Góry Izerskie rodzinnie (luty 2011)

Szukasz informacji o jakimś miejscu? Byłeś w miejscu które chciałbyś polecić innym? Napisz o tym w tym miejscu.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Hiskiasz
Posty: 272
Rejestracja: 29 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Rafał
Płeć:

Góry Izerskie rodzinnie (luty 2011)

Post autor: Hiskiasz »

Co prawda nie była to wyprawa survivalowa z założenia, ale ponieważ ten dział forum obejmuje też turystykę (przynajmniej z nazwy), więc myślę, że mała relacja ze zdjęciami (szczególnie polecam te z samych szlaków górskich) nie zaszkodzi. Zresztą niektóre nasze trasy piesze podczas tego wyjazdu były dość mocno hardcorowe, głównie przez głęboki śnieg w wielu miejscach, ale też silny wiatr.

http://konto.bydgoszcz.wsinf.edu.pl/~dl ... I2011.html

Ogólnie Góry Izerskie to miejsce bardzo ciekawe, od strony zarówno przyrodniczej jak i historycznej. Same góry jako miejsce wypadów pieszych chyba stosunkowo mało znane, do niedawna mocno zniszczone przez zanieczyszczenia ze strony Czech. Pochodzić jest jednak gdzie. Byłem tam kiedyś chyba 8 lat temu i z perspektywy czasu widać jak zniszczony drzewostan konsekwentnie jest odbudowywany.
Survival to sztuka przetrwania w przyrodzie, ale to czy przetrwamy ostatecznie zależy od Wszechmogącego Stwórcy i Pana tej przyrody (Psalm 121)
-------
www: http://rafaldlugosz.prv.pl/ZD/ZD.html
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Gratuluję wyjazdu.
Na zamku Frydlant jest niezwykła, porośnięta bluszczem latarnia. Magiczna niczym te z "Opowieści z Narnii". Urzekła mnie i mam jej zdjęcie oprawione w ramkę :)
" YOU create your own reality "
wilk4561
Posty: 182
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:44
Lokalizacja: Okolice Kępna
Gadu Gadu: 8847874
Tytuł użytkownika: Wędrowiec
Płeć:

Post autor: wilk4561 »

Świetna wyprawa. Sam trochę chodziłem po tych górach jednak niestety nie tak wiele jakbym chciał. Czaję się jednak na większą wędrówkę po nich. Może będzie mi dane niedługo zwiedzić je nieco dokładniej niż dotychczas.
Kup se Morę
ODPOWIEDZ