konserwacja DEMAROW 928

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

krystian
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2010, 22:52
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć:

konserwacja DEMAROW 928

Post autor: krystian »

Witam kupiłem sobie buty DEMAR model 928/MON dzisiaj właśnie mi przyszły :) zastanawiam się co o tym obuwiu sadzicie i jak i czym najlepiej je konserwować żeby się trzymały i co najważniejsze nie przemakały może ktoś z was takie posiada i ma sprawdzone sposoby i środki :D z góry dziękuje za porady dla jasności dokładnie takie http://allegro.pl/zimowe-buty-specjalne ... 77897.html
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Dokumentnie spartolony MONowskimi procedurami model butów, który gdy był produkowany przez firmę która je zaprojektowała (znaczy się Kupczak) był bardzo dobrą parą kamaszy. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że za Kupczaka wz.928 były na poziomie Meindla, Lowy i Haixa.

Kupczak popełnił błąd odstępując za darmo projekt butów MONowi i to był strzał w stopę, który doprowadził firmę do upadłości.

Produkty braci Kupczak to było porządne wykonanie, gore-tex i skóra na prawdę świetnej jakości, a to co robi demar, protektor i wojas to typowy WPowski szajs, za chore pieniądze o fatalnej jakości z workiem foliowym zamiast membrany.

Co do czyszczenia i konserwacji to pierw sprawdź czy buty Ci nie ciekną od nowości, jeżeli tak to pastuj, a jak nie ciekną a chcesz utrzymywać coś co producent śmie nazywać oddychalnością to używają odpowiednich środków typu nikwax.

Krótko podsumowując to wz.928 innego producenta niż Kupczak i pseudo butów letnich wz.926 radzę się trzymać z daleka.
zmęczon
Posty: 58
Rejestracja: 04 lut 2008, 10:33

Post autor: zmęczon »

No fajnie, a znasz jakąś alternatywę za około 150zł ? Jak człowiekowi stopa wciąż rośnie to na kupowanie co pół roku butów za 500zł nie każdy może sobie pozwolić. Ja akurat jestem w temacie bo jak co roku muszę swoim dzieciakom buty kupić i widzę, że na polskim rynku po prostu nie ma innych butów które nie byłyby zrobione z plastiku, miały sensowną podeszwę i jako taki wygląd. Jesli zaś chodzi o membranę, to ten "badziew" :

:

Właścicielem patentów jest wło-
ska spółka Nextec, która nie udostęp-
niła licencji żadnemu polskiemu zakła-
dowi poza Demarem. W ten sposób stał
się on krajowym monopolistą w tej
technologii. Włoskie urządzenie bez-
pośrednio wprasowuje termicznie pa-
roprzepuszczalną i wodoszczelną
membranę poliuretanową na wewnętrz-
ną powierzchnię gotowej skórzanej
cholewki, połączonej z materiałem ty-
pu cordura, bez użycia szwów i taśm
zabezpieczających. Powstaje w ten spo-
sób jeden element, podczas gdy po-
wszechnie stosuje się łączenie chole-
wy z membraną wykonaną z kilku wy-
krojonych kawałków, a szwy osłania
wodoszczelnymi taśmami.
– W branży obuwniczej to supertech-
nologia. Robi wrażenie – przyznaje
Marek Stryjewski, wiceprezes Protek-
tora.

Istotnie taka membrana może mieć odrobinę słabsze własności paroprzepuszczania, ale za to coś takiego za cholerę nie przemoknie. Nie tylko Demar się na to zdecydował - jest używany chociażby przez Lafumę : http://www.lafuma.com.pl/site/view/Docu ... 117/outdry .

