Buty zimowe JULA

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Buty zimowe JULA

Post autor: kamykus »

Zaciekawiły mnie pewnie buciki z Juli, trochę je wymacałem i nie widziałem tam najmniejszych niedoróbek, buty po założeniu wydawały się mega wygodne i ciepłe, i do tego są bardzo lekkie. W sam raz na górskie szlaki.

Może ktoś miał/ma i mógł by coś więcej o nich napisać?

https://www.jula.pl/catalog/odziez-i-ar ... we-905336/
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
boshmen
Posty: 205
Rejestracja: 18 paź 2012, 07:08
Lokalizacja: z lasu
Płeć:

Post autor: boshmen »

Wyglądają jak obuwie roboczo/wędkarskie Demara ;-) http://www.demar.com.pl/pl/produkty/1/o ... wedkarskie , trochę podobne do wersji ''Trop" którą posiadam :mrgreen: do lasu , czy na ryby jak najbardziej , ale po górach to nie wiem? mam też ''karibu pro'' jeszcze nie noszone - kupiłem z myślą o łowieniu ryb z pod lodu ;-) brat ma ''Yeti classic'' i też chwali .
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Jula jest znana że zrzyna od każdego, ale w większości przypadków robi to całkiem nieźle. Dla tego się poważnie nad nimi zastanawiam :)
Z drugiej strony, brałem pod uwagę właśnie buty Demara z serii Yeti. Y-Classic można już kupić za 190zł
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
Precel
Posty: 205
Rejestracja: 04 kwie 2014, 16:29
Lokalizacja: Oleśnica
Płeć:

Post autor: Precel »

Cena wprawdzie nie powala więc gdy buty okażą się niewypałem to dramatu nie będzie.
kamykus pisze:buty po założeniu wydawały się mega wygodne i ciepłe, i do tego są bardzo lekkie
dlatego bym brał
Co nas nie zabije... to wzmocni nasze drinki.
MichałD
Posty: 42
Rejestracja: 26 gru 2011, 21:15
Lokalizacja: Jura
Płeć:

Post autor: MichałD »

Ogólnie super buty na "jesienno-zimowo-wiosenne" łażenie po lesie, podmokłych łąkach, nad rzekami itp. Miałem Demary Trop - ciepłe, bardzo lekkie, dół nieprzemakalny, czyli powinno być super, ale nie do końca.

Buty były doskonałe na krótkie spacerki, częste sterczenie w miejscu (obserwacje zwierzaków itp.), jednak spacer powyżej 10km był dla mnie mordęgą. I tu do meritum - trzeba tego typu buty dokładnie mierzyć i w nich trochę pochodzić, gdyż może się okazać że tak jak u mnie łączenie gumowego dołu z cholewką będzie uciskało ścięgno achillesa.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Ja mam śniegowce z Juli, te droższe. Wg mnie są fajne na bardziej stacjonarny obóz niż długie łazikowanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

mwitek, tzn? Niewygodne czy co tam z nimi nie tak? Masz te droższe czy te za 70zł?
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

Zimą na dłuższe zimowe łazikowanie zakłada się narty bądź rakiety śnieżne, kto tego nie robi to kiep.

Te butki z juli - na zimowe biwakowanie jak najbardziej dobry zakup.
Uwzględniając oczywiście relację ceny do ujemnych temperatur na jakich zamieżamy je używać !!!
Jak na naszą strefę klimatyczną - całkowicie wystarczają.
BUK, HUMOR i DZICZYZNA
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Zimą na dłuższe zimowe łazikowanie zakłada się narty bądź rakiety śnieżne, kto tego nie robi to kiep.
Dźwiedź, z całym szacunkiem ale chyba nie przemyślałeś do końca tej wypowiedzi. :)
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Te droższe mam i mnie się w nich chodzi trochę tak jak w gumiakach, nie są tak "dopasowane " do stopy. Co nie znaczy ze da nie wygodne. Tylko nie widzę ich na dłuzszej wyprawie. Wolał bym jakieś treningi. Ale to tylko subiektywne odczucie ze tak powiem :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Ostatecznie kupiłem te buciki, dreptałem w nich trochę i całkiem wygodne są, do tego podeszwa nie jest śliska. Zobaczymy jak się spiszą na jakimś wypadzie w las albo góry.
Buty są trochę luźne jeśli chodzi o szerokość, ale ja zawsze i w każdych butach mam ten problem.
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Kupiłem do pracy kiedy były jeszcze po 135 zeta. Choć pracuję "za kółkiem" zdarza się, że albo marznę albo moczę stopy. Użytkuję od kilku dni dopiero i raczej kiedy są chłodne poranki lub kiedy wiem, że błoto będzie sięgać do kostek podczas załadunku. Dobre są, gwarantuję, że stopy są suche i ciepłe.
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Powiem tak, po 2 wypadach... Nieciekawie to wygląda. Potknąłem się i uderzyłem butem w jakieś leżące drzewo, z wystającą na 3cm złamaną gałęzią, efekt jest taki że w gumie na palcach dziura na wylot. Zakleiłem dętką rowerową i się jakoś trzyma. Kilka dni temu, wiązałem sznurówki, i odpadło jedno oczko. Buty wygodnie i ciepłe, ale raczej na grzyby niż wypady w góry. Nie zaufał bym im więcej na wypadzie dłuższym niż 2 dni. :roll:
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Mam nieco inne buty z Juli, bez sznurówek, guma na dole, wkładka w środku i powiem, że to jeden z gorszych zakupów. Mogę w nich iść gdzieś na chwilę (np. pół godziny z psem), albo ewentualnie używać na stacjonarnym obozie. Wkładka się przesuwa w środku i przekrzywia - masakra!! Prakycznie po kilku krokach już cała jest pod stopą O.o Nie izolują też jakoś super podłoża.
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
boshmen
Posty: 205
Rejestracja: 18 paź 2012, 07:08
Lokalizacja: z lasu
Płeć:

