Hamak - tani i lekki ???

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Variat
Posty: 5
Rejestracja: 16 lis 2014, 22:01
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Hamak - tani i lekki ???

Post autor: Variat »

Cześć!
Szukam dla siebie jakieś taniego (do około 100zł, może być odrobinę więcej) hamaku.
Jestem mały i lekki, więc tu nie ma problemu. Nie chcę tylko żeby był wykonany z pojedyńczych linek, tylko z jednego kawałku materiału.
Narazie znalazłem dwie propozycję na alllegro:
http://allegro.pl/dd-hamak-kieszonkowy- ... 94658.html
http://allegro.pl/hamak-ponczo-namiot-3 ... 76930.html
Co o nich sądzicie???
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

jeśli to pierwsze to faktycznie DD to się nawet nie zastanawiaj tylko bierz, ale jakoś nie wierzę by to było na prawdę TO DD
Variat
Posty: 5
Rejestracja: 16 lis 2014, 22:01
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Post autor: Variat »

A co sądzicie o tym drugi, jeśli ten pierwszy to nie jest TEN DD?
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

za krótki i na hamak i na tarpa. jeśli chcesz budżetowo hamak to zrób sobie. Znajdź w sklepie firankę z włókien nylonowych, kilka metrów sznurka i voila! pilnuj tylko by długość hamaka wynosiła minimum 2,5m. (mój hamak z firanki nylonowej wytrzymywał spokojnie do 130kg)
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

nie wiem ile masz wzrostu ale moim zdaniem w hamakach o długości poniżej 270cm to można odpoczywać w dzień
aktualnie nie widzę hamak który mógłbym na szybko polecić w PL

ale moim zdaniem najszybciej i najtaniej zrobisz nabywając 3,20m nylonu w ripstopie dasz pani krawcowej która obszyje boki i zrobi dwa tunele na końcach
do tego 10m linki 5mm przetniesz na pół i masz hamak
za 50-80zł

taniej i lepiej się nie da.

na rynku masz kilka liczących się firm z super hamakami jak DD Hammocks, Lesovik, Amazonas .... Jak spodoba ci się hamakowanie to pewnie któryś z nich kupisz

Ale teraz moim zdaniem nie ma senu kupować badziewia ze 1/2 kwoty dobrego hamaka
więc albo dozbierasz do Lesovika albo szyj sam ;)
[center]
| Zielona Strona |[/center]
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Ten pierwszy to nie jest DD. Koleś robi wała w opisie.
kermitttt
Posty: 338
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:44
Lokalizacja: lubuskie
Płeć:

Post autor: kermitttt »

Bubel słusznie prawi. Fajna jest wielofunkcyjność tego drugiego, ale o ile nie jesteś hobbitem, to użyjesz go co najwyżej jako ponczo. Przeczytaj temet Diy o hamakach, bo można za 50 zł spokojnie uszyć coś takiego " pod siebie". Powodzenia
Variat
Posty: 5
Rejestracja: 16 lis 2014, 22:01
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Post autor: Variat »

Ok. Dzięki wielki za pomoc (Y) :)

[ Dodano: 2014-11-30, 16:08 ]
Jeszcze pozwolę sobie zapytać co sądzicie o czymś takim zamiast tarpa DD, który jest jednak droższy?
http://allegro.pl/lekkie-zadaszenie-pla ... 92686.html
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Witam !
Ten sprzedawca z pierwszego linka ma jeszcze w swojej ofercie hamaki dł 3m i wiele innych ciekawych rzeczy :->
Uważam że hamak za 55-60 zł , tak wykonany to bdb oferta , szczególnie gdy ktoś nie ma pod ręką maszyny do szycia albo nie posiada umiejętności krawieckich .Do tego jak ktoś nie posiada zbyt dużego budżetu to racjonalizm i zdrowy rozsądek podpowiada żeby zakupić całkiem porządny Hamak za ok. 70 zł z kosztami wysyłki a nie za 200,- czy nawet więcej , tak mi się wydaje :-? może się mylę :->
Sam zastanawiam się nad zakupem tego hamaka w ilości szt. 2 ,w razie jak kupię to coś o nim napiszę .

Pzdr.

Ps.
Autor powyższego tekstu nie jest sponsorowany przez ww. producenta Hamaków a celem jego jest zwrócenie uwagi zainteresowanych tym tematem że , możnana kupić porządny sprzęt za rozsądne pieniądze nie tylko u jedynie słusznych i markowych producentów z super -hiper kosmicznych materiałów testowanych w warunkach dżungli Amazońskiej i Australijskiego buszu jak równierz pustyni Gobi (na której nie ma drzew do których można by przywiązać hamak :-D ) Ale również u mało znanych solidnych producentów tychże ww. hamaków :mrgreen:

Pzdr.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Markowe - mimo sporego narzutu, ogólnie nie chcą nas ograbiać - raczej liczą na dobre wynagrodzenie za porządny sprzęt.

