Nasze skórzane wypociny

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

kacu666
Posty: 53
Rejestracja: 20 gru 2010, 09:28
Lokalizacja: Głuchołazy
Płeć:

Post autor: kacu666 »

wzór przenosimy na wcześniej zmoczoną skórę wycinamy swivelem i tłoczymy bewelerami. Ogólnie trzeba pomału a dokładnie bo skóra nie wybacza błędów. :D
Awatar użytkownika
robert
Posty: 87
Rejestracja: 26 sty 2009, 19:04
Lokalizacja: WLKP
Płeć:

Post autor: robert »

Zrobiłem sobie pochewkę na scyzoryk bundeswehry.
Jak zwykle nie przyłożyłem się do szycia. Co prawda zszyta jest solidnie ale nieestetycznie. Jakoś nie mam zamiłowania do igły i nici. :mrgreen:
Używałem nici Brownell B50 Dakron.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

cisza w tym temacie, więc pozwolę sobie na pokazanie własnych wypocin
Obrazek
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 783
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Eee, Panie, no w pytkę to wyszło!
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Dzięki za słowa podnoszące na duchu. Na chwilę obecną jestem na etapie dowiadywania się dlaczego tani zestaw stempli do zdobienia od chińczyka nie jest zestawem optymalnym i co trzeba kupić/dorobić żeby robić w skórze bez irytacji.
Mam nadzieję że kolejne prace będą wyglądały coraz lepiej.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

Tanto, - ja byłbym wdzięczny za pokazanie zestawu startowego i wskazania dostawcy, żeby szajsu nie kupić.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

GawroN pisze:Tanto, - ja byłbym wdzięczny za pokazanie zestawu startowego i wskazania dostawcy, żeby szajsu nie kupić.
Jakiś czas temu zabrałem się do przygotowania opisu tego co mam, porobiłem zdjęcia ...ale w międzyczasie pojawiły się inne obowiązki. Teraz pojawiła się nowa motywacja :-) jednak gdybym nie zamieścił info w ciągu najbliższych dni to proszę o kopniaka przez PW, byki już się drą i wołają mnie do lasu, jest ryzyko że zapomnę o 'bożym świecie' ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Jakub_P
Posty: 90
Rejestracja: 19 wrz 2018, 22:24
Lokalizacja: Dolny śląsk
Płeć:

Post autor: Jakub_P »

To się pochwalę ;) zapochwiłem mój kozik, pochwa od strony praktycznej dobra ale z estetyką gorzej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

ani pierwsza pochwa, ani pierwsza strzała wystrzelona z łuku nie trafiła celu.... Spokojnie. impregnowałeś czymś tą pochewkę? Jeśli jeszcze nie, to odtłuścić i jest szansa jeszcze wyrównać barwę (ściemnić niestety). A potem wosk, polerka i będzie jak nowa ;)

I tam wyszła Tobie ładniej, niż moja pierwsza pochewka na nóz.
Jakub_P
Posty: 90
Rejestracja: 19 wrz 2018, 22:24
Lokalizacja: Dolny śląsk
Płeć:

Post autor: Jakub_P »

Skóra jest z odzysku, kiedyś była to torba monterska z lat 70. Chyba była czymś wcześniej zaimpregnowana ale nie chciałem zdzierać lica skóry. Wosku mam trochę to spróbuję ją przyciemnić.

[ Dodano: 2018-12-19, 16:06 ]
No i kolejną pochewkę stworzyłem. Na morę classic 2 do noszenia na szyi.
Obrazek
J1An
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2018, 14:22
Lokalizacja: Polska
Tytuł użytkownika: J1An
Płeć:

Post autor: J1An »

Witam! Panowie po co udziwniać skoro można zastosować stary sposób na impregnację skóry. Co roku impregnuję buty i potem nawet woda nie robi mi problemu gdy przechodzę bagno lub jakieś bajora. Recepta jest prosta do słoiczka wlewam olej rycynowy, dodaję wosk gdzieś tak ok.10-15% objętości rycyny, podgrzewam to w łaźni wodnej i pędzelkiem nakładam na buty, pochewkę, paski. Trzeba odczekać ok. tydzień, wypolerować i można używać. Ważne! Nie nakładać na zamsz i jasną skórę bo przyciemnia.
J1An
Jakub_P
Posty: 90
Rejestracja: 19 wrz 2018, 22:24
Lokalizacja: Dolny śląsk
Płeć:

