Witajcie

Nowy użytkownik? Przywitaj się i napisz coś o sobie. OK, wyżeracze też mogą się tu pochwalić dokonaniami ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Jadzia
Posty: 0
Rejestracja: 13 lis 2014, 08:30
Lokalizacja: gdańsk
Płeć:

Witajcie

Post autor: Jadzia »

Witajcie!

Jestem studentką gdańskiej ASP na kierunku wzornictwo przemyslowe (inaczej projektowanie). W tym semestrze moim tematem projektowym jest sztuka przetrwania, i właśnie dlatego zalogowałam się na Waszym forum. Potrzebuje pomocy. Chodzi o to, żebym zaprojektowała coś wspólnie z grupą, dla której projektuje- czyli Wami.
Efektem mojej współpracy z Wami może być zarówno nowy przedmiot, jak i ulepszona wersja czegoś co już istnieje. Dopiero startuję, i najważniejsze jest poznanie Waszej społeczności. Było by super, gdybyście zechcieli mi pomoc, odpowiedzieć na kilka pytań związanych z
przetrwaniem w lesie, motywami, które sprawiły, ze decydujecie się na takie działania itp.


Poniżej wrzucam pytania. Każda forma odpowiedzi będzie akceptowana i doceniona:) Jeśli nie chcecie odpowiadać na forum, chętnie przyjmę maila ( mój adres popiel.jadwiga@gmail.com)

Oto pytania:

1. Od czego i kiedy zaczęła się Twoja przygoda z bushcraftem?
2. Czym jest dla Ciebie bushcraft?
(Czy na początku był dla Ciebie czymś innym niż jest teraz?)
3. Jak często oddajesz się tej aktywności? ( częstotliwość, pory roku, czas trwania "wypadów")
4. W jakie tereny się udajesz?
5. Czy podczas wyprawy masz towarzystwo czy jesteś sam?
6. Co jest najważniejsze w terenie? ( sprzęt, nastawienie, siła, kreatywność )
7. Czy często korzystasz ze sprzętów zakupionych w sklepie?
8. Czy potrzebne rzeczy można pozyskać z natury? Zrobić samemu?
9. Pożywienie: Czy przed wyprawą zaopatrzasz się w pożywienie ze sklepu, czy przygotowujesz coś sam ? Być może pozyskujesz pożywienie z natury ( rośliny, grzyby, ryby )
10. Czy w kwestii sprzętu który można nabyć w sklepach odczuwasz jakieś braki? Czy brakuje jakiegoś urządzenia, torby, pojemników, które mogłyby usprawnić aktywność w terenie?
11. Czy do orientowania sie w terenie używasz kompasu i mapy? Czy sugerujesz się znakami w przyrodzie, np. mech na drzewach ?

Mam nadzieję, że ktoś z Was zdecyduje się odpowiedzieć. Będę ogromnie wdzięczna.
Pozdrawiam! Jadzia
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

przypomina mi się że już to kiedyś wypełniałem.
ALE CO BARDZIEJ MNIE MARTWI - że jest to wspaniały sposób na zbieranie bazy mailingowej, bo o to też często chodzi.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Jadzia
Posty: 0
Rejestracja: 13 lis 2014, 08:30
Lokalizacja: gdańsk
Płeć:

Post autor: Jadzia »

Qasz pisze:przypomina mi się że już to kiedyś wypełniałem.
ALE CO BARDZIEJ MNIE MARTWI - że jest to wspaniały sposób na zbieranie bazy mailingowej, bo o to też często chodzi.
Nie wiem gdzie to czytales, moze na jakims innym forum. Pytania sa moje, a ankiete zlozylam 2 tygodnie temu.
Średnio mnie wasze adresy mailowe interesują, nie wiem komu by się chcialo w ten sposob je pozyskiwac. No ale podejżliwości nigdy nie za wiele....
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

o to właśnie chodziło, odezwałaś się i zareagowałaś jak człowiek - witamy :D - piszę ankietę :D
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
kubush
Posty: 285
Rejestracja: 16 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Silesia
Gadu Gadu: 25553
Płeć:

Post autor: kubush »

Witam na forum!

