Długie włosy Indian

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Jaca, od 12 lat zapuszczam kudły, raz ściąłem 10 lat temu, drugi raz 4-5. Za każdym razem miałem ich dość i za każdym razem musiałem zapuścić znowu, bo dostawałem cholery bez nich. :) Najprawdopodobniej dopóki same nie wypadną, to tak mi już zostanie. :)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

normalnie jak panienki... icon_twisted
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
aniol
Posty: 85
Rejestracja: 12 lut 2009, 01:12
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: aniol »

Mężatki nie poprawiają sobie włosów? :D

W dziejach naszego kontynentu prawdziwy wojownik zawsze miał dłuższe kudły 8-)

A Ty nie moooożeeeesz :P neneneneeeeeneeeeee :P
Awatar użytkownika
Morion
Posty: 97
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:33
Lokalizacja: Śląsk
Tytuł użytkownika: tuptuś wędrowniczek
Płeć:

Post autor: Morion »

Prowler: po prostu ego nie pozwala ci przyznać że my z długimi włosami jesteśmy lepsi od ciebie :D
Droga wybiega zawsze w przód
Spod progu, gdzie początek ma.
Odeszła już daleko tak...
Podążać nią, ile sił
Muszą ochoczo stopy me,
Aż dotrze na rozległy trakt,
Gdzie celów wiele splata się.
A stamtąd kędy? Nie wiem, nie.
Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

Kłócicie się o włosy, kiedy moc tak naprawdę jest zależna od długości brody...

Zgodnie z TYM diagramem :D
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

aniol, mógłbym gdybym chciał :) . Morion,tak se to tłumacz :D
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
adevoner
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2008, 15:05
Lokalizacja: zachód
Płeć:

Post autor: adevoner »

Cytuję:
"Cały artykuł nie jest naukowym opracowaniem, ale nie wrzucę tego do wora z "pseudonauką", który ma wdźwięk wysoce pejoratywny. Nie każę wam w to wierzyć, nie mniej jednak z pewnością przyznacie, że jest to wysoce ciekawy wątek. Pozdrawiam."

Ale i tak miło że tyle tutaj naspamiliście :)

Może dajmy spokój z tymi włosami, chociaż, znacie może takie historie kiedy ludzie byli zdolni do nadludzkich czynów w sytuacji zagrażającej życiu - chociażby żołnierz który potrafił spirntem uciekać przez dwa kilometry bez zadyszki albo kobieta zdolna podnieść samochód kiedy jej dziecko było pod nim. A może ktoś z was miał jakieś "interesujące" przeżycia w lesie? Chętnie poczytamy :)
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Dawać pane! Toż to cudowny temat!

Jak będą posty, to chętnie założę odpowiedni temat i poprzenoszę. :)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
steppenwolf
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2010, 06:47
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć:

Post autor: steppenwolf »

Spokojnie adevoner. :-) To mi dostało się za quasi-naukę, chociaż to były jedynie luźne wnioski; nie Tobie. Słyszałem te głosy pod moim adrresem :569: : "Ale żenada!!!!". Boleję jedynie, że nie czytałem wpisu Prowlera, bo z wypowiedzi aniola wynika, że coś tam naskrobał.( :evil: ) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
CzarekS
Posty: 14
Rejestracja: 31 sty 2011, 15:32
Lokalizacja: Wawa
Płeć:
Kontakt:

Re: Długie włosy Indian

Post autor: CzarekS »

adevoner pisze:Dlaczego Indianie mogli zachować swoje długie włosy podczas wojny w Wietnamie?
http://www.sott.net/articles/show/23478 ... -Hair-Long
Dzięki za ten artykuł :-)
Akurat u Native włosy to sprawa religijna i kulturowa (mogę tu mówić o Północnych Równinach USA - Wyoming do Montana), temat ciekawy.

Można tu zauważyć, że we wszystkich kulturach na Ziemi wojownicy mieli długie włosy.
Od Indii, Japonii, Chin, Rosji, przez Polskę po Ameryki. Ścinano je ludziom, których oznaczano jako niewolników. Ale teraz mamy podobno "inne czasy" :-)
Grupa Rekonstrukcji Historyczenej Mountain Men
www.mountainmen.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

rzuf pisze:Kłócicie się o włosy, kiedy moc tak naprawdę jest zależna od długości brody...

