Recenzja systemu DD Hammocks.

Dział z recenzjami sprzętu, sprawozdaniami z testów itp.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Orzeł
Posty: 10
Rejestracja: 20 kwie 2013, 08:39
Lokalizacja: Ziemia
Gadu Gadu: 323595
Tytuł użytkownika: Człowiek nielot.
Płeć:
Kontakt:

Recenzja systemu DD Hammocks.

Post autor: Orzeł »

Oferty sprzętu turystycznego jak i wyprawowego, dostępnego na rynku cywilnym, są bardzo różnorodne. Firm oraz producentów oferujących taki sprzęt, jest coraz więcej, i niejednego już to przyprawiło o zawrót głowy. Jednym z producentów takiego sprzętu, jest brytyjska firma “DD”, znana z produkcji hamaków i płacht biwakowych dla turystów, choć nie tylko, gdyż firma ta współpracuje także z brytyjskimi siłami specjalnymi, choćby z słynnym i owianym legendą SAS. Hamaki firmy DD połączone z płachtami tej samej firmy, oferują lekki, niewielkich rozmiarów, praktyczny, szybki i łatwy sposób spania. System ten może być śmiało używany w różnych środowiskach na całym świecie – od tropikalnego klimatu, poprzez pustynie, kończąc na zimowej aurze, a to dzięki możliwości doposażenia systemu w underquilt, karimatę oraz najzwyczajniej w śpiwór. System ten został już niejednokrotnie przetestowany podczas ćwiczeń i działań zbrojnych min. w: Afganistanie, na statkach Królewskiej Marynarki Wojennej w rejonie Zatoki Perskiej, Belize, Brunei, Iraku, Amazońskim lasu deszczowym, Cyprze, Niemczech, Wielkiej Brytanii, i w wielu, wielu innych miejscach na świecie, pokazując że są doskonałym rozwiązaniem. Czy rzeczywiście tak jest?
Obrazek
Zacznę może od DD Hammocks Travel – bo tak zwie się najbardziej rozbudowany model profesjonalnego hamaku wyprawowego, powszechnie używanego przez turystów i armie kilku krajów świata. Na pierwszy rzut oka, to zwykły hamak z moskitierą, lecz gdy zaczniemy go używać, przyjrzymy się mu uważniej, obraz zaczyna się klarować. Po pierwsze rozłożenie / złożenie go jest błyskawiczne i żaden namiot z którym do tej pory się spotkałem, nie ma co się równać. Gdy dodatkowo użyjemy specjalnie dostosowanego rękawa, który niesamowicie ułatwia przenoszenie, rozkładanie i składanie hamaka, przy odpowiedniej wprawie skraca czas tej operacji z kilku minut do kilkudziesięciu sekund. Rękaw jest wodoodporny, dzięki czemu umożliwia ochronę hamaka przed wodą i przenoszenie go w stanie suchym. Dodatkową zaletą owego rękawa jest to, że przy odpowiednim obchodzeniu się z sprzętem nie ma możliwości, aby np. ściółka dostała się do środka hamaku. Za montaż hamaku do np. drzewa, odpowiedzialne są taśmy mocujące, użyte zamiast linek. Zaletą ich jest łatwiejsze wiązanie, i dodatkowo nie kaleczymy drzew. Nietypowe rozwiązanie nośne jakie zastosowano w tym hamaku, jest kolejnym plusem, który daje krok na przód przed konkurencją. Większość hamaków nie jest na tyle długa, aby przy systemie jednej liny głównej na każdy brzeg materiał układał się w kokon w sposób naturalny i bez zbędnego napięcia – w DD Hammocks tak nie jest, a to dzięki dwóm ruchomym taśmom mocującym, które są zamontowane u góry i dołu – a nie po obu stronach, jak w przypadku modeli innych producentów. Również wykonanie tunelu na taśmy mocujące, jest solidnie wzmocnione grubymi szwami, przez co nie ma jakichkolwiek obaw o rozdarcie i niemiłe lądowanie. Generalnie jest to dobra, praktyczna i przemyślana, sztywna konstrukcja oferująca również w miarę dużo jak na hamak, miejsca do spania. Jakość wykonania hamaku w stosunku do ceny, powiedziałbym że jest bardziej niż dobra, ale po kolei:

Zamki – na prośbę żołnierzy i operatorów sił specjalnych, hamak ten został wyposażony w dwa błyskawiczne zamki po obu stronach hamaku, przez co można szybko wchodzić/wychodzić do niego z każdej strony. Szwy – bez zarzutów.

Moskitiera – wbudowana i błyskawicznie schnąca. Odpięcie moskitiery poprzez zamki błyskawiczne, pozwala na jej zrolowanie i podczepienie nad głową wtedy, kiedy nie jest ona potrzebna, a w razie potrzeby moskitiera może być błyskawicznie rozpięta ponownie. Wykonanie moskitiery jest solidnie, i nie ulega rozdarciu przy wszelkich zaczepach. Również podwójne mocowanie do dna hamaku jest bardzo dobrze wykonane, i naprawdę trzeba się postarać, aby uszkodzić ten element hamaku – szwy są wykonane z dużą starannością.

System nośny moskitiery – czyli dwa składane pałąki wykonane z włókna szklanego, na łączeniu wzmocnione rurką z cienkiej blaszki. Pałąki są wsadzane do tunelu zabezpieczanego przy “wlocie” rzepami, szwy i w tym wypadku staranie wykonane. Dużym plusem jest użycie “gumowej”, sprężystej linki do montażu systemu nośnego wraz z np. drzewem, dzięki czemu moskitiera jest mniej podatna na uszkodzenia typu rozdarcia. Linkę możemy zamontować dzięki trzem oczkom wszytym w tunel, moskitierę, oraz pasek wzmacniający.

Podłoga – Główny materiał, na którym śpimy – czyli dno hamaku, to wygodny i trwały poliester. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż nie ma żadnej siatki, która wrzyna się w plecy podczas snu, co oczywiście daje nam większy komfort. Hamak posiada dwie warstwy tego materiału, dzięki czemu razie potrzeby przestrzeń między warstwami można wypełnić trawą, liśćmi, kocem bądź karimatą dowolnej szerokości – jednak najbardziej komfortowe okazuje się użycie karimaty o wymiarach 70-90 cm. Dwie warstwy dna wykonanego z poliester-u, powodują lepszą izolację od podłoża oraz co najważniejsze – zapobiegają ukąszeniom owadów. Dodatkowo dno hamaku, jest wodoodporne, tak też w razie sytuacji kryzysowej, oraz w miejscu gdzie nie ma drzew, można rozłożyć hamak i używać go jako mały namiot. Jest to o tyle prostsze, iż producent przemyślał tą kwestię, i wyposażył po każdej stronie hamaku, po dwa oczka umożliwiające użycie szpilek bądź śledzi. Minusem – jeśli tak można to potraktować – jest to, że wodoodporna podłoga utrudnia oddychanie, choć mi to osobiście nie przeszkadza – w namiocie problem ten jest dużo większy.

Dodatki – Hamak posiada dwie wewnętrzne kieszenie po obu stronach, umożliwiające przechowywanie drobnych przedmiotów jak np. latarka, dokumenty, co jest fajnym udogodnieniem.

