Turystyka rowerowa

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Już pracujemy nad założeniem działu, tzn popieramy takie rozwiazanie, czekamy na decyzję "ojca strzegącego" :mrgreen:
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Szkoda całego działu. Lepiej na początek połączcie z innych dzialem, albo zróbcie zmianę nazwy.

Pozostały sprzęt, albo do srodki transportu: to będzie troszkę o rowerach, łódkach, kajakach. A jak wątków zrobi się więcej to można stworzyć dział.
Bo o ile na wodzie jeszcze coś tam pisujemy to w dziale "spinaczka" stanęliśmy na dwóch wątkach.
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Zirkau pisze:Szkoda całego działu. Lepiej na początek połączcie z innych dzialem, albo zróbcie zmianę nazwy.

Pozostały sprzęt, albo do srodki transportu: to będzie troszkę o rowerach, łódkach, kajakach. A jak wątków zrobi się więcej to można stworzyć dział.
Bo o ile na wodzie jeszcze coś tam pisujemy to w dziale "spinaczka" stanęliśmy na dwóch wątkach.
Popieram - bez sensu "utrzymywać" kolejny dział który zamknie się w kilku długich watkach. Środki transportu jako dział + podczepione tematy "na początek" o łódkach, rowerach itp. Reszta dyskusji w osobnych tematach - tak będzie prosto i przejrzyście, a przy okazji jest szansa, że pytania nie będą się powtarzały ;-)
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Od 3 marca pyknęło 1066 km, wczoraj najdłuższy do tej pory wypad - 68 km :) Czyli wczoraj przekręciłem pierwszy tysiączek tego roku. Teraz czas już chyba jakiś wyjazd ponad 100 km zaplanować. Coś dłuższego ze spaniem też jest w zasięgu ręki, może objazd wokół Zalewu Szczecińskiego, byle do wakacji :D
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1019
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Od połowy kwietnia 1300km :D
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

BRAT_MIH pisze:Od 3 marca pyknęło 1066 km, wczoraj najdłuższy do tej pory wypad - 68 km :) Czyli wczoraj przekręciłem pierwszy tysiączek tego roku. Teraz czas już chyba jakiś wyjazd ponad 100 km zaplanować. Coś dłuższego ze spaniem też jest w zasięgu ręki, może objazd wokół Zalewu Szczecińskiego, byle do wakacji :D
Pięknie. A co z twoim "gumiakiem"? już nie pływasz? odszedł na drugi plan.
Czas i na wodę zejść...
sorki za OT...
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

To ja cienko...

W tym roku dopiero 250 km, najdłuższa trasa 21km
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

yaktra pisze:Pięknie. A co z twoim "gumiakiem"? już nie pływasz? odszedł na drugi plan.
No chwilowo leży w zapomnieniu. Jak pierwszy raz spływ zaliczyłem to tak mi się spodobało w porównaniu do nudnego wiosłowania po jeziorze lub wielkiej rzece, że teraz to tylko spływy :) Najbliższy koniecznie po Płoni :)
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

Mi się udało w niedzielę wyskoczyć do Pszczyny, trasa bardzo przyjemna, pogoda też dopisała.
Nawet udało mi się złapać jedną gumę :-)
trasa
klip

Do końca czerwca jestem zajęty ale potem może byśmy się zebrali i zrobili jakiś forumowo-rowerowy wypad z noclegiem w krzakach?
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Pod Wilnem są piękne krzaki, wieczorkiem wrzucę foty!
Ostatnio zmieniony 06 cze 2012, 15:29 przez Valdi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

U mnie nie wiem jak z kilometrami, bo mi się licznik zepsuł ostatnio :) Też bym się gdzieś dalej wybrał, ale nie ma towarzystwa, tak więc taki wypad turystyczny jest mniej zachęcający.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2012, 15:30 przez soohy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Dla mnie licznik jest pomocny tylko przy nawigacji... Nawet nie wiem jaką wartość mogę napisać, żeby było realnie :-P

W każdym razie nie ma co się spinać - jeździ się na tyle ile kondycja pozwala i zamykanie się w liczbach nie ma żadnego sensu, przynajmniej moim zdaniem :-P
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

http://www.wrower.pl/sprzet/liczniki/li ... miarowOpon

Tu masz tabelę, jeszcze inną gdzieś znalazłem. Mój wymiar opony to 28x1,6/42-622/700x40c i wartość wpisana do licznika ma wynosić 2224. Właśnie zmieniłem, bo koleś w sklepie źle wpisał i zaniżał mi prędkość. Mi pokazywało na przełożeniu 2z3 przód na 7z9 tył na którym najczęściej jeżdżę prędkość 21-22 km/h, u kolegi było 2 km/h więcej. Szybciej nie jeżdżę bo to ma być przyjemność, a nie mordęga. Za 1,5 godziny wyjadę z pracy to się przekonam czy jest jakaś różnica na tym przełożeniu. Jadąc tu zgubiłem bluzę Nike, trzeba wymienić zapięcia do sakwy :-/
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

jak chcemy się bawić w takie dokładności, to lepiej zmierzyć realny obwód koła - siadasz, jedziesz powiedzmy 5 obrotów i wykonujesz pomiar. W ten sposób uzyskujesz dokładną wartość praktycznego obwodu koła ;-)
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1019
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

To jeszcze inna wartość. Od połowy kwietnia, 6 kilo mniej ;)
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

i będziemy zmieniali ustawienia licznika przy każdej zmianie ciśnienia atmosferycznego i temperatury :-P
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
ODPOWIEDZ