Materiał na 'kuchenniaka'

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Materiał na 'kuchenniaka'

Post autor: Tanto »

Niestety gdzieś mi się zawieruszył prototyp opisany w tym poście viewtopic.php?p=90201#90201 Coraz bardziej odczuwam jego brak, zwłaszcza że od jakiegoś czasu był podstawowym kozikiem do przygotowywania jedzenia, zarówno w terenie jak i w domu.
W związku z powyższym poszukuję kawałka materiału (i człowieka który podjął by się zahartowania gotowego noża) żeby zrobić nowy o podobnych parametrach. Surowiec powinien mieć nie mniej niż 25x3 cm i grubość 1,5 do 2 mm. Ze względu na przeznaczenie i brak przesadnej dbałości o konserwację wskazana stal w miarę nierdzewna ;-)

Jeśli ktoś spotkał się z takim materiałem na nóż to będę wdzięczny za informację gdzie można kupić.
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Kubek
Posty: 200
Rejestracja: 27 lut 2010, 20:04
Lokalizacja: warszawa
Płeć:

Post autor: Kubek »

Melon sprzedaje N690 o grubości 2,5mm.
Hartowanie mogę Ci załatwić.
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Mam piłę, która kiedyś cięła metal (ponoć). Płaskownik z 70 cm długi, parę szeroki i około 2 mm gruby.
Mwitek na bezrobociu. Może się odezwie. Pogadaj z nim. Dostałbyś coś od Łódzkiej ekipy :).
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Pił ci u mnie dostatek, jest jeszcze ta z której był robiony prototyp. Niestety tego typu materiał słabo toleruje niektóre związki zawarte np. w cebuli i po jakimś czasie powstają różne przebarwienia. W sumie mi to nie przeszkadza, ale chciałbym zrobić z czegoś 'bardziej nożowego'.

Kubek, dzięki za informację, co prawda 2,5 mm to sporo więcej niż miał prototyp (1,5 mm), ale może się okazać że nie będę miał innej opcji. ...chyba że znajdę kogoś ze szlifierką magnetyczną :-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
LuQas95
Posty: 25
Rejestracja: 07 wrz 2014, 01:10
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Płeć:

Post autor: LuQas95 »

a co na przykład z brzeszczotem
mam super maczete z właśnie brzeszszczotu od traka
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Czytaj uważnie co było wcześniej napisane ;-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
LuQas95
Posty: 25
Rejestracja: 07 wrz 2014, 01:10
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Płeć:

Post autor: LuQas95 »

sory teraz przeczytałem
czy kwasówka dałaby rade na nóż ?
ODPOWIEDZ