O broni czarnoprochowej słów kilka

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

O broni czarnoprochowej słów kilka

Post autor: hejtyniety »

Wraz z projektem Boungler przygotowaliśmy materiał omawiający podstawy z zakresu broni czarnoprochowej. Jakby ktoś myślał o zakupie to warto przejrzeć na początek. A jakby ktoś chciał pooglądać zwykłą destrukcję to zapraszam od 27 minuty ;-)

Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

Fajne :)
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Fajne :mrgreen:
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Super! Dużo ciekawostek!
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
#KomPoT
Posty: 21
Rejestracja: 04 lis 2014, 22:13
Lokalizacja: Świętochłowice/Śląsk
Tytuł użytkownika: Uczę się całe życie
Płeć:

Post autor: #KomPoT »

Rewelacja. :-)
Jakiś cykl wideo o broni czarnoprochowej w wykonaniu Szacownego Kolegi Hejtyniety, aż się prosi ;-)
… a teraz coś z zupełnie innej beczki …
Awatar użytkownika
Sikor
Posty: 209
Rejestracja: 29 wrz 2014, 07:38
Lokalizacja: Radom
Płeć:

Post autor: Sikor »

Ciekawy temat do przemyślenia.
Krótko i na temat.
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Gratulacje! Bardzo dobry materiał. Sążnista garść informacji w świetnej otoczce.
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

No, przekonałeś mnie do tego remingtona :->
BUK, HUMOR i DZICZYZNA
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

Super wyszło Tomku !
Widzę, że posprzątałeś pięterko na wizytę ;)
A i "nasza" patelnia nadal stanowi swoiste trofeum :roll:
Kocham zwierzęta.
Są takie pyszne ......
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

świetny materiał. Mam pytanko:
Zakładając, że miało by to być wykorzystane awaryjnie, np. na włamywacza, to jaka jest szansa, że proch w bębnie mi wypali, gdybym trzymał go nabity cały czas ( bez kapiszonów). Wiadomo, że zalezy to od chociażby wilgotności otoczenia, ale jednak proch jest higroskopijny, więc po miesiącu leżakowania nawet w suchej pozornie szafie mógł by mi chyba nie wypalić? Bo słysząc, że ktoś się krząta po domu, to cienko widzę całą procedurę nabijania...
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

Na włamywacza to raczej cokolwiek ciężkiego czego posiadanie w domu i "instynktowne" użycie łatwo wytłumaczyć przed sądem.
Względnie "straszak" na kule gumowe.
CP to raczej na strzelnicę oraz "w razie Niemca" :mrgreen:
Kocham zwierzęta.
Są takie pyszne ......
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

tak jak pisze robaczek - mimo całego "poweru" i frajdy przy CP to na co dzień jest zbyt zawodne. Mimo, że jestem obkupiony w różnego rodzaju zabawki to wolę, żeby CP było w szafie a pod ręką starczy mi ciężka, aczkolwiek poręczna patelnia ;-)
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Hejtyniety, czy znane Ci są jakieś próby z zawodnością rewolweru po jego nabiciu i zanurzeniu w wodzie? Po obejrzeniu próby: , autorstwa pana Balázs Németh z kanału "Capandball", zastanowiło mnie, czy wyniki nie byłyby lepsze, gdyby odrobinę smaru położył na łączeniu kominka z kapiszonem. Jak to oceniasz z punktu widzenia praktyka?
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

oceniam tak, ze to tylko fantazja - CP rozdzielnego ładowania jest na tyle zawodne, ze zostało zastąpione przez nabój scalony. Niestety wystarczy zwiększona wilgotność żeby CP odmówiło posłuszeństwa - zresztą jakby było inaczej na dzikim zachodzie by się prostu pozabijali ;-)
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Hejtyniety, dzięki.
Ale co do nabojów zespolonych - osobiście uważam że wszyscy poszli w ich stronę głównie z powodu powszechnego lenistwa, wygodnictwa i możliwości ułożenia rzeczonych w taśmy amunicyjne w wynalazkach panów Gatlinga i Maxima. :P ;-)
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Fajny materiał doktorku. Aż chciał by się choć raz w życiu postrzelać z takich cudeniek.
Obrazek
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Nie widzę problemu zrobić wypadu na strzelnicę przy okazji zlotu. Co prawda wymagać to będzie dużej dyscypliny alkoholowej (i nie tylko) ale zabawa może być ciekawa ;-)