Teraz coś o płachcie, czyli o dachu do hamaku. DD Tarp, to niezwykle funkcjonalna płachta, a to poprzez zastosowanie 19 punktów mocujących, które pozwalają rozłożyć płachtę w dowolny sposób. Wymiary 3×3 metry są idealne do zabezpieczenia biwaku przed deszczem i wiatrem dla jednej-dwóch osób. Całkiem lekka jak na swoje wymiary, wykonana z poliestru powlekanego o odporności na wodę 3000mm. Oczka montażowe są wzmacniane dodatkowymi szwami, które są klejone i bardzo dobrze wykonane, a rogi dodatkowo wzmacniane poprzez podszycia – niestety tyczy się to tylko odciągów obrzeżnych, centralne owego wzmocnienia nie posiadają, w dodatku taśma tworząca oczko montażowe jest bezpośrednio wszyta w laminowany szew, przez co miejsca wszycia są narażone na uszkodzenie i przeciekanie. Aczkolwiek ujmując wszystko w jedno krótkie zdanie – doskonała jakość w stosunku do ceny. Płachta dostępna jest w dwóch kolorach: zielona oraz brązowa.

Obrazek
Komplet firmy DD.

Obrazek
Zacznijmy od płachty biwakowej… Czyli DD Tarp w roli dachu.

Obrazek
DD Tarp 3×3 po rozłożeniu.

Obrazek
Niestety – centralne oczka nie są wzmacniane, za co duży minus.

Obrazek
Podszyte rogi gwarantują trwałość produktu, nawet podczas gwałtownych podmuchów wiatru.

Obrazek
Podszycia rogów płachty, są bardzo dobrze wykonane – nic nie odstaje, estetycznie wykonane.

Obrazek
Wzmacniane szwy oczka mocującego z pewnością sporo wytrzymają.

Obrazek
Mankamentem płachty jest sposób wykonania środkowych oczek montażowych.

Obrazek
Wszystkie obrzeżne oczka montażowe są wzmacniane.

Obrazek
Płachta po zawieszeniu przez środkowe oczka mocujące.

Obrazek
Płachta po naciągnięciu czterech rogów, w standardowym układzie.

Obrazek
A teraz coś o rękawie dla hamaku.

Obrazek
Hamak w rękawie to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Obrazek
Rękaw zabezpiecza hamak przed wilgocią i wszelkimi śmieciami w postaci chociażby ściółki leśnej.

Obrazek
Ściągnięty rękaw zajmuje niewiele miejsca i nie przeszkadza.

Obrazek
DD Hammocks Travel – czyli bardzo ciekawy hamak.

Obrazek
Solidne szwy wzmacniające tunel dla taśm mocujących, zapewnią użytkownikowi hamaku bezpieczeństwo.

Obrazek
Błyskawiczne zamki po obu stronach z pewnością zostaną docenione.

Obrazek
Producent nie zapomniał o dodatkach, i tak też wyposażył hamak w dwie boczne kieszonki.

Obrazek
Rozłożenie hamaku na ziemi staje się o wiele sprawniejsze dzięki wszytym oczkom po obu stronach hamaku.

Obrazek
“Podwójne dno”, zapinane rzepami jest świetnym rozwiązaniem.

Obrazek
Dzięki podwójnej warstwie poliester-u na dnie hamaku, możliwe jest zamontowanie np. karimaty.

Obrazek
System nośny moskitiery składający się z dwóch pałąków wykonanych z włókna szklanego.

Obrazek
Tunel dla pałąków został wszyty w pasek wzmacniający moskitierę.

Obrazek
Rzep zabezpiecza pałąk przed wysunięciem z tunelu.

Obrazek
Montaż pałąku jest bardzo prosty i szybki.

Obrazek
Po wsunięciu pałąku w tunel, tworzy się dość sztywna konstrukcja pozwalająca sprawnie podnieść moskitierę.

Obrazek
Trzy oczka montażowe, przez które przeciągamy “gumową” linkę, którą…

Obrazek
…możemy przywiązać chociażby do głównej linki, na której wisi płachta.

Obrazek
Moskitierę możemy podwinąć do góry…

Obrazek
…bądź sprawnie i szybko opuścić na dół.

Obrazek
Hamak prezentuje się bardzo ciekawie, i tak samo jest wygodny.

