Namiocik na lato

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1019
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Namiocik na lato

Post autor: Kopek »

Chciałem rozpocząć w tym roku wędrówki/biwaki z Ministrem. Na początek mały zlot w maju. Potem jakieś pojedyncze nocki od czerwca do września. Warunki pogodowe raczej mało wymagające. Jednak młody to oczko w głowie mamusi a ojciec to dziwny jakiś jest, że do lasu chodzi się wyspać więc muszę zakupić jakiś domek. Jako, że domek jak ślimak będę nosił na plecach to musi być mały i lekki. Nie planuje dużych wydatków. Potrzebuje czegoś co by wytrzymało sezon. Coś co da na początek małemu i mamie "złudne" poczucie bezpieczeństwa. Proszę mi tu nie wrzucać wypasionych ofert XUL z górnej półki. Liczy się prostota i cena/jakość. Ja myślę o dwuspadowym namiociku. Coś takiego:
http://allegro.pl/listing/listing.php?d ... escription

ktoś coś o tym może ewentualnie... . Wybrałbym ten w najniższej cenie bo nie widzę większych różnic. Chyba, że chcecie coś opchnąć a boicie się sprzedać byle komu.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Myślałeś o namiocie z Decathlona? Zwłaszcza, przy darmowej dostawie...
Np ten http://www.decathlon.pl/namiot-arpenaz- ... 93539.html
Nie jest to może najwyższa półka, ale biorąc pod uwagę cenę i bezproblemową gwarancję...
W dodatku można rozbijać samą moskitierę. Ma podłogę.
Co prawda sam tego nie mam (mam inny z Decka), ale ma znajomy. Widziałem po oberwaniu chmury, 3 dniowej ulewie, wichurze i gorszych rzeczach (Woodstock).
Wytrzymiał :). Używa 3 rok i sobie chwali.
Nie jest doskonały, przy gotowaniu wewnątrz na jesieni i 2 osobach w środku kondensacja na tropiku była zauważalna, ale nie kapało.

Ja bym go przemyślał na Twoim miejscu.
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Potrzebujesz namiotu małego ale żeby nie był ciasny - żeby nie zrazić dzieciaka. I jakikolwiek przedsionek musisz mieć.

Mil-tec'a odpuść.

Mam Coleman Crestline 2L - szczerze polecam.
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Kopek, masz Gossamera, rozbij go między drzewami tak, aby dało się rozpiąć przed wejściem, tarpa. Młody śpi w namiocie, w wejściu zapięta jest tylko moskitiera, tak więc macie kontakt wzrokowy i młody czuje bliskość. Oczywiście cała reszta drugiej powłoki namiotu jest rozłożona (wiesz o co chodzi). Ty śpisz na zewnątrz of course.
Proste i nie potrzeba dodatkowych kosztów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

Kiedyś zastanawiałem sie nad takim :

http://vest.iai-shop.com/product-pol-10 ... wkowy.html

Chyba nawet ktoś od nas takiego używa.
BUK, HUMOR i DZICZYZNA
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Arpenaza kupiłem od Kamykusa, i raz nocowałem - to bardzo minimalistyczne ustrojstwo, z małym dzieckiem się pomieścisz, ale wszystko trzeba trzymać w środku, brak przedsionka w takiej sytuacji może być czasem przykry.

Z polecenia bodajże Quasza kupiłem też coś takiego: http://allegro.pl/namiot-acco-2osobowy- ... 52826.html i jestem całkiem zadowolony.

[ Dodano: 2015-03-18, 17:35 ]
Dźwiedź pisze:Kiedyś zastanawiałem sie nad takim :

http://vest.iai-shop.com/product-pol-10 ... wkowy.html

Chyba nawet ktoś od nas takiego używa.
Predator ma wersję jednoosobową, używa i specjalnie nie narzeka. Ale to jest jednopowłokowe ze wszelkimi tego konsekwencjami...
Spieszcie kochać moderatorów - tak szybko odchodzą...
Awatar użytkownika
geser
Posty: 168
Rejestracja: 27 lis 2013, 19:01
Lokalizacja: warszawa

Post autor: geser »

W sklepie u Predatora "dwójka" też jest
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Tylko po co dublować sprzęty. Kopek ma już idealny namiot dla dzieciaka.
Bez kitu, ten namiocik trzeba zobaczyć na żywo
Obrazek
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

W końcu idzie o namiot na lato i to tak by kobita się nie stresowała że młodego bierze - Michal N, dobrze gada.

Się trochę rozkręciliśmy tak, jak byśmy używali namiotów na lato ... no może czasami ... jak jakaś kobietka na horyzonie ... :mrgreen:
BUK, HUMOR i DZICZYZNA
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1019
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Michal N pisze:Kopek, masz Gossamera
Nie mam już ze dwa lata tej trumienki. Sprzedałem.

Jeżeli chodzi o "iglaki" to mam Sierra II. Jestem zadowolony z tego namiotu ale gdy go więcej wożę niż noszę. Waga to jeszcze do przejścia ale objętość po spakowaniu mi nie leży.
tre33 pisze: Widziałem po oberwaniu chmury, 3 dniowej ulewie, wichurze i gorszych rzeczach (Woodstock).

