Mocowanie czołówki na kasku

...i wszystko co związane ze sznurkami, skałkami i sztolniami

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

ODPOWIEDZ
Jakub_P
Posty: 90
Rejestracja: 19 wrz 2018, 22:24
Lokalizacja: Dolny śląsk
Płeć:

Mocowanie czołówki na kasku

Post autor: Jakub_P »

W sumie nie wiedziałem czy nie dać tego do ,,pozostałego sprzętu'' ale tu chyba lepiej pasuje. Pytanie mam takie, czy macie jakiś wygodny sposób mocowania czołówki do kasku (petzl vertex) tak żeby było to łatwe do montażu-demontażu? W moim starym kasku budowlanym miałem czołówkę przyklejoną na stałe, ale teraz szukam wygodniejszego rozwiązania bez psucia kasku. Od razu powiem że nie mam czołówki fabrycznie przystosowanej do montażu na kasku.
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Czołówka na czoło, kask na głowę. W czym przeszkadza?
Jakub_P
Posty: 90
Rejestracja: 19 wrz 2018, 22:24
Lokalizacja: Dolny śląsk
Płeć:

Post autor: Jakub_P »

Kask rzuca cień w górę, w fortyfikacjach, bo tam głównie używam kasku wole widzieć sufit.
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1087
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Rozumiem, nie pomyślałem o tym. Aż sprawdzę jak u mnie jest z ciekawości.
Awatar użytkownika
konradraku
Posty: 137
Rejestracja: 02 lis 2017, 12:34
Lokalizacja: Żyrardów/Warszawa
Tytuł użytkownika: Leśny MacGyver
Płeć:

Post autor: konradraku »

Masz Petzl'a, ale wiem, że np. wybrane modele Fenix'ów sprzedawane są w zestawie z uchwytem na kask.
Jeśli nie uda Ci się wykombinować nic sensownego do czołówki, którą aktualnie posiadasz możesz pomyśleć o czołówce przystosowanej do montażu na kasku.

Mówię o "Uchwyt do kasku Fenix ALG-03 V2.0", uchwyt jest dedykowany do latarek Fenix HL55, DL60 Desert Camo, HL60R Raptor, HM65R Superraptor.

Możesz też popróbować i coś sprytnie przykleić do kasku, tak abyś mógł zwyczajnie założyć latarkę na opasce i uniknąć zsuwania się - może jakieś ograniczniki, albo małe plastikowe bloczki/haczyki.
Jeśli jednak okaże się, że możesz ten kask "zniszczyć" to może np. przewierć jakimiś śrubkami i stęp ich końce?
Wrzuć przykładową fotkę kasku i latarki to może coś pomogę Ci wykombinować.
Mowa jest srebrem, a milczenie jest owiec :)
Jakub_P
Posty: 90
Rejestracja: 19 wrz 2018, 22:24
Lokalizacja: Dolny śląsk
Płeć:

Post autor: Jakub_P »

Przemysłowe modele petzl'a też są przystosowane do montażu na kask np: petzl pixa + uchwyt pixaadapt.
Do mojej czołówki dokleiłem od strony czoła 2 warstwy filcu ok. 4mm każda. Teraz zakładając czołówkę pod kask mam ją wysuniętą do przodu prawie o centymetr, więc kask nie rzuca już cienia. Wady takiego rozwiązania to mniejsza stabilność latarki, oraz to że wystaje do przodu i łatwiej nią o coś zahaczyć
ODPOWIEDZ