Obrazek
Sprawny system nośny moskitiery…

Obrazek
…wewnątrz hamaku gwarantuje nam nieco przestrzeni.

Obrazek
Po rozłożeniu hamaku na ziemi…

Obrazek
…możliwa staje się inna konfiguracja.

Obrazek
Boczną ściankę można wtedy podnieść…

Obrazek
…by np. rozpalić naprzeciw małe ognisko i się dogrzać.

Obrazek
Wszystko się mieści w boczną, dopinaną do plecaka torbę…

Obrazek
…a wszystko po spakowaniu ma wymiary 60 cm w obwodzie, i 45 cm na wysokość.

Hamak w liczbach:
Wymiary: 2,7m x 1,4m
Kolor: zielony wojskowy (oliwka), moskitiera czarna
Materiał: poliester 190T + siatka moskitiery
Waga: 820 gram
W zestawie: 10 metrów głównego sznura mocującego oraz 4 metry liny na moskitierę oraz worek do przenoszenia.
Utrzymuje wagę człowieka do 150kg
Cena: około 300 zł

Pokrowiec na hamak w liczbach:
Wymiary: 2,8m x 15cm
Kolor: zielony wojskowy (oliwka)
Materiał: poliester 190T
Waga: 60 gram
Cena: około 45 zł

Płachta w liczbach:
Wymiary: 3m x 3m
Kolor: wojskowa oliwka, bądź brązowy
Materiał: poliester PU 3000mm
Waga: 720 gram
W zestawie: linki 4x2metry, 4 szpilki oraz worek do przenoszenia.
Cena: około 230 zł

Komplet w liczbach:
Wymiary: komplet mieści się w bocznej, doczepianej kieszeni plecaka o obwodzie 60 cm i wysokości 45 cm.
Waga: 1600 gram
Cena za komplet: ok 575 zł

Strona producenta: http://www.ddhammocks.com/
Polski dystrybutor: klik

Obrazek
Zima dla DD Hammocks nie straszna.

Podsumowanie
Wykonanie bardzo dobre w stosunku do ceny. Zimą, gdy zechcemy spać przy -15, warto zaopatrzyć się w dobrą karimatę, underquilt i dobry śpiwór, ponieważ przewiewny hamak nie zapewni nam takiego ciepła jak namiot, za to latem jest o krok do przodu przed namiotem dzięki owej przewiewności. Objętościowo i wagowo również nie jest źle, co czyni zestaw całkiem mobilnym. Generalnie, jeśli poszukujemy sprzętu funkcjonalnego, praktycznego o dobrym wykonaniu i w przystępnej cenie, z pewnością ten zestaw każdego zadowoli.

__________________________________________________________________________
Chciałbym w tym miejscu podziękować użytkownikom forum survivalowego “survivalist“, zwłaszcza Waldkowi oraz użytkownikowi “rzuf“, za cenne uwagi i przeprowadzone konsultacje, bez których nie powstałby tak złożony materiał.
https://zyciewharmoniiznatura.wordpress.com/

Życie daje każdemu tyle, ile sam ma odwagę sobie wziąć, a ja nie zamierzam zrezygnować z niczego, co mi się należy. Chciałbym sta­bili­zac­ji, ale życie bez przygód nic nie jest war­te...
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

No się napracowałeś :) Widzę, że zaczęli dokładać pałąki do naciągania moskitiery, w moim zestawie to sobie wycinać muszę z lasu :) Pokazywałem to jakiś czas temu, jeszcze wtedy nie miałem tarpa. Żeby było do kompletu:

https://picasaweb.google.com/1178788979 ... iosny2011R#
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Orzeł, recka nie w kij dmuchał! Dobra robota.
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Awatar użytkownika
Doczu
Posty: 1284
Rejestracja: 25 mar 2009, 10:25
Lokalizacja: Pinecity
Tytuł użytkownika: Litewski Cham
Płeć:

Post autor: Doczu »