To mają być sielankowe letnie biwaki rodem z Bolka i Lolka.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Dźwiedź pisze:(...)
Się trochę rozkręciliśmy tak, jak byśmy używali namiotów na lato ... (...)
No ja właśnie namiotu albo samej jego wewnętrznej części jako moskitiery używam właśnie tylko latem. Od późnej jesieni do wczesnej wiosny sam tarp.
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

Tak
BUK, HUMOR i DZICZYZNA
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1019
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Tu kolejny. Chyba Tanto kiedyś o niego pytał.
http://www.activeshop24.com.pl/namioty/ ... ack-2.html
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

Kopek - z Twoimi gabarytami i "życiowym entuzjazmem" Ministra to dwójka bez przedsionka jest stanowczo za mała... może niech młody z bagażami śpi w namiocie, a Ty kimaj pod tarpem robiącym za przedsionek do namiotu? Młody będzie zawsze wiedział "gdzie tata", Ty nie będziesz się kisił w 4 ścianach... co Ty na to? swoją drogą jakbyś chciał namiot to mam leciutkiego jednopowłokowca na styranie to Ci mogę sprezentować. Przy otwartych "drzwiach" i zasuniętej moskitierze kondensacji prawie nie ma.
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1019
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Bubel, spoko, przy najbliższej okazji...
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Kopek pisze:Tu kolejny. Chyba Tanto kiedyś o niego pytał.
http://www.activeshop24.com.pl/namioty/ ... ack-2.html
Kopek, nie kombinuj z jednopowłokowymi. Zamoknie Ci szpej, psiwór, będzie "niefajnie".
Bubel pisze:Kopek - z Twoimi gabarytami i "życiowym entuzjazmem" Ministra to dwójka bez przedsionka jest stanowczo za mała... może niech młody z bagażami śpi w namiocie, a Ty kimaj pod tarpem robiącym za przedsionek do namiotu? Młody będzie zawsze wiedział "gdzie tata", (...)
Bubel - pierwsza sprawa to to, że spanie latem pod samym tarpem to zaproszenie dla robactwa wszelkiej maści. Nie wiem jak Ty czy Kopek ale ja nie przepadam. A w niektórych miejscach roi się od insektów.

Druga sprawa jest taka - ja wiem, że Ty nie zaznałeś co to miłość rodzicielska, bliskość, etc. Gdybyś był moim synem, też bym Cię nie kochał. ;)
A na poważnie - dla dzieciaka ważne są więzi z rodzicami. Nie ma nic wspanialszego niż przytulić się do ojca śpiąc w namiocie. Więc spanie oddzielnie jest bez sensu IMO.
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Dziecko musi mieć możliwość poskakania po tacie, nawet jak ten pragnie tylko spać... Po lesie z dzieciakiem kilometrów nie natrzaskasz, udowadniać żeś twardy chłop i kleszcze czy komary ci nie straszne dziecku też nie musisz - dla niego i tak będziesz Gryllsem i Myersem w jednej osobie... Jak masz przyzwoite dwupowłokowe igloo z przedsionkiem to go użyj, albo kup te Acco, które linkowałem.

To ma być dla chłopaka przyjemność, a nie walka o przetrwanie.

Załamanie pogody latem potrafi przyjść nagle - słońce, upał i za chwilę niemal ciemność i ulewny deszcz. Solidny namiot z przedsionkiem pozwoli to przetrwać bezboleśnie, wykorzystując czas np na gotowanie obiadu w przedsionku. Nie próbowałbym gotowania w namiocie przy małym dziecku...
Spieszcie kochać moderatorów - tak szybko odchodzą...
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1019
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

MlKl,jak rzadko ;-) zgadzam się w 100%. Muszę zebrać największe rzeczy do kupy i spróbować to jakoś sensownie spakować. Nie zamierzam trzaskać długich tras.
MlKl pisze:To ma być dla chłopaka przyjemność
Nie chcę go zrazić na samym początku.


Jak sam zaczynam ruszać w teren z dzieciakiem tym bardziej podziwiam Hiskiasza za jego eskapady.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Ja tylko powiem że jak chcesz coś 2 osobowego, to bierz 3 osobówkę.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

Qasz pisze:Ja tylko powiem że jak chcesz coś 2 osobowego, to bierz 3 osobówkę.
W przypadku gabarytów kopka ( czy moich ) to ze wszech miar słuszna rada :-P
BUK, HUMOR i DZICZYZNA
Awatar użytkownika
MlKl
Posty: 582
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:51
Lokalizacja: Błonie
Płeć:

Post autor: MlKl »

Toteż Acco zanabyłem w wersji trzyosobowej :) Aprenaz 2 mieści od biedy mnie i plecak. Nie wybrałbym się z dzieckiem z tym drugim namiotem - to byłby prawdziwy survival. Nie wspominając o tym, co na to by powiedziała gorsza połówka...
Spieszcie kochać moderatorów - tak szybko odchodzą...
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

Kopek - dwójka + poncho/tarp jako przedsionek na szpej wydadzą.
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1019
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Posłucham rad doświadczonych i mądrzejszy kolegów. Czas więc przeprosić się z Sierrą II FN. Ma dwa wejścia. Pomiędzy tropikiem a sypialnią przy wejściach są przedsionki.

Śpiwór dla młodego już mam. Jeszcze coś pod plecy i jakiś palniczek.

Dzięki wszystkim.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

jakbyś czegoś potrzebował dla młodego to dawaj znaka. U mnie szpeju w zapasie to mogę Ci pożyczyć nieco. Podobno dla dzieciaka dobrym patentem jest dać "dorosły" śpiwór z podwiniętym pod plecy dołem. Uzyskuje się lepsza izolację przy braku konieczności zakupu dodakowego śpiwora. Jak wyrośnie, to się odpruwa doszycie i ma dzieciak pełnowymiarowy śpiwór.
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1019
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Dzięki Bubel,. Teraz muszę się rozejrzeć za palnikiem itd. Ale zielonego pojęcia o tym nie mam. Do tej pory radziłem se z samoróbkami na denaturat.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
ODPOWIEDZ