spotkania Północy o północy

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

spotkania Północy o północy

Post autor: Apo »

Ma Warszawka. Ma Łódź. Ma Śląsk. Mają nawet Pyrki.

Miejmy i my, Ludzie Północy, swój temat do spotkań i wypadów :)

Nadodawało się nas trochę ostatnimi czasy, więc sądzę, iż taki temat ma sens. Pokażmy reszcie forum, że Północniaki też łazęgują, też są fajni i też się spotykają ;)

Niniejszym chciałabym zaproponować spotkanko integracyjne rzeczonych ludziów!
Wstępny termin:
20-22.07 Chodzi mi o pełne 3 dni - od piątku rana do niedzieli wieczorem.
Czemu tak późno? Ano z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, żeby każdy w swoim kajeciku mógł to już zapisać i układać wszelakie letnie wyprawy mając na uwadze tą datę :) Data jest oczywiście do dyskusji, zmian, głosowania, whatever.
Miejsce - do obgadania. Coś czuję w kościach, że padnie na Bory ;) To jest kolejna sprawa dlaczego data tak odległa. Będziemy mieli czas, żeby jakąś zacną miejscówkę znaleźć, bo nie sądzę, aby ktoś chciał się dzielić swoimi "sekretnymi miejscami" ;)

Szczególnie mile widziana (ba! wręcz wymagana ;) ) jest cała brać z szeroko pojętej północnej Polski: od zachodu po wschód, od Szczecina przez 3miasto i Olsztyn po Suwałki. Od Białegostoku przez Bydgoszcz po Gorzów Wielkopolski ;)
Jeśli zabłąka się tam jakiś reconnetowicz z innych obszarów naszego pięknego kraju, to również będzie mile przyjęty :)

Tyle słowem wstępu :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Oczywiście temat ma służyć do umawiania się na wypady w dogodnych datach etc., integracja Północy jest tylko dodatkiem ;)
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Re: spotkania Północy o północy

Post autor: Bastion »

Apo pisze: Miejmy i my, Ludzie Północy, swój temat do spotkań i wypadów :)
Jak mawial pewien znany gdanszczanin:
"Jestem za, a nawet przeciw".
;)
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

12-14.06 ruszam w teren. Bory, lub co bardziej prawdopodobne płd-wsch od Olsztyna tj jez.Serwent, Purdy, Kośno. Ktoś chętny? Data nie podlega negocjacji :P ;)
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Adamek
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2012, 17:33
Lokalizacja: Krzewno
Płeć:

Post autor: Adamek »

Podczas tych wakacji miałem odwiedzić Bory(słyszałem,że są przepiękne),być może zrobię to i poznam nowych ludzi.Mam nadzieję,że nowicjusz będzie mile widziany. :-)
Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu.
— Andrzej Sapkowski
Nie uwierzysz, jak głęboko oszustwo, podłość i skurwysyństwo zakorzenione są w naturze ludzkiej.
— Andrzej Sapkowski
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

:) Mam nadzieję, że temat się nieco rozbuja i będziesz mógł się podłączyć do jakiejś grupy wyruszającej w teren :)
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
dziobak
Posty: 27
Rejestracja: 09 gru 2010, 18:42
Lokalizacja: Kaszuby
Gadu Gadu: 5482826
Tytuł użytkownika: Powsinoga
Płeć:

Post autor: dziobak »

Dobry pomysł. Może się udać :)
Jeśli nie teraz to kiedy ???


Galeria z moimi zdjęcia
https://plus.google.com/107540211577867395513/photos
http://www.garnek.pl/ranger/a
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2012, 17:26
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Tytuł użytkownika: Dziad Leśny
Płeć:

Post autor: Wojciech »

Czekam na ten zlot niecierpliwie:) BTW - ktoś chętny na kameralny wypad w sobotę po południu do niedzieli? Cel to Trójmiejski Park Krajobrazowy.
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

Wojciech pisze:BTW - ktoś chętny na kameralny wypad w sobotę po południu do niedzieli? Cel to Trójmiejski Park Krajobrazowy.
Wiesz, ze chetnie.
Jaka trasa? Proponuje wystartowac z Oliwy w kierunku Otomina.
Nocleg nad jeziorem Otominskim albo nad rzeka Radunia.

