Ultimate Survival

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

milus124
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2009, 20:22
Lokalizacja: Poland Of Course :]
Płeć:

Ultimate Survival

Post autor: milus124 »

No więc ogląda to ktoś ? Bear Grylls, były żołnierz SAS, zdobywca Mount Everestu pokazuje jak przetrwać w ekstremalnych warunkach. Na necie jest o tym dość dużo. Teraz to leci codziennie rano o 11, ale to są powtórki. Nie wiem kiedy next sezon. Co sądzicie o tym programie ?
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

Juz byla dyskusja o tym pozorancie. Malo kto tutaj przepada za nim.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

milus124, Odpusc sobie tego "milego czlowieka"(palanta), bo se krzywde zrobisz, a tego bysmy niechcieli!
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

Na Mount Everest to się teraz wbiega i jak masz $$ to może być twój pierwszy szczyt w życiu.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Pablo666
Posty: 166
Rejestracja: 10 wrz 2007, 13:43
Lokalizacja: Olsztyn
Gadu Gadu: 4097251
Płeć:

Post autor: Pablo666 »

w0jna pisze:Na Mount Everest to się teraz wbiega
A nie wjezdza na wozku inwalidzkim przypadkiem??
Awatar użytkownika
Snick
Posty: 62
Rejestracja: 17 maja 2008, 15:19
Lokalizacja: Zielona Góra
Gadu Gadu: 1805770
Płeć:

Re: Ultimate Survival

Post autor: Snick »

milus124 pisze:...zdobywca Mount Everestu pokazuje jak przetrwać w ekstremalnych warunkach.
Równie dobrze możesz się uczyć survivalu od Martyny Wojciechowskiej...
Born to be wild
Awatar użytkownika
Regent
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2008, 09:04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Płeć:

Re: Ultimate Survival

Post autor: Regent »

Równie dobrze możesz się uczyć survivalu od Martyny Wojciechowskiej...
Albo dziewczyny z działu personalnego? ;-)

Niewykluczone, że Martyna miałaby więcej do powiedzenia w temacie niż wspomniany Miś. Jej górskie zdobycze są naprawdę imponujące. Nie wspominając o rajdach Dakar i Transsyberia.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2009, 11:27 przez Regent, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PA
Posty: 298
Rejestracja: 28 sty 2008, 21:01
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 3500980
Płeć:

Post autor: PA »

w0jna pisze:Na Mount Everest to się teraz wbiega i jak masz $$ to może być twój pierwszy szczyt w życiu.
Nie przesadzaj Wojna. Tak źle jeszcze nie jest.
A Bear Grylls nie zdobył Everestu z buta tylko przeleciał nad nim na motolotni. Taka drobna różnica. Wtedy też spodobała się komuś z TV jego gęba i gadatliwość i wystąpił w jakimś (un)reality show. Był tam "ochotnikiem" na treningu legionistów. Potem nastał czas "Ultimate Survival". Nie wiem kto wymyślał formułę dla tego programu ale widać, że celem nadrzędnym była oglądalność wymuszona efekciarstwem. Podobne wrażenia miałem kiedyś oglądając Jasia Fasolę - bałem się o niego podczas oglądania filmu. US to program dla gospodyń domowych i emerytów więc nie możecie wymagać by był równie poprawny jak programy Mearsa czy Strouta.
Awatar użytkownika
w0jna
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 20:51
Lokalizacja: Inąd.
Płeć:

Post autor: w0jna »

No może troche przesadziłem, ale niewiele. Każdy wleźć może.
Są takie rzeczy na niebie i ziemi, o których się jezuitom nie śniło, mój panie.
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

Oglądając Bear Grylls'a odnoszę wrażenie iż producentem tego programu kierowała chęć stworzenia czegoś takiego jak robi Les Stroud, jednakże z większą dozą adrenaliny.....

I tu mała różnica - Les, pokazuje rzeczywistość i jak sobie z nią radzić.
Bear - jest komediantem, który działa wbrew wszystkim regułom przetrwania.
np. posiada krzesiwo, więc praktycznie wszędzie gdzie tylko jest opał może mieć ogień, ale i tak:
- pije wodę z niepewnych źródeł (a mógłby chociaż przegotować, z pewnością byłoby to lepsze rozwiązanie),
- zużywa bardzo dużo energii i naraża się na conajmniej utratę zdrowia (zbieganie z gór, skakanie po skałach, do wody ze sporych wysokości, wdrapywanie się...)
- jadanie surowego, nie zawsze pierwszej świeżości mięsa (a mógłby rozpalić ogień...)
itd. itp.....

Więc, oglądanie jego filmów należy traktować czysto rekreacyjnie, ew. sprawzdać na bieżąco jego postępowanie w konkretnych sytuacjach :).

Facet zapewne ma jakąś wiedzę, ale przekazuje ją w formie: "dzień pełen, niekoniecznie bezpiecznych przygód" :)
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

mimo że go kiedyś "broniłem" przed użytkownikami tego forum teraz przyznaję im rację i przyznaję się do błędu. Szczególnie zraził mnie do siebie aferą w hotelu. Poza tym w każdej wspinaczce jest przypięty linami "po uszy". Wpisz sobie w YouTube "Bear Grylls is fake" to się przekonasz. Polecam Les Strouda albo lepiej, jak znasz angielski to Ray Mearsa.
Pozdrawiam

