Śpiwór demobil - opłacalny?

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

kondzixd
Posty: 9
Rejestracja: 05 lut 2017, 17:23
Lokalizacja: Olsztyn

Śpiwór demobil - opłacalny?

Post autor: kondzixd »

Witam.
Jestem początkującym survivalowcem i powoli kompletuje ekwipunek.
Chciałbym zapytać o opinie na temat śpiworów z demobilu np: http://armyworld.pl/product-pol-579-Spi ... mobil.html
-jak wygląda sprawa z ich termiką? Czy ich okres użytkowania pogorszył mocno ich właściwości termiczne?
-jak długo taki śpiwór jeszcze wytrzyma?
Interesuje mnie ten śpiwór, ponieważ na jesień byłbym zainteresowany zakupem wersji zimowej tego śpiwora: http://armyworld.pl/product-pol-6326-Sp ... n-BDB.html
W razie dużych mrozów można jeden wsadzić w drugi i mamy bardzo ciepłe połączenie :-)

Czy taki zakup jest opłacalny? I jak długo można jeszcze taki sprzęt użytkować?
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Śpiwory z demobilu mają 2 zasadnicze wady - wagę i objętość. Miałem Ten zimowy parę lat temu i szybko się go pozbyłem właśnie z powodu wagi. Fakt są pancerne i dobrze utrzymują termikę, ale tak jak piszę, swoje ważą i trzeba to nosić.

Jak będziesz szanował to jeszcze parę ładnych lat "pociągnie". Jak ktoś ma ograniczony budżet i zdrowe plecy to jest to dobry wybór.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1088
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Nie lepiej dołożyć trochę i kupić śpiwór puchowy, który na pewno jest lżejszy, mniejszy i ma dłuższą żywotność? Przemyśl sprawę, bo warto.
kondzixd
Posty: 9
Rejestracja: 05 lut 2017, 17:23
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kondzixd »

Masz na myśli jakieś konkretne modele lub marki?
Mógłbym dołożyć na śpiwór, który kupiłbym później, a teraz jakiś tani marketowy żeby wytrzymał chociaż jeden sezon, a za 2-3 miesiące kupiłbym sobie właśnie taki puchowy.
To są śpiwory na 4 pory roku, czy trzeba wybierać między letnim a zimowym?
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Przejrzyj sobie śpiwory cumulus. Mają zakresy od 4 do -37C, więc jest w czym wybierać. Nie ma śpiworów uniwersalnych. Lepiej kupić "za ciepły" niż "za zimny" zawsze można się porozpinać.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2017, 12:58 przez Młody, łącznie zmieniany 1 raz.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1088
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Długo zastanawiałem się nad takim śpiworem, który właśnie będzie w miarę uniwersalny jednocześnie na zimę, wiosnę i jesień, w lecie może być już różnie (za ciepło).

Wybrałem Mysterious Traveler 500g puchu o komforcie 1°C, (ekstremum -21°C) Kiedy jest 15-20 stopni na plusie rozpinam śpiwór i tylko delikatnie przykrywam się. Kiedy jest -15 ubieram dobrą bieliznę termoaktywną i spokojnie się wysypiam. W granicach 0°C śpię w samych majtkach.
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Tylko o pucha trzeba zadbać. Przemoczysz i termika spada. ale wagowo i objętościowo nie do pobicia.
Młody pisze:Przejrzyj sobie śpiwory cumulus. Mają zakresy od 4 do -37C
Jest też seria Magic z komfortem +10 http://cumulus.pl/pl/kategorie/spiwory/ ... d=15&vid=6
Obrazek
Awatar użytkownika
geser
Posty: 168
Rejestracja: 27 lis 2013, 19:01
Lokalizacja: warszawa

Post autor: geser »

w cumulusie można też zamówić psiwór z puchem hydrofobowym, wilgoć przestaje być aż takim problemem. Tyle, że to dodatkowe parę PLN-ów.
kondzixd
Posty: 9
Rejestracja: 05 lut 2017, 17:23
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kondzixd »

Na chwilę obecną zdecyduje się na letni śpiwór z demobilu.
Waży 1,5 kg, więc nie jakoś specjalnie dużo, nie wiem jak z objętością.
Za jakiś czas gdy dozbieram gotówki, rozejrzę się nad jakimś Cumulusem typowo zimowym.
Myślę, że to będzie najlepsze rozwiązanie :-)

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

kondzixd, letni śpiwór na lato to Ci z marketu wystarczy. Zapłacisz mniej a i na jesień nie żal będzie wyrzucić. Nie pchaj się w tanie zakupy, bo dwa razy będziesz kupował. Z czasem zobaczysz, że musisz mieć kilka śpiworów. Oddzielny na zimę i oddzielny na wiosna/lato/jesień, a najlepiej na lato jeszcze jeden. Czy kupisz syntetyka czy puchowca musisz najpierw przemyśleć w jakich warunkach będziesz go używał i z czym do kompletu, tzn. namiot czy tarp, czy folia jakaś pod karimatę, może hamak itd.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1088
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Kopek, dlatego ja wybieram tak, żeby zbyt nie powielać sprzętu i stosować go w miarę każdych warunkach. Na lato letni cumulus a na pozostałe pory roku ten który mam obecnie. A jak faktycznie temp. spadnie poniżej 20 stopni, to wystarczy włożyć jeden w drugi i tak spać. Podsumowując wyjdzie mniej objętościowo i wagowo, tylko drożej.
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Carinthia jest w dobrych cenach.Puch dostanie wilgoci i jest lipa.Masz szmate nie śpiwór.

Tu masz ceny Carinthi.Uzywam polecam.


https://e-militaria.pl/spiwory-carinthia-509
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

soohy, tylko trzeba się zasooszyć tak jak ty 8-)
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
ODPOWIEDZ