Mora- nóż monterski

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

- część 1 można znaleźć bezpośrednio na YouTube wpisując w wyszukiwarce: Mora Clipper Destruction Test
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Ale to co robi w cz. 1 to nic nadzwyczajnego ...
Pociąc puszki butelki oraz pas materiałowy to ja mogę moim toolem ;-)
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Blizbor
Posty: 119
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 2987112
Tytuł użytkownika: Kniejołaz
Płeć:

Post autor: Blizbor »

No niestety 1 część nie zawiera niczego nadzwyczajnego, każdy nóż przechodzi dokładnie te same testy i dopiero w późniejszych częściach są cięższe próby. Zresztą na podlinkowanej stronie jest krótki opis tego co facet robił z morką. Batonowanie betonowej kostki krawężnikowej, wyginanie noża (morka połamała się dopiero po wygięciu jej na 50 stopni) itd. Poszukaj testów innych noży to będziesz miał mniej więcej obraz tego co ten facet robi z nożami ;)
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Poszukałem ... ale chcę zobaczyć jak on przerąbuje beton morą i mora w ogóle się nie psuje poza drobnymi wgięciami.
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

Pingwiniak pisze:Poszukałem ... ale chcę zobaczyć jak on przerąbuje beton morą i mora w ogóle się nie psuje poza drobnymi wgięciami.
tak było

Jak dobrze pamiętam kolo usunął filmy bo pokazały że tani nóż wytrzymuje więcej niż te drogie w jego innych testach;
Przebłyskuje mi jeszcze jakiś wątek forumowo-nożowy z tą osobą ale nie chcę wprowadzić błędnego zamieszania a za mało szczegółów pamiętam z czasów publikacji tych filmów;
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Skoro jest niezależnym testerem to co go zmusiło do usunięciach tych filmików?
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

Pingwiniak pisze:Skoro jest niezależnym testerem to co go zmusiło do usunięciach tych filmików?
Właśnie nie pamiętam a nie chcę wprowadzić w błąd.
RBT
Posty: 356
Rejestracja: 18 gru 2010, 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: RBT »

hejtyniety pisze:W teorie na temat trwałości KT nie wierzę, przy szlifach skandynawskich nie ma to znaczenia.
Tak, trwałość i wytrzymałość samej krawędzi tnącej będzie identyczna. Wszak ma taki sam przekrój. Jednak (podczas batonowania) w nożu grubszym, gdy nóż już zacznie rozszczepiać polano KT nie ma nic do roboty, gdyż drewno pęka już kilka cm. przed ostrzem. Ot, cala różnica.
Pingwiniak pisze:Skoro jest niezależnym testerem to co go zmusiło do usunięciach tych filmików?
Swego czasu cały nożowy świat się zastanawiał - NOSS zniknął!!! Zagadka nie została chyba jednak rozwiązana...
Oglądałem kiedyś ten test, nie pamiętam szczegółów, ale Mora trzymała się w nim niewiarygodnie długo.
Edyta Dla miłośników Mory i noży moropodobnych - link do testów naszych rosyjskich kolegów. Uwaga. Pobieżnie przeglądając można przegapić, że test składa się z dwóch części.
http://www.knifelife.ru/articles_test_lowprice_1.html
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

RBT pisze:w nożu grubszym, gdy nóż już zacznie rozszczepiać polano KT nie ma nic do roboty, gdyż drewno pęka już kilka cm. przed ostrzem. Ot, cala różnica.
tak by było jakby szlif był tej samej wysokości.
RBT
Posty: 356
Rejestracja: 18 gru 2010, 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: RBT »

Niekoniecznie, chodzi o grubość klina. W skrajnym przypadku, cienkie ostrze w ogóle nie będzie rozszczepiać drewna, zwłaszcza świeżego. Różnica jest wyraźnie widoczna przy porównaniu cienkiej Mory i np. 5'cio mm grubości CS SRK.
ODPOWIEDZ