EDIT: Dowiedziałem się kiedyś na forum, że ten SAS w którym jest Bear to nie TEN elitarny SAS!
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Niestety takie są prawa komercji, godzina pracy członków ekipy kosztuje i nikt nie będzie ciągał ich ze sprzętem po dziczy, bo dostanie po uszach od producenta jak przyjdzie do rozliczeń ;-) Z formalnego punktu widzenia nie ma znaczenia czy dane skały są w środku pustyni czy tuż obok drogi - ważne jest co i jak przekazuje się widzom. Na tym skupił bym wystawianie opini.
Oczywiście da się zrobić materiał 'ekstremalny' ale muszą na to wyrazić zgodę księgowi :mrgreen:
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Michu
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2009, 18:57
Lokalizacja: z miasta
Gadu Gadu: 11877564
Płeć:

Post autor: Michu »

NumLock pisze:mimo że go kiedyś "broniłem" przed użytkownikami tego forum teraz przyznaję im rację i przyznaję się do błędu. Szczególnie zraził mnie do siebie aferą w hotelu. Poza tym w każdej wspinaczce jest przypięty linami "po uszy". Wpisz sobie w YouTube "Bear Grylls is fake" to się przekonasz. Polecam Les Strouda albo lepiej, jak znasz angielski to Ray Mearsa.
Pozdrawiam

EDIT: Dowiedziałem się kiedyś na forum, że ten SAS w którym jest Bear to nie TEN elitarny SAS!
Jaka afera w hotelu ?

Ja zobaczyłem jego program i zacząłem sie interesować tym... Dzięki temu programowi mozna powiedzieć, ze wiem co to jest survival i co jest najważniejsze... Ale trochę macie racji...
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Oj Michu. Przeczytałeś to co wyżej napisał Fredi? To jest tylko kilka przykładów.

Nam chodzi o to tylko aby nikt sobie nie zrobił krzywdy. Naśladując Beara jest to bardzo prawdopodobne.

Poza tym- z jego programów wiesz co jest najważniejsze ? Akurat w zasadzie w każdym programie Bear łamie najważniejsze zasady.

Discovery powinno nam za to płacić...
Awatar użytkownika
Lukjusz
Posty: 27
Rejestracja: 06 gru 2008, 15:35
Lokalizacja: ok. Lublina
Gadu Gadu: 8703503

Post autor: Lukjusz »

Całkowita racja. Nie pokazuje chyba nic mądrego tym, że podczas mrozu pomyka bez czapki lub skacze i się wspina.
Każdy chyba wie jakie byłyby skutki przegrzania się w takich sytuacjach. A co jeśli trafi się ktoś kto będzie również chciał spróbowac kąpieli w lodowatej wodzie???? :shock:

MOD:Proszę zwrócić uwagę na pisownię.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2009, 10:43 przez Lukjusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Snick
Posty: 62
Rejestracja: 17 maja 2008, 15:19
Lokalizacja: Zielona Góra
Gadu Gadu: 1805770
Płeć:

Post autor: Snick »

Lukjusz pisze:A co jeśli trafi się ktoś kto będzie również chciał spróbowac kompieli w lodowatej wodzie???? :shock:
Ja bardzo często próbuję takiej kąpieli ;-) Ale zdecydowanie nie jest to inspirowane Bearem Gryllsem.
Born to be wild
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

kolega mors :mrgreen:
Michu
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2009, 18:57
Lokalizacja: z miasta
Gadu Gadu: 11877564
Płeć:

Post autor: Michu »

On pokazuje skrajne przypadki... - aż za bardzo skrajne, żby naśladować... Ma ekipe, ma wszystko, tylko pokazuje co można w najgorszej sytuacji zrobić, ale oglądam bo mi sie nudzi... Wolę pocztyać to forum ;-)
Awatar użytkownika
brt
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 3104815
Płeć:

Post autor: brt »



I wszystko jasne w kwestii Beara.
cieply
Posty: 40
Rejestracja: 23 mar 2008, 13:01
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Tytuł użytkownika: cieply
Płeć:

Post autor: cieply »

brt - a widziałeś to :) ?

Awatar użytkownika
Palmer
Posty: 10
Rejestracja: 13 lut 2009, 17:23
Lokalizacja: Szczecinek
Gadu Gadu: 13709813
Tytuł użytkownika: I look like a Palm.
Płeć:

Post autor: Palmer »

Hmm...Ale są tam zawarte przydatne informacje survivalowe?
Nóż,Krzesiwo,Manierka.

Wola Przetrwania

Sam survival przynosi radość...
Treasure Hunter
Posty: 722
Rejestracja: 01 lut 2008, 02:11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: DD Hammocks
Kontakt:

Post autor: Treasure Hunter »

Coś tam sensownego jest zawarte ale najczęściej tonie to w oceanie bezsensu i głupoty.
Awatar użytkownika
Palmer
Posty: 10
Rejestracja: 13 lut 2009, 17:23
Lokalizacja: Szczecinek
Gadu Gadu: 13709813
Tytuł użytkownika: I look like a Palm.
Płeć:

Post autor: Palmer »

Mhm...Np. było coś tam o destylatorni wody...Też myślę,że on trochę za bardzo nierozsądnie traci siły bawiąc się i skacząc w takich kryzysowych sytuacjach.Było też tam coś o wyciskaniu wody z odchodów słonia(WTF?) to też wydaje się absurdalne...
Co Wy sądzicie?

Ps. Dlaczego ilość postów mi nie rośnie? :(
Nóż,Krzesiwo,Manierka.

Wola Przetrwania

Sam survival przynosi radość...
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Już wcześniej było to chyba wyjaśnione, program ma być fajnym przygodowym "serialem" i lepiej nie brać wszystkiego na serio. Chociaż napewno troche elementów jest ok.

Palmer pisze:Ps. Dlaczego ilość postów mi nie rośnie?
Musisz jeszcze trochę poexpić... :lol:
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Palmer pisze:Ps. Dlaczego ilość postów mi nie rośnie? :(
Bo znaczenie ma to co piszesz, a nie ile piszesz :-)
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
ODPOWIEDZ