Fredi pisze:Rojek: a zadałeś sobie odrobinę trudu aby przejrzeć asortyment sklepów? takich kurtek jest całkiem sporo, wybór należy do ciebie, trzeba się tylko rozejrzeć i przymierzyć.
oczywiście że tak ;-) Dlatego tu pisze.
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Rojek - chcesz aby miała membranę i była ciepła? To może puchówkę sobie spraw (tj. wypełnienie syntetyczne/puch gęsi) z membraną.

A jeżeli chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby chroniłą przed zlewą etc. to proponoałbym wzięcie czegoś albo 2.5 (Paclite i podobne) albo 3 warstwowego. Byle bez podszewki siatkowej (więcej z nią problemów niż pożytku).

Z dostepnych do 500 zł i oliwkowych - jest Pajak Szron. Używałem i daj radę, ale jak dla mnie jest zbyt duży po spakowaniu; za małe wywietrzniki; membrana dosyć przeciętna. Krój w porządku.

Teraz nie używam, bo jest za duża; kupiłem zamiast tego bardzo lekką membranową kurtałkę z Patagonii (Rain Shadow Jacket w Alpha Green; 2.5 L) ponieważ większość czasu (jak jest zimno, bardzo często gdy pada) i tak łażę w Pertexie od Arktisa (Stowaway Shirt, taki ortalion za 100 zł; jest niesamowita). Wiatrówka taką przewagę, że świetnie chroni przed wiatrem, wytrzymuje tylko lekki deszczyk, ale schnie w 40 minut na ciele i waży 150 gram. A la Paclite waży niecałe 400 gram, jest mały po spakowaniu, krój daje radę pod plecakiem (rozmiarowka typowo amerykańska:), kolor odpowiedni.

Proponuję rozejrzeć się za granicą - UK/USA najlepiej, przy obecnym kursie ceny dobrych kurtek membranowych wynoszą od ok. 100 zł w gorę. Z zielonych kolekcji możesz poszukać jakiś wyprzedażowych Norrona, Bergans, Fjall Raven, Patagonia.

Z tańszych, dostępnych w PL i lżejszych w czymś w stylu oliwki (hedge green) jest PreCip z Marmota.
ODPOWIEDZ