Wałek giętki do wiertarki?

dyskusje na tematy nie związane z tematyką Forum (co wcale nie oznacza że można tu pisać co tylko się zamarzy)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Wałek giętki do wiertarki?

Post autor: SmileOn »

Witam, czy ktoś korzysta z wałka giętkiego do wiertarki i może polecić jakiś uniwersalny (tzn. wiem że są dedykowane do konkretnych modeli wiertarek), nie ma tego jakoś specjalnie dużo w necie a tym bardziej opinii dlatego wole zapytać zanim kupie coś co nie będzie pasowało. Proszę o konkretne modele, nazwy bądź linki.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Popatrz na modele Wolcraft. Chyba ma jeszcze coś w ofercie Dedra. No i jest jeszcze Proxxon, ale droższy od Wolcrafta o jakieś 30%. No Proxxon to raczej sprzęt delikatniejszy... Modelarski. Wałki Dremela, pasują tylko do ich napędów.
Jakość Wolcrafta jest naprawdę ok. Stosuję ich tarcze, mam trasery, jakieś pojedyncze narzędzia. To produkcja chińska, ale na rynek niemiecki, więc można na Wolcrafcie polegać.
Acha! W cenie wałka Wolcraft (może ciut więcej) kupisz całe zestawy "ultrachińskie" w stylu Dremela... Omijaj to z daleka. Mówię Ci to ja, wkurzony użytkownik.
Jak chcesz pomacać Wolcrafta, to jedź do Castoramy. Ale przed zakupem, sprawdź czy ceny Allegro, nie są niższe.
Powodzenia.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Widzę kilka modeli (2230, 2233, 2147) które to cenowo różnią się nie znacznie, w wyglądzie też większych różnic nie widzę. Czy miałeś z którymś z nich do czynienia i możesz podpowiedzieć który najlepiej dobrać do wiertarki black&decker ?
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Te wałki są uniwersalne. Będa pasowały do każdej standardowej wiertarki. Różnią się konstrukcją: najtańszy ma głowicę na wiertła do 6 mm. Ten najdroższy wyposażony jest w łożyska kulkowe i przyjmie wiertła do 10mm.
Musisz samemu ocenić, jaki wałek potrzebujesz.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Właśnie zastanawiałem się nad Dremlem (tym oryginalnym) gdy natknąłem się na coś takiego jak wałek giętki i pomyślałem sobie czy nie lepiej zainwestować właśnie w niego skoro wiertarkę już mam a niestety muszę też się liczyć z ceną (a wałek jest mniej więcej o połowę tańszy od Dremla). Chyba że powiesz teraz coś co świadczyło by bezsprzecznie na korzyść Dremla? Wiem że to nie to samo ale czy uniwersalność obu narzędzi czyli Dremel VS wiertarka z wałkiem giętkim, nie będzie w miarę zbliżona?
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

SmileOn pisze:Chyba że powiesz teraz coś co świadczyło by bezsprzecznie na korzyść Dremla? Wiem że to nie to samo ale czy uniwersalność obu narzędzi czyli Dremel VS wiertarka z wałkiem giętkim, nie będzie w miarę zbliżona?
SmileOn, nie będę obstawał za dremelem. To spory wydatek. Zestaw podstawowy zawiera napęd, zwężke do głowicy, zapas (bardzo podstawowy) końcówek.
Do tego musiałbyś dokupić wałek, a frezy, dodatkowe końcówki to też mało nie kosztują.
Czasami znajduję tańsze końcówki dedry, i można je stosować z dremelem wymieniając te tulejki zwężające. Mimo wszystko, aby mieć kompletny zestaw dremela, te 300+PLN trzeba wydać.
Jeśli masz mniejszą wiertarkę, po założeniu wałka, możesz wykonywać podobne prace jak na dremelu, ale nie tak precyzyjnie.
Do wałka Wolfcrafta, możesz zakładać grubsze narzędzia (6mm). Do dremela nie. Może są jakieś adaptory, ale nic mi nie wiadomo na ten temat.
Jak wspomniałem są tanie chińskie zestawy pasujące do dremela, ale to mordęga. Końcówki szlifierskie po podgrzaniu potrafią się odkleić. Szkoda pieniędzy.
Pytanie co Ty planujesz robić? Coś przy canoe? Jeśli tak, Jeśli to ma być grubsza stolarka, to jednak Wolfcrat.

Czyli, wiertarka + wałek Wolcrafta, do grubszych prac, a dremel do precyzyjnych prac artystycznych.
Powiem Ci też, że ja już często nie stosuję dremela w swoich pracach. Nauczyłem się, że lepiej coś robić ręcznie, powoli, ale nie zepsuć pracy. Dremelem łatwo się "poślizgnąć" i masz problem. Moim ulubionym narzędziem jest pilniczek z Befanu. Ale to już inna historia.
Dla podniesienia Cię na duchu, powiem Ci, że te szczelinki wyszlifowałem pilniczkami i papierem.
https://lh5.googleusercontent.com/-W0gN ... 010280.JPG
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Nie wiem czemu akurat pomyślałeś o canoe ale nie, na razie nie przymierzam się do budowy. Chodzi mi o zgrubne prace w drewnie, metalu, czasem jakimś plastiku ale raczej nic precyzyjnego. Oszlifować otwór, przyciąć jakąś blaszkę, wypolerować coś, takie tam. Na pewno nie zamierzam tym rzeźbić ani grawerować w szkle.
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

No to kupuj Wolfcrafta. Mam nadzieję, że Ci pomogłem, i że będziesz zadowolony z nowej zabaweczki :-)
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Na pewno pomogłeś w podjęciu decyzji i za to Ci dzięki (+1).
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
ODPOWIEDZ