No proszę. To jest recenzja. Gratulacje.
Kawał dobrej roboty.
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

DD Hammock frontline

Post autor: greenshadow »

Powyższe dotyczące hamaków DD mogę jedynie potwierdzić po trzech krótkich noclegach; myślę że im dłużej będę używać tym lepsze opinie będzie uzyskiwał

posiadam trochę inną wersję DD Hammock frontline wraz z rękawem do szybkiego roz/pakowania
DD Hammock frontline wykonany jest też z dwóch warstw na których się leży,dolna i górna jest taka sama. Dolna warstwa nie jest impregnowana. tak więc jak w okolicach nie będzie drzew też da się go podobnie rozłożyć jak travel ale trzeba pod niego coś podłożyć np NRC z apteczki

wszystkim amatorom początkującym i zaawansowanym mogę serdecznie polecić tę konstrukcję i rozwiązania;

jedyne zastrzeżenie jakie mogę mieć to do taśm, którymi montujemy hamak do drzewa:
- przy dużych opadach lub z mokrej kory bardzo dobrze wchłaniają wodę i zaciągają ją, podobnie jak knot, tak więc przy bezpośrednim montażu jak u Orła, może się zdarzyć że obudzimy się w wilgotnym hamaku
- u mnie na 10m czyli na 2 kawałkach są 3 miejsca z wiązaniami poszczególnych żył linek w taśmie wygląda to >>>TAK <<< tu są dwa węzły płaskie łączenie obok siebie dwóch żył
taśma jest z dobrego niepalnego włókna więc takie połączenie trudno zabezpieczyć, warto sprawdzić wcześniej - przed samoistnym rozpleceniem i pociągnąć wiązanie lakierem do paznokci
podejrzewam że jak ktokolwiek spotka to może nawet nie zauważy, jednak ja czasami wiszę wyżej niż przeciętny użytkownik :) i nie chce mi rozpinać moskitiery gdy wiszę na uprzęży w środku nocy :D

Z racji swojej praktyki na różnych wysokościach w spaniu na hamaku po pierwszych testach z hamaka wyleciały czarne taśmy i zastąpiła je 10mm x30cm taśma zszywana polipropylenowa plus karabinki a do drzewa leci albo pętla wspinaczkowa lub plecionka bezrdzeniowa Lanexa 8mm PPM
najprostszy montaż wygląda tak
Obrazek
linka cieńsza to 6mm PPM Lanexa służy jako ridgeline czyli górna linka łącząca dwa końce hamaka


mój DD Hammock frontline kupilem u naszego Forumowicza Treasure Huntera w dobre j cenie i wraz z rękawem rachunkiem i gwarancją wyszło mnie 308zł
tak więc serdecznie polecam zasilać naszych forumowych dystrybutorów :)
Awatar użytkownika
Orzeł
Posty: 10
Rejestracja: 20 kwie 2013, 08:39
Lokalizacja: Ziemia
Gadu Gadu: 323595
Tytuł użytkownika: Człowiek nielot.
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Orzeł »

NumLock, Doczu - dzięki

BRAT_MIH - na szczęście zaczęli dokładać, poprawili ten element. Jednak zanim dotarłem jak co z czym się je, zajęło mi to trochę czasu... Na początku montowałem pałąk tak jak w starych modelach (co było bardzo irytujące, oczka montażowe ślizgały się po pałąku), potem dzięki Waldkowi dopatrzyłem się, że jest tunel do pałąka. Gdyby wkładali instrukcję obsługi, chyba nie byłoby takiego cyrku... ;)

greenshadow - ja ten problem nieco inaczej rozwiązuję - przywiązuję do taśm montażowych po obu stronach, tuż przed hamakiem, sznurek który zwisa na dół. Woda zawsze znajduje najkrótszą drogę do gleby, grawitacja jednak jest nie do przeskoczenia - woda ścieka po tej lince na dół, dzięki czemu jak coś podłożymy pod taki sznurek, to i wodę zdobędziemy ;) Tak czy inaczej - karabińczyk to znacznie lepsze rozwiązanie, aczkolwiek stosując "moje" rozwiązanie, jak do tej pory mnie nie zalało ani też nie miałem wewnątrz wilgotnego hamaku.
https://zyciewharmoniiznatura.wordpress.com/