Powszechnie wiadomo, że lenistwo jest głównym motorem rozwoju - kiedyś miało się dużo dzieci, później wymyślono pilot do telewizora... taki tam rozwój gatunku...
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Fajny film Dottore, prelekcja też. Miło posłuchać mądrych ludzi :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Red Nose
Posty: 85
Rejestracja: 17 kwie 2012, 14:49
Lokalizacja: Suwałki
Płeć:

Post autor: Red Nose »

Fajny film,dobra robota.Zrobiony profesjonalnie, i z jajem. Z pewnoscia bardziej propaguje CP niz smety piernikow z bron.iweb.pl
Licze na kolejne odcinki. Np. filmy ogolnie zwiazane z obslugi broni, pistoletu,karabinu itp.
Prawdziwy boungler musi byc przygotowany ze jak mu wpadnie w rece bron musi umiec sie nia poslugiwac lub przynajmniej rozumiec jak dziala.Glock,CZ,AK.Obserwujac rozne zadymy w swiecie to sie zawsze znajdzie.Na uczenie sie w praniu moze nie byc czasu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

BTW, po obejrzeniu tego filmu, przeczytałem stronkę i forum Bunglera i muszę powiedzieć, że sporo przydatnych informacji można uzyskać. Co ciekawe, wpisałem w naszą forumową szukajkę "bungler" i sami zobaczcie: viewtopic.php?t=2579&start=60
Co mnie na tamtym forum zainspirowało? Temat o sadzeniu roślin w lasach/ na nieużytkach na wypadek "W". Szkoda że nikt nie napisał o ewentualnych zagrożeniach sadzenia obcych gatunków dla rodzimej flory.
Ale to już off
Obrazek
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

:one: jest okejka, fajny materiał.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Fajnie, profesjonalnie nakręcone. Przyjemnie się ogląda.
Awatar użytkownika
hejtyniety
Posty: 686
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:50
Lokalizacja: Katowice
Tytuł użytkownika: Warsztat 77 Katowcie
Płeć:

Post autor: hejtyniety »

Dzięki za miłe słowa!

Niestety, tak jak już wspomniał Red Nose, znalazło się wielu taki co potraktowali go jako atak na ich ziemię. Film powstał z myślą, żeby idea trafiła do ogółu - wiadomo, że jak ktoś będzie chciał strzelać to i tak musi iść na strzelnicę, zapoznać się z regulaminem obiektu itd.

To nie są rzeczy o których chce się słuchać siedząc w domowym zaciszu przed komputerem. Na ekranie musi być akcja, musi być smakołyk który zachęci do działania.

Koledzy z iweb i podobni tego nie rozumieją. Są tak prawi, że aż tworzą własne prawo. Motorem większości wypowiedzi nie była chęć pomocy i udoskonalenia materiału a zwykła zawiść, co zresztą potwierdza pociągnięcie dyskusji dalej i stwierdzenia typu: "Mr. Instant Action z nadzieją na hajs za reklamy." Smutne, ale bardzo polskie...
Śląskie Knifesession - każdy pierwszy czwartek miesiąca w barze Dixie w Katowicach, start 17.00
Awatar użytkownika
Dźwiedź
Posty: 690
Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:25
Lokalizacja: GoldenCity
Tytuł użytkownika: brat cebka
Płeć:

Post autor: Dźwiedź »

hejtyniety, - ot zazdrość ich zrzera jak zobaczyli Twoją kolekcję.
Z resztą mnie też, ale nie daję tego po sobie poznać ;-)
BUK, HUMOR i DZICZYZNA
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 783
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Obejrzałem filmik wnikliwie (świetna robota!!!) i doszedłem do wniosku, że rekonstrukcje mi nie w głowie. Łapy w smarze jak jakiś mechanik. Ciuchy pewnie też, chociażby od noszenia broni, zapasowych bębnów i akcesoriów przy sobie. Trzeba się chyba starać o pozwolenie na scalone. Na razie musi wystarczyć łuk i strzały, które systematycznie gromadzę lub tradycyjnie ... łopatą lub sztachetą z gwoździem.
"Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."
http://prymitywnetechnikiprzetrwania.blogspot.com/
ODPOWIEDZ