Zgodnie z TYM diagramem :D
Dopiero teraz zauważyłam super wizarda :D

Długie kudły to moc, tyle w tym temacie ode mnie ;P
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Morion, chyba nie znasz obecnych stosunków społecznych w USA... Skoro tak twierdzisz.
Plemiona indianskie sa dobrze zorganizowanymi instytucjami. Instytucjami nastawionych na ochronę kultury plemion Ameryki Północnej, ale i gromadzenie funduszy i wzmacnianie społeczności.
Mają swoich reprezentantów w parlamencie USA.
Indianie odzyskali wiele ze swoich terenów, szczególnie te, które były ich świętymi miejscami.
Rezerwaty indiańskiej są wyłączone częściowo z jurysdykcji podatkowej, czy niektórych przepisów koncesyjnych
Oznacza to na przykład, że wolno im otwierać kasyna, tam gdzie normalnie nie można by tego zrobic.
Temat rzeka...
Nie zmienia to jednak faktu, że do 1900r z 12 milionów, zostało ich 237.000...
Ale o tym, to już pewni historycy wolą nie wspominać. To taki holokaust, do którego ten kraj woli się nie przyznawać.... Ehhh..
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Morion
Posty: 97
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:33
Lokalizacja: Śląsk
Tytuł użytkownika: tuptuś wędrowniczek
Płeć:

Post autor: Morion »

puchalsw, nie chodziło mi o indianerów ale o każdego smutnego pana wypruwającego sobie żyły dla państwa.
Droga wybiega zawsze w przód
Spod progu, gdzie początek ma.
Odeszła już daleko tak...
Podążać nią, ile sił
Muszą ochoczo stopy me,
Aż dotrze na rozległy trakt,
Gdzie celów wiele splata się.
A stamtąd kędy? Nie wiem, nie.
JanŚmiały
Posty: 8
Rejestracja: 02 gru 2012, 20:43
Lokalizacja: Inowrocław
Płeć:

Post autor: JanŚmiały »

hmmmm to może dorzucę swoje 3 grosze. Mnisi z klasztoru Shaolin cieli się na łyso i też mieli super zdolności :)
Grunt to dzika frajda :D

http://salamandrabushcraft.blog.pl/

Wszyscy blogują, to ja nie bedę gorszy :D
HenryP
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2010, 22:19
Lokalizacja: Toruń
Płeć:

Post autor: HenryP »

Hej,
Jako że wątek ten ożywiany jest czasami po długiej przerwie, więc tym razem ja to zrobię :-)

Przepraszam że się wtrącę ale jeżeli chodzi o liczebność Indian i rdzennych mieszkańców Alaski (czyli Eskimosów, Aleutów, Yupików i innych mniejszych grup) to puchalsw się myli i to dość znacznie. Otóż w spisie ludności w 2010 roku 2 932 248 osób zadeklarowało się jako "czyści rasowo" rdzenni mieszkańcy Ameryki , natomiast 2 288 331 zadeklarowało swoje pochodzenie jako mieszane czyli jako potomkowie rdzennych Amerykanów i Afrykanów, Europejczyków, Azjatów itd. Samych "czystych" Navahów (najliczniejsze plemię - obecnie używające określenia naród) jest ponad 286 tysięcy. Również liczebność (pozostając już przy poprawnym politycznie określeniu) rdzennych Amerykanów przed zasiedleniem Ameryki Północnej przez osadników ze Starego Świata trafnie określa tytuł wydanej w 1998 roku książki Davida P. Henige: "Numbers from Nowhere: the American Indian contact population debate".
Nie gniewaj się puchalsw ale (wg. mnie oczywiście) określenie holokaust na wydarzenia XX wieku (cyt. "od 1900r z 12 milionów, zostało ich 237.000...") to pewne nadużycie. Nie chcąć bronić historyków, a tym bardziej władz USA.
Sytuacja mieszkańców rezerwatów indiańskich, pomimo pewnych ulg podatkowych też nie jest zbytnio kolorowa, choć rzeczywiście Indianie teraz uzyskują coraz większe prawa poszanowania ich odmienności kulturowej. Ale np. do dziś nie mają prawa kupowania alkoholu w rezerwatach i to jest zakaz wprowadzony przez rząd federalny a nie ich autonomiczna decyzja.

Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

No, ale dla ich własnego dobra. już dziś zachowują się jak święte krowy, jak nasi z PGRów. Im wszystko się należy, bo On jest mniejszość. Chcą ryby a nie wędki. Nie chcą żyć jak ich dziadkowie, i nie chcą pracować jak biali. Mentalność nie przystoi do systemu białego i na tym polu ciągłe swary są.
ODPOWIEDZ