Post autor: boshmen »

Ja jak pisałem wyżej posiadam Demar karibu pro - u mnie na Mazurach jest zima ;-) obecnie za oknem -10*C a jednego dnia było nawet -22* :idea: Miałem wolne od pracy , więc jak to zimą wędkuję na lodzie , miałem więc okazję te buty przetestować , na mrozie i w śniegu 10cm. No i jak na razie jestem zadowolony ,chociaż byłem w nich dopiero 9razy na lodzie - wiadomo na rybkach więcej się siedzi jak chodzi ;-) ale np. na takich Śniardwach nie raz na łowisko trzeba iść 2km. Jak się siedzi to czasem zachodzi w paluchy , ale to dla mnie ,dlatego że za małolata odmroziłem se je na łyżwach :mrgreen: Tak więc na razie mogę je polecić , wędkarzom czy myśliwemu , bo do łażenia po górach to się nie wypowiem , bo ja byłem tylko raz w Bieszczadach i raz koło Kłodzka - wolę swoje Mazury :mrgreen: Kiedyś kupiłem też buty dla wędkarzy niby z Finlandii ale to lipa była , nawet wkładkę zamiast jakąś filcową to miały z tektury :roll: Moim zdaniem ''biednego nie stać na tanie rzeczy'' lepiej dać więcej kasy a kupić coś porządnego.
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Apo, to są dokładnie te same, tylko że na rzep?
Też masz mokro pod wkładko po dłuższym spacerze? Ostatnio gadałem z gościem który też ma te buty (ale te droższe ze skórą), i problem jest ten sam. Buty przemakają od dołu!
Skarpetka jest sucha, więc nie wiem co o tym sądzić. Mokro jest pod wkładką. Śmiech na sali, jak żyję to się z takim czymś nie spotkałem.
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
MichałD
Posty: 42
Rejestracja: 26 gru 2011, 21:15
Lokalizacja: Jura
Płeć:

Post autor: MichałD »

Raczej nie przemakają, a posiadają zerową "oddychalność" :mrgreen: i cała wilgoć gromadzi się w bucie...
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Jestem tego samego zdania co Michał. Jak guma ma ci przemakać od dołu? Dziurawe masz te podeszwy czy co?

Zbiera się wilgoć bo stopa nie oddycha. Ja mam tak często. Ciepłe skarpety powinienem zakładać już na miejscu na mrozie, żeby się stopa w cieple zapakowana w but i grubą skarpetę nie spociła bo potem mi zimno :D Nawet jestem tego zdania, choć tego nie testowałem, że marsz w ciepłych butach też mógłbym odbyć w relatywnie cienkich skarpetkach a dopiero po zatrzymaniu na obóz zmienić je na suche grube skarpety.
Obrazek
boshmen
Posty: 205
Rejestracja: 18 paź 2012, 07:08
Lokalizacja: z lasu
Płeć:

Post autor: boshmen »

mwitek pisze:Zbiera się wilgoć bo stopa nie oddycha
Dokładnie tak jest , ja zawsze po wędkowaniu , wyciągam ten ''wkład'' z buta do wysuszenia . Nawet w tych moich nówkach Demara ten filcowy wkład jest suchy w środku , środek jest niby z wełny , a jest lekko wilgotna podeszwa tej wkładki , ona jest nie wiem z czego , wygląda to na coś sztucznego ;-)
ODPOWIEDZ