www.reconnet.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyzwanie na weekend
Autor Wiadomość
Kopek 
TRAMPek łikendowy

Wysłany: 2021-08-31, 18:51   

hycek napisał/a:
czytam z przyjemnością

Wiem, że czytacie. Widzę po odwiedzinach. Można powiedzieć jednak, że ten projekt (temat weekendowych wyzwań) to kompletna klapa. Nie udało mi się nakłonić nikogo do wspólnej zabawy. Jedynie sam zrobiłem kilka kroków do przodu. Może kiedy coś się zmieni.

28-29.08.2021 Kopelin 8-)

Na jednej z wakacyjnych rodzinnych wycieczek miałem okazję popróbować tkania na prostym krośnie (ramce). Urocza pani prowadząca warsztaty w Skansenie rzeki Pilicy pokazała wszystko :-P Po powrocie musiałem zaraz córce ramkę zmontować i zaczęły się pierwsze plotki. W ten weekend zmontowałem drugą. Teraz wszyscy w rodzinie maltretują włóczki.

Leje nieustannie więc na chandrę polecam rodzinne wyplatanie. Planowałem nieco inaczej ale wyszło nie najgorzej. Jak zwykle na yt znajdziecie wszystko co i jak.

Pozwolę sobie na osobiste wspomnienie. Tworząc ten mikro gobelin przypomniałem sobie jak kiedyś odwiedziłem AP w Wawie. Popijaliśmy bursztynowy trunek a Piotrek dziergał na drutach szalik i czapkę dla Margoli

[i]

www.kopsegrob.blogspot.com

Parthagas 
kumpel staffików

Wysłany: 2021-09-01, 16:10   

Nawet zgrabnie Ci to wyszło. Co do wyzwań - właśnie wzywa mnie 10a trawy do koszenia, ogródek do wyrywania chwastów, gdyż po ostatnich deszczach bushcraft mam na podwórku. Do tego tematy warsztatowe i dodatkowa praca. Na Zlot przyjeżdżam.

Kopek 
TRAMPek łikendowy

Wysłany: 2021-09-12, 06:31   

Dziękuję. Rodzinka na grzybobraniu to mam chwilę żeby nadrobić poprzedni weekend.

4-5.03.2021 Ognisko studnia i angielska pułapka na ptaki

Rzadko bywam u rodziców. Pogoda dopisała. Wieczorem młody ułożył stos. Zgrabnie mu poszła studnia.

Miło patrzyć kiedy powoli młodzież przejmuje pałeczkę i mniej jest ma mojej głowie ;-)

W niedziele miałem chwilkę i okazję więc podjąłem temat z pułapką na ptaki biegające.

Pierwsze próby pokazały, że spust musi być naprawdę czuły. Poza tym trzeba nabrać doświadczenia jak nakłonić ptaka, z której strony ma zajrzeć do pułapki i pod jakim kątem będzie napinał się sznurek. Nie udało mi się ostatecznie ale jestem o te kilka kroków bliżej. Szkoda, że jako dzieciak nie poznałem tych wszystkich tajemnic bushcraftu.

Filmik: Angielska pułapka na ptaki

Pozdrawiam

[ Dodano: 2021-11-07, 17:01 ]
6-7.11.2021 Hołm słit hołm

Rozpoczęliśmy zimowe ogniskowanie. I odwiedzili nas Olifnatowie.

Proste struganie dla dzieciaków. Mają nawet czasem praktyczne zastosowanie.

Tutaj filmik Felixa Immlera: https://youtu.be/dqmYOmgakKo

[ Dodano: 2021-11-21, 18:01 ]
20-21.11.2021 Ognisko odwrotne

Stwierdziłem, że jeszcze Was trochę podręczę moimi wyzwaniami. Tym razem udałem się w las w celu przetestowania ogniska odwrotnego. Ściąłem długą suchą gałąź, podzieliłem i ułożyłem w stosik. By ognisko nie spaliło się zbyt szybko pomiędzy klocki w drugiej i pomiędzy klocki w trzeciej warstwie wsypałem trochę piachu. Tak na próbę.
Pierwsza warstwa spaliła się po ~15'. Druga po ~45. Piasek spowodował, że płomień palił się spokojnie i równo. Trzecia warstwa spaliła się po ~1,5h. Później zaczęło wiać i płomień doszedł do pierwszej warstwy. Ogień buchnął na trochę. Ognisko paliło się przez jakieś 4h bez angażowania jakichkolwiek prac. Czy to długo? Wigwam palił się z pół godziny przy podobnej ilości drewna. Gdyby piasek sypać od pierwszej warstwy znacznie by to wydłużyło żywotność ogniska. Fajny patent. Miałem czas naprawić krzesło i ponudzić się przy ogniu ;-)

www.kopsegrob.blogspot.com

Odpowiedz do tematu