Życie daje każdemu tyle, ile sam ma odwagę sobie wziąć, a ja nie zamierzam zrezygnować z niczego, co mi się należy. Chciałbym sta­bili­zac­ji, ale życie bez przygód nic nie jest war­te...
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

Orzeł, koledzy słodzą, a ja mam parę uwag i pytań:

Producent podaje wagę hamaka 930g + 230g systemu nośnego, wagę tarpa 790 bez śledzi, wychodzi trochę więcej, niż piszesz. Coś źle paczam, czy solidnie pooptymalizowałeś swój zestaw wagowo?

600 zł to nie jest
przystępna cena
, nie w naszych warunkach. Może jak ktoś zarabia warszawskie stawki (tj. 5% populacji? 7?). 600 zł to jest kawał forsy, dość, żeby np. uratować komuś życie albo pomóc dzieciakowi w rozwoju. Dla turysty: 10 namiotów z marketu, albo nie najgorszy namiot/tarp, karimata i śpiwór - jeżeli sprzęt będzie używany, to zostanie kasy jeszcze na duży wypad.
Objętościowo i wagowo również nie jest źle
No nie wiem... Grzebnąłem byle gdzie i wynalazłem Grand Trunk Air Bivy Extreme Shelter. To podobny funkcjinalnie zestaw (tarp, hamak z moskitierą, system nośny, bez rękawa) ale waży poniżej 1,3kg, kosztuje 150 USD (wyjdzie taniej od DD pewnie nawet z wysyłką zza wielkiej kałuży), a to nawet nie jest tanio, lekko czy optymalnie objętościowo (chyba najcięższy i największy hamak w ich ofercie).
Awatar użytkownika
Orzeł
Posty: 10
Rejestracja: 20 kwie 2013, 08:39
Lokalizacja: Ziemia
Gadu Gadu: 323595
Tytuł użytkownika: Człowiek nielot.
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Orzeł »

Q_x - dystrybutor na Polskę podaje wagę taką, jaką przedstawiłem w recenzji, zobacz sam: http://sklep-arsenal.pl/namioty_spiwory ... _inne.html
Tak też sory, ale parametrów zestawu nie optymalizowałem pod siebie, czy też recenzję...

Jeśli chodzi o cenę, to w stosunku do jakości wypada bardzo dobrze, i wg. mnie ta jakość za tą cenę jest przystępna, oczywiście nie musisz się z tym zgadzać - to tylko moje skromne zdanie. Dla jednych niecałe 600 zł to cena zaporowa, dla innych suma którą można na przestrzeni czasu uzbierać... ale nie chciałbym się użalać nad sytuacją w PL bo to nie ma sensu. Generalnie jeśli kogoś nie stać na nieco wyższą półkę, to kupuje coś z niższej półki, chyba normalna sprawa... DD Hammocks w porównaniu z sprzętem od Clarka, to też taki "marketowy namiot", to już jednak nie ta klasa... Równie dobrze mógłbym się użalać jak to niedobrze jest w kraju, że nie mogę sobie pozwolić na sprzęt od Clarka, tylko po co, skoro są kraje, gdzie jest jeszcze gorzej... Zresztą - tak jak greenshadow pisał, można kupić zestaw DD i za 308 zł. Ja podałem ceny dystrybutora na Polskę, pisząc recenzję nie natknąłem się na ofertę Treasure Huntera (aczkolwiek uzupełniłem recenzję o tą ofertę, bo oferta na serio fajna...) i swój zestaw kupiłem za sumę podaną w recenzji... może i przepłaciłem, cóż. Bywa.