Post autor: Jakub_P »

I jeszcze kolejna, dla odmiany na victorinoxa huntera. Tę wygotowałem w wosku przez co na sztywność może konkurować z morowymi pochewkami :mrgreen:
Obrazek
I pierwsza pochewka, też już zawoskowana, w końcu wygląda po ludzku ;)
Obrazek

[ Dodano: 2019-01-16, 15:18 ]
Panie i Panowie, naprawdę nikt w skórze nie dłubie?

Obrazek
Impregnowane sposobem kolegi J1An.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Przyjemne z pożytecznym, czyli próba wykonania zdobienia przy okazji robienia osłony ostrza.
Obrazek Obrazek
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Jakub_P
Posty: 90
Rejestracja: 19 wrz 2018, 22:24
Lokalizacja: Dolny śląsk
Płeć:

Post autor: Jakub_P »

No, to jest konkret, fajne. Ale czy ta skóra jest zszyta z filcem? I jaki to ma sens, oszczędność materiału? Jak możesz to wrzuć też zdjęcie ,,od góry''.
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1050
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Konkret robota, tylko czemu dzik taki wkur... ;-)
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Dąb, asf, myśliwi itd. Sam byś po lesie znerwicowany chodził.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Dzik jest dziki, dzik jest zły, dzik ma bardzo ostre kły :-D
Jakub, takie połączenie skóry z filcem, to mój prywatny patent, tzn. nigdzie nie widziałem żeby ktoś to w taki sposób rozwiązał. Ta siekiera jeździ w samochodzie i takie jej opatulenie ma za zadanie nie dopuścić do tego żeby żelastwo obijało się o żelastwo. Patrząc z góry nie ma nic szczególnego - skóra, żelazo owinięte po obwodzie filcem i w jednym miejscu zapinane na rzepa. Owszem można by w całości zrobić to ze skóry, ale to wg mnie zbyteczne podnoszenie wartości, zwłaszcza że w tym przypadku nie musi być ładnie, a skutecznie.

Dziękuję za pozytywną ocenę, motywuje to do dalszych ćwiczeń, a to się przyda bo jak porównuję swoje wypociny z pracami profesjonalistów to widzę że jeszcze długa droga przede mną.
Tylko skóry do psucia mam za mało :-(
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Przyszedł czas na Morę
Obrazek Obrazek
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 783
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

No, Panie, progres jest znaczny. Znakomicie wyszło.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

no nie wiem... ten zestaw miał być na wymianę za inny nóż, poszedłem na to bo zrobienie pochwy potraktowałem jako ćwiczenie i prototyp, a mora kosztowała trzydzieści parę złotych. Myśliwy który jest właścicielem tego drugiego noża pogardził tym co zaproponowałem.
Mora miała pójść za to
Obrazek Obrazek
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Pochew spoko, pomarańczowa dupka chyba tu nie pasuje :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Jest estetyka i praktyka. Jeśli chodzi o estetykę, to przy okazji zrobię fotkę z oliwkową morą; w kwestii praktyki - nóż używany przede wszystkim o zmierzchu lub w nocy, w trawie, na polach, ubabrany w krwi, powinien być łatwy do znalezienia jak się go gdzieś odłoży. Dlatego pod to konkretne zastosowanie wybrałem wersję żarówiastą. Już kilka razy słyszałem o poszukiwaniu noży które 'diabeł przykrył ogonem'. W jednym przypadku był to nóż robiony przez magika z Danii, nagrodzony na jakichś konkursach, damast w oprawie z mamutem, srebrem itp. Następnego dnia, jak słońce wzeszło, się znalazł, ale od tamtego czasu nóż jest przywiązany na długiej lince do paska :-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Jasna sprawa.

W kwestii praktyczniej nie kwestionuję, oczywiście masz rację, trudniej zgubić.

Tylko estetycznie nie pasuje :D Ale to też kwestia gustu.

W każdym razie pochewka super.

pzdr
Obrazek
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Tanto, co to za model 🔪
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

standardowy Companion
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
ODPOWIEDZ