Co do konserwacji to z tego co wiem zalecany jest tani http://www.elbis.pl/produkty/pc02.html , powinien być dostępny w każdym sklepie CCC.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

zmęczon pisze:No fajnie, a znasz jakąś alternatywę za około 150zł ? Jak człowiekowi stopa wciąż rośnie to na kupowanie co pół roku butów za 500zł nie każdy może sobie pozwolić. Ja akurat jestem w temacie bo jak co roku muszę swoim dzieciakom buty kupić i widzę, że na polskim rynku po prostu nie ma innych butów które nie byłyby zrobione z plastiku, miały sensowną podeszwę i jako taki wygląd.
Buty dla dziecka zmieniane co pół roku to jednak nie to samo co buty wojskowe. A że temat założyła osoba mająca 23 lata i pytająca o buty wojskowe to nie wiem po co to, moim zdaniem złośliwe, pytanie o alternatywę za około 150zł.
zmęczon pisze:Istotnie taka membrana może mieć odrobinę słabsze własności paroprzepuszczania, ale za to coś takiego za cholerę nie przemoknie.
Odrobinę słabsze? Membrany z PU rzadko kiedy osiągają oddychalnosć na poziomie 10000g pary wodnej/metr kwadratowy materiału/24h. Poza tym są bardziej wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne, wysoką temperaturę i zanieczyszczenia (słyszałem już o trzech przypadkach gdy po kąpieli błotnej buty "letnie" stawały się kaloszami bo pory się zatykały).
zmęczon
Posty: 58
Rejestracja: 04 lut 2008, 10:33

Post autor: zmęczon »

Osobie w wieku 23 lat też może brakować na buty za 500zł.
Co do membran, to wszystkie się niszczą, gore po trzech miesiącach intensywnego chodzenia potrafi puszczać wodę jak sito. A autorowi wątku, jak sam napisał, zależy głownie na tym by nie ciekło. Jeśli mówimy o butach zimowych to raczej nie sądzę by ktoś w nie wlewał błoto, albo przypiekał nad ogniem.
A co do owych 10000g/m2*24h to przy powierzchni stopy do połowy łydki 0.2m2 okaże się że w ciągu godziny taka membrana buta przepuszcza jakieś 80g wody. Dla testu załóż kalosza na gołą nogę i spróbuj z niej wycisnąć w godzinę te 80g. O ile nie jesteś jakimś anatomicznym wybrykiem to nawet w lecie nie masz większych szans.
krystian
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2010, 22:52
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć:

Post autor: krystian »

Dzięki za odpowiedzi jutro jadę do ccc :) a zmęczonowi za dobre słowo bo po tym pierwszym poście balem się że wywaliłem kasę w błoto chociaż tak dużo mnie nie kosztowały bo dałem za nie 150zł udało mi się wylicytować na allegro myślę że to mało bo w sklepie militarnym w Gdańsku takie same stoja za 360.W środę idę na mała wyprawę żeby je trochę rozchodzić wtedy sprawdzę jak się sprawują i napisze parę słów.
Pozdrawiam
wattie
Posty: 12
Rejestracja: 10 sie 2010, 18:26
Lokalizacja: Słupsk
Gadu Gadu: 1643215
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wattie »

Proponuje szukać na allegro kupczaków od Kupczaka. Mi udało się znaleźć mało używane za 150 zł z wliczoną przesyłką. Gdzieś na jakiejś stronie (forum SpecOps bodajże) jest opisana budowa kupczaków, można dzięki temu odróżnić je od podróbek innych firm.
Awatar użytkownika
UBOOT
Posty: 9
Rejestracja: 08 sty 2011, 20:01
Lokalizacja: Płock- Mańkowo
Płeć:
Kontakt:

Post autor: UBOOT »

Witam,
nie polecam DEMAR model 928/MON. Zanim kupiłem te buty, kilka osób z mojej grupy odradzało mi je, ale mimo wszystko skusiłem się na nie ze względu na cenę (nowe 170 zł). I co? A no, po kilku tygodniach buty zaczęły przeciekać na łączeniu buta i podeszwy (na rancie w dwóch miejscach). I tak w zimę przeciekają, na lato za ciężkie i za grube. 170 zeta poszło w błoto.
Osobiście polecam Haixy Ranger GSG9 (jeden minus- cena!!!), posiadam od 8 lat oraz Super Magnum Classic (na gorące lato).
zmęczon
Posty: 58
Rejestracja: 04 lut 2008, 10:33

Post autor: zmęczon »

Najprawdopodobniej przekroczyłeś konstrukcyjną głębokość zanurzenia. A na lato to owszem Classic, ale raczej Source.
ODPOWIEDZ