Co do "Grand Trunk Air Bivy Extreme Shelter" - nie spotkałem się z tym, jednak ludzie na zachodzie zapewne tak. Przeglądając zachodnie strony o tematyce bushcraftu, DD Hammocks jednak przoduje i użytkownicy po drobnych modyfikacjach są z tego systemu bardzo zadowoleni (jak i ja). Do tej pory, po przejściu kilku namiotów, zestaw ten mi najbardziej przypasował (biorąc pod uwagę cenę, jakość, praktyczność itd - całokształt)
O "Grand Trunk Air Bivy Extreme Shelter" nie miałem okazji czytać. Może i lepiej wypada wagowo-objętościowo-cenowo, tylko pytanie jak z jakością produktu, czy wytrzyma tyle co sprzęt firmy DD?

PS. To moja druga w życiu recenzja, tak też proszę o odrobinę wyrozumiałości... ;-) Nie jestem "zawodowcem".
https://zyciewharmoniiznatura.wordpress.com/

Życie daje każdemu tyle, ile sam ma odwagę sobie wziąć, a ja nie zamierzam zrezygnować z niczego, co mi się należy. Chciałbym sta­bili­zac­ji, ale życie bez przygód nic nie jest war­te...
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

Orzeł, zdecydowanie nie czepiam się, bo to pierdoły, ale dla kompletnej przejrzystości: na stronie sklepu podają 930g, na stronie producenta 930+230 (co by było marketingowo dopuszczalną praktyką ze strony Arsenału, bo sam hamak faktycznie waży tyle, ile podali), u Ciebie stoi 820. Może paczam nie tam, gdzie powinienem, albo coś się ostatnio zmieniło.

Grand Trunk (ciągnąc offtop) robi najlżejsze hamaki na rynku (Nano 7) albo bardzo lekkie i całkiem tanie (model ważący 130g za 20 USD). O jakości wykonania nie mogę nic napisać, ot taka ciekawostka dobra do porównania, bo podobna. Clark, mmm, pomarzyć przecież można :D
Awatar użytkownika
Orzeł
Posty: 10
Rejestracja: 20 kwie 2013, 08:39
Lokalizacja: Ziemia
Gadu Gadu: 323595
Tytuł użytkownika: Człowiek nielot.
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Orzeł »

Q_x - zwracam honor, masz rację - teraz sprawdziłem. Arsenał wywalił model Frontline, zostawił tylko Travel, Ja chyba wziąłem wagę z Frontline... W dodatku dystrybutor nie wliczył wagi linek i innych drobiazgów. Tak czy siak, wkradł się błąd za co przepraszam. Dzięki za zwrócenie uwagi :)
https://zyciewharmoniiznatura.wordpress.com/

Życie daje każdemu tyle, ile sam ma odwagę sobie wziąć, a ja nie zamierzam zrezygnować z niczego, co mi się należy. Chciałbym sta­bili­zac­ji, ale życie bez przygód nic nie jest war­te...
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

Jak ktoś bardzo potrzebuję to w przyszłym tygodniu mogę poważyć model frontline
Hawkman
Posty: 4
Rejestracja: 06 lis 2009, 08:47
Lokalizacja: Świdnica
Płeć:

Post autor: Hawkman »

Dobra recka Orzeł! Mój ulubiony sposób montażu tarpa to tzw.diamond czyli chyba romb.
Dobra osłona przed deszczem ( sprawdzone) i wygodnie się wchodzi i wychdzi z hamaka.
Mniej więcej na wysokości środka hamaka kładę na glebę jakiś kawałek folii, coby skarpety nie łapały ściółki przy wychodzeniu np. na siusiu.
Każdy człowiek, którego poznajesz, wie coś, czego ty nie wiesz. Ucz się od ludzi.
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

Na siku wcale nie trzeba wychodzić z hamaka :P
ODPOWIEDZ