A co do pytań to może spakuj plecak i wybierz się, z którąś z lokalnych grup na weekend do lasu, myślę, że będzie okazja do wypytania o wszystko ludzi na żywo i przy okazji sama się przekonasz co nas ciągnie do lasu/w góry itp.

Na Śląsk masz kawał drogi ale jakbyś chciała pogadać z kilkoma osobami to daj znać, zrobimy jakieś weekendowe ognisko w lesie :-)
Awatar użytkownika
Bubel
Posty: 556
Rejestracja: 08 wrz 2011, 16:20
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 729611
Płeć:

Post autor: Bubel »

Jadziu - masz Apo na podorędziu. Jak się do Niej pouśmiechasz to Ci może powie co gdzie i dlaczego ;)
swoja drogą to dość dziwne pytania jak na wzornictwo przemysłowe na ASP o_O prędzej spodziewalbym się próby uzyskania doradztwa np. w kwestii zaprojektowania kamo do iglastego lasu, albo pomysłu na produkt który można zaprojektować (np. skuteczne połączenie ponczo, tarpa, i hamaka.
Aeee.... co ja tam wiem - tylko bubelem jestem.
Awatar użytkownika
Stainer80
Posty: 13
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:39
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:

Post autor: Stainer80 »

Cześć :-)
"Disneyland? F**k, man, this is better than Disneyland!"

In Omnia Paratus
Jadzia
Posty: 0
Rejestracja: 13 lis 2014, 08:30
Lokalizacja: gdańsk
Płeć:

Post autor: Jadzia »

Bubel pisze:Jadziu - masz Apo na podorędziu. Jak się do Niej pouśmiechasz to Ci może powie co gdzie i dlaczego ;)
swoja drogą to dość dziwne pytania jak na wzornictwo przemysłowe na ASP o_O prędzej spodziewalbym się próby uzyskania doradztwa np. w kwestii zaprojektowania kamo do iglastego lasu, albo pomysłu na produkt który można zaprojektować (np. skuteczne połączenie ponczo, tarpa, i hamaka.
Aeee.... co ja tam wiem - tylko bubelem jestem.
Hej! Pytanie o produkty, które moglabym wg Was zaprojektować jest jak najbardziej istotne. Reszta pytań, ktore zadalam pozwolila mi poznać lepiej Waszą grupę, motywy ktore sprawiaja ze oddajecie się tej aktywnosci itp.
Jeśli widzicie konkretne braki w sprzęcie, albo macie jakiś pomysł na produkt to bardzo chętnie się o wszystkim dowiem.
tre33
Posty: 274
Rejestracja: 10 cze 2013, 10:18
Lokalizacja: południe
Tytuł użytkownika: pseudonim Loretta
Płeć:

Post autor: tre33 »

Samoostrzące się noże i toporki. A nie, jednak lubię ostrzenie.

No to może hamakonamiot? Bardzo aktywna dyskusja w jednym z wątków :)
Awatar użytkownika
GawroN
Posty: 649
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Chorzów / Śląsk
Gadu Gadu: 1519631
Tytuł użytkownika: Szczupły blondyn
Płeć:

Post autor: GawroN »

to może moje propozycje - nocnyzbieraczopału lub samodokładaczjakprzygasa
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Toporek z gwintowanym uchem jak w Skatchet. Wtedy nie trzeba nosić trzonka, można sobie ściąć gałązkę na miejscu i po prostu wkręcić w ucho.
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

GawroN pisze:to może moje propozycje - nocnyzbieraczopału lub samodokładaczjakprzygasa

samowysikacz. No bo kto po nocy będzie wychodził ze śpiwora.


A tak na poważnie. Witaj Jadziu.