Wyslalem SMS-a do Quazimodo moze da sie namowic?
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

Chętnie bym się dołączył, ale już na sam nocleg. Bo dzień już zarezerwowany.
Nad jeziorem Otomińskim (w Sulminie) mam działkę. Pomiędzy drzewami, dobrze ukrytą choć z dojazdem.
Dwa mc temu robiliśmy tam wycinkę, leży więc sporo gałęzi świerkowych. Tyle że szałas lub nocleg dla 10 chłopa można zrobić. Mogę dojechać tam - lub w inne miejsce na około 19h
Awatar użytkownika
Hiskiasz
Posty: 272
Rejestracja: 29 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Rafał
Płeć:

Post autor: Hiskiasz »

Kilka lat temu byłem na Kaszubach z rodziną, choć bardziej w tej części bliskiej morzu. Wracając do domu wjechaliśmy z dzieciakami do tego skansenu we Wdzydzach Kiszewskich, gdzie nam się bardzo podobało. W tym skansenie były pustki, ale woleliśmy to niż tę nową atrakcję w Szymbarku z domem do góry nogami, tłumami i kolejkami wszędzie. Postanowiłem sobie wtedy, że kiedyś zrobię wyprawę po Kaszubach z plecakami. Kupiłem nawet wtedy mapę i tak wstępnie myślę żeby to był obszar pomiędzy Wdzydzami Kiszewskimi (j. Wdzydze) a Kaszubskim Parkiem Krajobrazowym.

Czy ktoś z Was zna te tereny (tam o ile pamiętam czerwony szlak idzie) i czy je poleca? Muszę pomyśleć, czy jeszcze w tym roku dałbym radę z dzieciakami tam połazić.
Survival to sztuka przetrwania w przyrodzie, ale to czy przetrwamy ostatecznie zależy od Wszechmogącego Stwórcy i Pana tej przyrody (Psalm 121)
-------
www: http://rafaldlugosz.prv.pl/ZD/ZD.html
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

Hiskiasz chyba powinieneś założyć osobny temat.
Co do terenów to znam czerwony szlak bardzo dobrze. Swojego czasu obowiązkowo raz na miesiąc robiliśmy sobie na tej trasie maratony MTB.

Szlak jest bardzo bardzo fajny!


Co do spotkania w sobotę to ja odpadam bo właśnie Iras przysłał zaproszenie na fajnie zapowiadająca się imprezę www.survivaldays.pl
Będę tam jechał autem - ale startuję wieczorem w sobotę z okolic Chwaszczyna.
Mogę kogoś zabrać. Jeśli nie będzie chętnych to jadę skuterkiem...................
Awatar użytkownika
Hiskiasz
Posty: 272
Rejestracja: 29 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Rafał
Płeć:

Post autor: Hiskiasz »

Qazimodo pisze:Hiskiasz chyba powinieneś założyć osobny temat.
Co do terenów to znam czerwony szlak bardzo dobrze. Swojego czasu obowiązkowo raz na miesiąc robiliśmy sobie na tej trasie maratony MTB.

Szlak jest bardzo bardzo fajny!
Na razie chciałem się tylko krótko poradzić ludzi północy :-) (w końcu to teren pod waszą jurysdykcją. Mam nadzieję że nie trzeba będzie haraczu płacić za "opiekę" haha) a wątek założę, jak faktycznie taki wyjazd stanie się realny. Ale dzięki za info.
Survival to sztuka przetrwania w przyrodzie, ale to czy przetrwamy ostatecznie zależy od Wszechmogącego Stwórcy i Pana tej przyrody (Psalm 121)
-------
www: http://rafaldlugosz.prv.pl/ZD/ZD.html
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

A jednak pomysł z nocką nad jeziorem Otominskim wygrał. Jeśli dojdzie do skutku Wasza wycieczka to dajcie znać. Spotkamy się w Otominie nad jeziorem. Dalej poprowadzę ;) Ps drewno na opadł a nawet szałas gotowe.
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

Ostatnie informacje jakie posiadam sa takie, ze spotkanie u Quazimodo jest aktualne.
Jezeli, ktos jest chetny na sobotnio-niedzielny wypad do trojmiejskich lasach z noclegiem na dzialce Quazimodo to zapraszam.
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2012, 17:26
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Tytuł użytkownika: Dziad Leśny
Płeć:

Post autor: Wojciech »

No to niezła zabawa się szykuje. :-) Zastanawiam się, czy potrzebne będzie coś ponad matę, śpiworek i prowiant. Daszek się raczej nie przyda. :-P Ja mogę wystartować gdzieś około godziny 16:00 z okolic Oliwy.
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

Fajnie, czyli ja z Wojtasem startuje z Oliwy w sobote o 16:00, mysle, ze nad jeziorem bedziemy o 19:30-20:00. Quazi bedziemy na Ciebie czekac nad jeziorem przy lesniczowce(przy drodze na Sulmino).

Dziewczyny, Miska i Apo, co z Wami- idziecie?
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

Daszek pewnie zbędny ale ja jadę autem lub skuterem więc coś tam zabiorę. Zabierzcie jakieś gary do gotowania. Sklep jest nie daleko, więc nie trzeba będzie nosić prowiantu i popitki
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2012, 17:26
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Tytuł użytkownika: Dziad Leśny
Płeć:

Post autor: Wojciech »

Ogólnie ma mżyć cały dzień. Będzie mokro i zimno, a jak dziewczyny nie przyjdą to nawet ognisko nie pomoże. ;-) Ja niestety żadnych garów nie posiadam, chyba że badyl na kiełbę. :-) Mogę przyjść wcześniej (koło 15 może nawet zdążę) to może więcej czasu na miejscu będzie. BTW z rana jakieś jeziorko da radę zaliczyć? :-D
Awatar użytkownika
merak
Posty: 18
Rejestracja: 01 lis 2011, 00:06
Lokalizacja: zoppot
Płeć:

Post autor: merak »

Kurde, że akurat teraz mam nocki w robocie, bo bym się wybrał z Wami... Pogoda w sam raz do testu sprzętu :D
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

Wojciech
Wyslalem Ci na PW moj numer tel.
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

Dajcie znać , czy będziecie? O deszcz i wiatr bym się nie martwił. Chwilowe opady są urocze. Wiatru w lesie nie będzie. Na działce łatwo osłonimy się od obu.
Awatar użytkownika
Bastion
Posty: 392
Rejestracja: 05 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: Gdansk
Tytuł użytkownika: nizinny taternik
Płeć:

Post autor: Bastion »

Qazimodo pisze:Dajcie znać , czy będziecie?
Nie wiem czy bedziemy ale na pewno idziemy;)

Wyruszamy z Wojciechem ok 15:30 z Doliny Radosci, nad jeziorem Otominskim bedziemy 19:00-19:30.
Na 30 minut przed dojsciem na miejsce zbiorki (lesniczowka w Otominie) wysle Ci SMS-a.
Co nas nie zabije to nas wzmocni...
Awatar użytkownika
Qazimodo
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Tytuł użytkownika: Qazimodo
Płeć:

Post autor: Qazimodo »

Zmiana planów po raz 10ty :)
Idę z Wami

[ Dodano: 2012-06-03, 19:53 ]
Dzięki panowie! Było fajnie ;) zamiana sznurka w ....ę bezcenne.
Awatar użytkownika
Wojciech
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2012, 17:26
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Tytuł użytkownika: Dziad Leśny
Płeć:

Post autor: Wojciech »

Qazimodo pisze: Dzięki panowie! Było fajnie ;) zamiana sznurka w ....ę bezcenne.
To ja dziękuję. :-) Dzęki Wam zaliczyłem pierwszy reconnetowy wypad. No i nauczyłem się do czego służy sznurek. ;-) Mam to na fotce. Chcecie? :-D

PS: Drugi wypad, a już przebiłem matę. :-/ Na szczęście decathlon zaopatrzony był w repair kita. Co ciekawe, powietrze zeszło a zimno i tak nie było...
Ostatnio zmieniony 04 cze 2012, 22:38 przez Wojciech, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
miśka
Posty: 190
Rejestracja: 02 mar 2011, 20:00
Lokalizacja: 3miasto
Gadu Gadu: 13946836
Płeć:
Kontakt:

Post autor: miśka »

fotyfotyfotyfoty =)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”