BOROWIK

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

BOROWIK

Post autor: Kopek »

[center]BOROWIK
czyli: Będzie Opowiadał Recon O Ważnych Informacjach Kolegom[/center]

Rembertowskie lasy. Późna jesień. Z nieba siąpi. Dwóch amatorów surfifalu skrobie krzesiwo zziębniętymi łapami. W końcu iskra łapie. Bunkier jaśnieje od blasku ogniska. Piwko, kiełbaska, mamine gołąbki. Reconetowy relaks aż miło. Żołądki pełne, w głowach pierwszy szum oceanu. W pewnym Momocie pada pytanie od tego z lekką nadwagą:
-AP, udało by się nam zorganizować warsztaty z pierwszej pomocy dla forowiczów Recona?

I taki był początek. AP oczywiście zapałał entuzjazmem zorganizowania warsztatów. Obaj zbieraliśmy się jednak do tego jak pies do jeża. Życie nas zaskakuje i zbyt szybko zabrało nam leśnego kompana.

Pomysł organizacji warsztatów z pierwszej pomocy przerodził się w organizację tematycznych spotkań w ogóle. Organizowanych przez Nas dla Nas w sposób naturalny dla Recona. Czyli bez zakwaterowania poza kawałkiem podłogi czy ściółki leśnej. Bez cateringu poza dostępem do wody a i to uczestnicy mogą sami sobie zorganizować. Gospodarzowi zwraca się koszty poniesione w związku z organizacją ale on nie zbija na tym majątku. Wszystko w ramach dżentelmeńskiego zaufania. Uczestnikami mogą być użytkownicy forum, którzy przeszli pozytywnie etap zaadoptowania się do naszej brygady specjalnej troski z poprzednich spotkań i/lub goście specjalni.

W mijającym roku miałem Ogromną przyjemność przebywać u kilkoro z Was i wiem, że jest potencjał w tego typu spotkaniach. Nazywając je dalej spotkaniami BOROWIKA.

Przykład:
-Ogłaszam spotkanie: BOROWIK „Pierwsza Pomoc” – xx-yy.06.2016.
-Organizatorzy: ….. (jestem już w trakcie konsultacji ale niczego nie będę zapeszał),
-Miejsce: …… (j.w.),
-Regulamin: …. (obowiązywać będzie abstynencja do zakończenia zajęć każdego dnia chyba, że organizator zarządzi inaczej, to nie kolejne zloty, spotykamy się by się uczyć; pozostałe punkty do ustalenia lub narzucenia przez organizatora; poza tym obowiązuje regulamin forum i bana oraz ostrzegawczy strzał w pysk można dostać w każdej chwili),
-Maksymalna liczba uczestników: …. (może uda się zorganizować np. BOROWIK „Broń czarno prochowa” ze strzelaniem na strzelnicy, wtedy abstynencja, bezpieczeństwo i ilość uczestników jest na pierwszym miejscu,
-Inne sprawy …. (np. zbiórka na papier ze szkolenia pierwszej pomocy).

Moje pozostałe pomysły BOROWIK „Kowalstwo”, „Rośliny jadalne”, „Ogień”, „Turystyka Górska”, „Nawigacja”, pomyślcie i zaproponujcie co chcieli byście poćwiczyć.

Jeżeli ktoś nie będzie mógł jechać z tych czy innych powodów można np. „Kowalstwo” zorganizować kilka razy. Spotkania nie muszą być cykliczne. Ktoś ma ochotę coś zorganizować po prostu ogłasza termin wcześniej i bierze się do działania.
Czekam na Wasze zdanie i konstruktywną krytykę oraz nie ukrywam liczę na Wasz zapał. Wiem, że jak są chęci to nie trzeba Reconetowcom dwa razy powtarzać.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
wilow7
Posty: 202
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:27
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: wilow7 »

No dobra, mogę poprowadzić szkolenia/warsztaty:
1. Wzywanie pomocy i współpraca z helikopterem,
2. Awaryjny biwak zimowy (w górach),
3. Terenoznawstwo i orientacja w terenie (nawigacja),
4. Rakiety śnieżne.

Do wszystkich tematów mam przygotowane artykuły/broszurki szkoleniowe.
Organizuję biwak zimowy w dniach 4-6.03.2016 w Gorcach w górnej części Ochotnicy Górnej (Furcówka). Możemy połączyć wszystkie powyższe tematy z Biwakiem Zimowym Reconnet'a.
Inżynier
Awatar użytkownika
Predator
Posty: 107
Rejestracja: 23 kwie 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Predator »

Pomysł dobry, sam bym się zgłosił na trenera, jakbym coś potrafił na tyle by jeszcze kogoś uczyć :D

Ze swej strony mogę po prostu zaprosić na wspólne włóczenie się o każdej porze roku po lasach i bagnach w "moim rejonie" w promieniu 100km od Warszawy. Takie krajoznawstwo ze spaniem w krzakach, omijaniem siedlisk ludzkich i radzeniem sobie z niedoborami. Szkolenie wychodzi samo z siebie i jest wynikiem warunków jakie zastajemy.

Towarzystwo nam gnuśnieje, nikt nie ma czasu by wyskoczyć w teren. Coraz więcej dyskusji o sprzęcie, "nowych zabaweczkach" i teoretyzowaniu o kosmicznych materiałach. Sukcesem jest wyciągnięcie w ogóle kogoś z domu. Niedawno zrobiłem na próbę dwa lajtowe 3-dniowe wypady po mazowieckich lasach i bagnach z pierwszymi przymrozkami. Zapraszałem wypróbowanych znajomych na FB i na forum. Za pierwszym razem zjawiły się 2 osoby na 40 zaproszonych a za drugim 3 osoby na 80 zaproszonych. Taka jest wola w narodzie, albo nikt mnie nie lubi :lol:
http://ludzkietropy.pl/ - relacje z moich wypraw i nie tylko
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

wilow7, Zakładaj temat: BOROWIK - Awaryjny biwak zimowy 4-6.03.2016. Napisz co i jak. Gdzie nocleg? Sam pewnie masz większe doświadczenie ode mnie jak organizować coś podobnego. Chodzi tylko by uczestnicy wrócili bogatsi w wiedze.

[ Dodano: 2015-12-17, 18:48 ]
Predator, nie marudzimy. Szukamy rozwiązań a nie problemów.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
TOPERSON
Posty: 27
Rejestracja: 18 sty 2015, 00:48
Lokalizacja: Wrocław
Gadu Gadu: 52687778
Płeć:

Post autor: TOPERSON »

Wiesz co Willow że JA to juz bym sie zainteresował przybyciem na takie twe Szkolenie z niepisana przyjemnością:) Więc jak by co to wstepnie sie pisze. :mrgreen:
Awatar użytkownika
wilow7
Posty: 202
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:27
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: wilow7 »

OK, OK, ale dlaczego "BOROWIK"?
Inżynier
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1030
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

wilow7 pisze:OK, OK, ale dlaczego "BOROWIK"?

Willow7, zobacz drugi wiersz pierwszego kopkowego posta ;)
Myślałem o nazwie BOR ale jeszcze by mi kazali na Krakowskim Przedmieściu w dziesiętnice koczować.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

A Ty Ty, już wiem po co Ci był numer, o który pytałeś ostatnio :D
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”