1. Od czego i kiedy zaczęła się Twoja przygoda z bushcraftem?
od dzieciństwa, od czytania historii Indian i obowiązkowe, całowakacyjne obozy namiotowe. (mam sporą rodzinę. Ojce rozbijały w czerwcu zestaw namiotów na lesnym biwaku. co tydzień inna ciotka miała urlop i pilnowała dzieciaków. Reszta dojeżdżała dowożąc co trzeba, a na weekendy stryjkowie i wujkowie przyjeżdżali na ryby i wówczas nocka była bezsenna i tak do 15 roku życia :D ).
2. Czym jest dla Ciebie bushcraft?
Sztuką przeżycia w lesie z poszanowaniem dla przyrody, podchody i obozowanie bez zostawiania trwałych śladów
3. Jak często oddajesz się tej aktywności? ( częstotliwość, pory roku, czas trwania "wypadów")
obecnie 2-3 w roku, głównie okres letni, czas 2-10 dni
4. W jakie tereny się udajesz?
lasy, z dużą ilością wody, zimą góry
5. Czy podczas wyprawy masz towarzystwo czy jesteś sam?
towarzystwo max 3 osób
6. Co jest najważniejsze w terenie? ( sprzęt, nastawienie, siła, kreatywność )
kreatywność i nastawienie. Nadmiar sprzętu niszczy kreatywność.
7. Czy często korzystasz ze sprzętów zakupionych w sklepie?
tzn. jakim? Chodzi o gotowe wyroby? Tak
8. Czy potrzebne rzeczy można pozyskać z natury? Zrobić samemu?
Można, ale są nie trwałe
9. Pożywienie: Czy przed wyprawą zaopatrzasz się w pożywienie ze sklepu, czy przygotowujesz coś sam ? Być może pozyskujesz pożywienie z natury ( rośliny, grzyby, ryby ).
Co znaczy ze sklepu czy sam? nie kupuję gotowych obiadów ale składniki już tak, uzupełniane tym co znajdzie, pozyska się w terenie zaleznie od charakteru wypadu.
10. Czy w kwestii sprzętu który można nabyć w sklepach odczuwasz jakieś braki? Czy brakuje jakiegoś urządzenia, torby, pojemników, które mogłyby usprawnić aktywność w terenie?
Nie, ograniczony człowiek jest tylko parametrami technicznymi a nie dostępnością materiałów oraz własną wiedzą, nie wiedząc że jeszcze coś potrzebuje Chichot
11. Czy do orientowania sie w terenie używasz kompasu i mapy? Czy sugerujesz się znakami w przyrodzie, np. mech na drzewach ?
mech na drzewach to bujdy, w lesie rosną z każdej strony Chichot Używam mapy, kompasu i gps`a
Awatar użytkownika
niszka
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2013, 12:32
Lokalizacja: z pomiędzy
Płeć:

Post autor: niszka »

tre33 pisze:No to może hamakonamiot? Bardzo aktywna dyskusja w jednym z wątków :)

O tak, jeśli powstało by coś takiego, mającej przewagę zalet nad wadami, to myślę, że miałoby konkretne grono odbiorców :) Wątek do znalezienia w dziale "sprzęt biwakowy". Sama zakładałam ;]

No i witam oczywiście :) Poznać grupę łatwiej Ci będzie przeglądając to forum, choćby takie działy jak "Jestem nowy i się witam" - tam wielu z nas napisało o sobie parę słów więcej.
Awatar użytkownika
ArturZ
Posty: 151
Rejestracja: 21 sty 2012, 01:34
Lokalizacja: Kurpie
Tytuł użytkownika: Przechadzający się
Kontakt:

Post autor: ArturZ »

Witaj. Ciekawe jak tam Twoja praca.
Mi brakuje rodzaju maskowania/materiału dedykowanego dla człowieka bushcraft, takie bushcraft'owe moro. Żeby oddzielić się od strojów wojskowych i myśliwych.
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 740
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

ArturZ pisze:Witaj. Ciekawe jak tam Twoja praca.
Dziewoja zapracowana pewno 8-)
Bubel mnie wywołał, więc się odzywam. Jak czegoś potrzeba, pisz śmiało a i wypad do lasu da się zorganizować ;-)
Warto się z nami gdzieś wybrać, bo nie można pisać o czymś, czego się nie zna (czy tam projektować - whatever.
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem nowy i witam się”