Dres wojskowy

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1088
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Dres wojskowy

Post autor: soohy »

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś ma i jednocześnie zachęcić do nabycia dresu wojskowego, kompletu. Bardzo dobrze spisuje się jako ocieplacz, jest bardzo ciepły, wełna nie kuje.
http://img01.allegroimg.pl/photos/orygi ... 1992201782
Skład: 34% bawełna 26% stilon i 40% wełna.
Ogromną zaletą jest cena oraz jakość: Kolor nie blaknie, guziki nie odpadają, nic się nie pruje. Wadą jest jedynie brak większych rozmiarów typu 175-190, chociaż zdarza się, że można je spotkać. Nabyłem komplet (bluza+spodnie) za 6zł w Agencji Mienia Wojskowego (AMW) w Krakowie 2 lata temu i nadal go mam i świetnie się spisuje. Mają nadal aktualną ofertę, jednak nie przeprowadzają wysyłek. Na allegro są te dresy w cenach 20-60zł - zdzierstwo...

Tutaj oferta na stronie internetowej.
http://www.amw.com.pl/pl/p/oferty-bezprzetargowe/27
Kiedyś były jeszcze manierki zielone z pokrowcem za 8zł.

Myślę, że temat komuś się przyda i nie pójdzie w śmietnik,
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

jak się siedzi na garażu w czarnuchu przy bwp-ie to ok całkiem wygodnie i ciepło. Ale wszystko inne to porażka. O próbach poruszania się w tym nie wspomnę, jak zamoknie to wyschnie po wielu wielu godzinach i waży to chyba z tonę

ps. Nie mam i jednocześnie nie zachęcam do nabycia :P
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
Lisu
Posty: 160
Rejestracja: 15 wrz 2007, 09:11
Lokalizacja: Puszcza Knyszyńska
Gadu Gadu: 8563757
Tytuł użytkownika: Parła nist !
Płeć:

Post autor: Lisu »

Przypominają się dawniejsze czasy, miało się bdu rip stop, a na zimę zakładało się taki dres , taki zestaw całoroczny miałem.

Nie wiem co tu chwalić...kawał bawełnianego ciężkiego dresu który pięknie magazynował wilgoć, naprawdę dobrze to robił :) Wspomniane guziki to kpina, są takie małe, że trzeba je pęsetą zapinać. Poza tym miałem zawsze "gołe nery", bluza zawsze "wyłaziła" za krótki krój.

Ciepłe to było jak się człowiek ruszał, a w bezruchu od razu zimno było, bo lekko przepocone chłodziło skutecznie. Już lepie jkupić zestaw polipropylenowy US ARMY, za 60zł można kupić nowy, komfort nieporównywalnie większy, lekkie, dość ciepłe, i świetnie odprowadza pot.

Editt: widać Podlasie już nie śpi :)
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1088
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Fakt, zapomniałem napisać o najważniejszym, że w warunkach domowych schną dwa dni i są ciężkie. Po domu w spodniach można śmigać bo są ciepłe i wygodne. Co do guzików to różnie jest, kolega miał takie że ciężko było je zapiąć, natomiast ja je mam duże, wielkości monety 5gr. W zimie mając koszulkę, powyższą bluzę dresową i kurtkę było mi ciepło i się nie spociłem, także według mnie jest to dobre na wypady.
Awatar użytkownika
Lisu
Posty: 160
Rejestracja: 15 wrz 2007, 09:11
Lokalizacja: Puszcza Knyszyńska
Gadu Gadu: 8563757
Tytuł użytkownika: Parła nist !
Płeć:

Post autor: Lisu »

Może być od biedy, ale nie dobre. Poużywałem tego trochę, nie umarłem, ale nie tęsknię za tym.
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

ta, a w krótkim czasie jak pięknie wypychają się kolana i dupa, a potem chodzi się w spodniach które wyglądają jakby miały już coś tam z tyłu .....
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1088
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

haha, dokładnie, kolana już miałem wypchane jak kupiłem, a na tył teraz zwróciłem uwagę. Mimo to bluza jest w porządku i będę ją użytkował. Spodnie po domu zimą.
Awatar użytkownika
Lisu
Posty: 160
Rejestracja: 15 wrz 2007, 09:11
Lokalizacja: Puszcza Knyszyńska
Gadu Gadu: 8563757
Tytuł użytkownika: Parła nist !
Płeć:

Post autor: Lisu »

Aaa po domu to spoko, zaraz swój wyciągam i robię rekonstrukcję Ferdka :D
Wedrowycz89
Posty: 409
Rejestracja: 26 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Wedrowycz89 »

Niektóre zestawy mają taki błyszczący brokatowy efekt chyba dzięki "26% stilon", także wyglądają dość szykownie, na miasto czy do kościoła jak znalazł ;)
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Lisu pisze:zaraz swój wyciągam i robię rekonstrukcję Ferdka
Wedrowycz89 pisze:Niektóre zestawy mają taki błyszczący brokatowy efekt chyba dzięki "26% stilon", także wyglądają dość szykownie, na miasto czy do kościoła jak znalazł
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ODPOWIEDZ