Co rusz człowiek się przekonuje, że markowy to jednak pewniejszy, mocniejszy, a jesli nie to po prostu lepiej wykonany, równe szwy, brak uszkodzeń, dopracowany w szczegółach.....

I gdyby było mnie stać, kupowałbym tylko markowe.....

przez neta bałbym się wyrzucić 70 zł na niezbyt pewny towar. Za 150 zł kupiłem Amazonas - ale tu rewelacji nie ma. gdy poznałem tą konstrukcję i materiał, łatwiej byłoby kupić tańszy. Ale trzeba sprawdzić, jak sznurki są przyszyte by nie zdziwić sie, że szyjąc ktoś nie zwrócił uwagi na rozkład sił - a niby te same materiały. Bardziej zaufałbym jednak zakupionemu 3,5 m tkaniny, wiązanej na końcach w supeł i na tym zawieszony na tasmie/sznurze hamak.
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

a ja sobie pomyślałem inaczej: kup tego 3m od gościa. masz jakieś szanse że to dobry sprzęt. Pośpisz trochę, zobaczysz jak to wygląda, napiszesz reckę, dowiesz się że musisz gdzieś włożyć karimatę, tego wrzucisz na giełdę a następnie kupisz Lesovika lub DD :) Tymczasem przysłużysz się forum i rozreklamujesz gościa.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

W sumie Bubel, widzę że napisałeś w streszczeniu co chciałem przekazać :D
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

borsukwacław, jest zasadniczy problem w hamakach Camoleona - mają długość 250cm
każdą karimatę którą włożysz do środka będzie wypadać, jak włożysz karimatę z Alu to będzie się przekręcać w poprzek
jak przytniesz karimatę na rogach tak żeby się nie wysuwała to może da radę
wbijesz jeszcze śpiwór do środka to będziesz mógł spać tylko na wprost na wznak.
spowoduje to nieprzyjemny efekt zwany "przeprostem kolan" - obudzisz się ze zdrętwiałymi stopami lib/i łydkami

przy moim wzroście 176 w hamaku DD gdzie długość hamaka mam 270 i dwie warstwy - karimata się nie przesuwa daję radę po kilku próbach tak się ułożyć że mi wygodnie choć czasami mi nogi wyjeżdżają na moskitierę
przy Lesoviku 3.20 długości mam super komfort zawsze i mogę się przewracać z boku na bok bez obawy wyturlania się z niego i wygodnie się śpi na boku po skosie hamaka w każdej pozycji.

Odszyłem sobie hamak 350cm/150cm z ripstopu ze spinakera [trochę pracuje - rozciągając się] i jest bardzo wygodny ale już czuje sięże jest niepotrzebnie długi i jednak zajmuke sporo miejsca - więści się na wcisk pokrowcu molle Etool

Tak więc przed zakupem trzeba się zastanowić do czego będziemy hamak stosować
ja sobie przed kupieniem jakiegokolwiek hamaka robiłem własne

Jak samemu się robi hamak to cena ~100zł to dobry wynik w tej cenie kupi się dobry materiał i zrobi się własny hamak mając satysfakcję bycia "bohaterem w swoim domu"
nawet gdy można kupić dobry lekki i mały po spakowaniu 270centymetrowy hamak kupić za 60-80zł - bo można :D
[center]
| Zielona Strona |[/center]
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

Greenshadow - nie doczytałeś. jest taki sam hamak tyko 3m.
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

Bubel pisze:Greenshadow - nie doczytałeś. jest taki sam hamak tyko 3m.
a faktycznie nie doczytałem - wręcz nie zarejestrowałem bo wcześniej nie miał dłuższych.

W sumie wiedzę po liście że robi koło tylka Marcinowi oznaczając je jako DD - nieładnie i może potencjalnych klientów wprowadzać w błąd - bo to nie ten sam materiał i nawet jakość nie jest zbliżona.
[center]
| Zielona Strona |[/center]
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

Greenshadow - miałeś w ręku że oceniasz jakość wykonania? jak szwy itp? podziel się info.
Awatar użytkownika
greenshadow
Posty: 263
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:24
Lokalizacja: wawa
Tytuł użytkownika: bywam
Płeć:
Kontakt:

Post autor: greenshadow »

hamak jest dobrze odszyty, proste ściegi
wygląda na polską manufakturę
dużo lepiej zrobiony niż sam bym to zrobił jednak trochę gorzej niż w DD choć w DD miałem sporo odstających nitek
wąskie tunele na taśmy mi nie odpowiadają bo szycie jest za blisko końca materiału
camoleon szyje z różnych materiałów typu ortalion/nylon/impregnowany

moje szyte hamaki kosztowały od 45-100zł i do tego trzeba doliczyć czas na zebranie materiałów i czas spędzony na maszynie
więc kupienie gotowego w cenie porównywalnej stąd czy z chin daje podstawię do zastanowienia czy nam się chce :D

BTW
aktualnie szukam pomarańczowej żarówy :)
[center]
| Zielona Strona |[/center]
ODPOWIEDZ