Harcerze proponują wstęp do bushcraftu.

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Harcerze proponują wstęp do bushcraftu.

Post autor: Gryf »

Warsztaty - wstęp do Bushcraftu czyli jak wybrać się z drużyną na biwak do lasu.


Druhno i Druhu Drużynowy.

Zapraszamy Cię na dwudniowa przygodę w Katowicach. Jednak... To będą zupełnie inne Katowice od tych jakie znasz :). W Katowicach, do których Cię zapraszamy musisz uważać raczej na dzika niż na blokersa. Wystarczy chyba powiedzieć, że musisz ze sobą zabrać mały namiot, ostry nóż, trochę sznurka, kilka zapałek, dobre buty, kurtkę przeciwdeszczową i cały plecak wytrwałości oraz dobrego humoru.
Nasze warsztaty dadzą Ci podstawy wiedzy i umiejętności niezbędne do dalszego odkrywania sztuki Bushcraftu. Program został tak dobrany, aby wprowadzić różnorodne techniki, koncentrując się jednak na tych najważniejszych dla drużyny harcerskiej. Końcowym rezultatem będzie wzrost samo-zaufania, bliskość natury i wzrost pewności siebie w terenie. Dzięki temu łatwiej będzie prowadzić Ci zbiórki harcerskie.

Podkreślam...
Harcerskie, a nie świetlicowe :)


A w programie m.in.:

Rozpalanie ognia
Budowa szałasów, ustawianie namiotów w lesie
Zdobywanie wody i jej oczyszczanie
Przydatne rośliny
Bezpieczne użytkowanie narzędzi tnących
Patrząc po ziemi i nie pozostawiając śladów
Higiena polowa
Podstawy bezpieczeństwa

Termin: 8-9 październik (jest możliwość przyjazdu 7 wieczorem)
Koszt: 25 zł (zawiera wyżywienie)

Miejsce

Gdzieś w Katowicach. Trzeba się przygotować na trudności w dotarciu na miejsce. Sposób dojazdu i mapka z trasą dojścia zostaną podane w bezpośrednim mailu do każdego uczestnika.

Zgłoszenia:
jsikorski@wp.pl
endrea@wp.pl

Organizator:
Chorągiew Śląska
III Szczep Harcerski "Leśni" www.lesni.pl

I na koniec jeszcze jeden mały szczegół. Warsztaty te są przeprowadzane pod patronatem Puszczańskiego Kręgu Czarnego Dębu... więc Zapraszamy...
Awatar użytkownika
Hiskiasz
Posty: 273
Rejestracja: 29 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Poznań
Tytuł użytkownika: Rafał
Płeć:

Post autor: Hiskiasz »

Czy trzeba być harcerzem aby móc przyjechać? I czy trzeba być w tym "właściwym" (tu nie precyzuję którym) harcerstwie? Ja w sumie jestem harcerzem, ale jestem członkiem Chorągwi ZHP w Kanadzie :
http://konto.bydgoszcz.wsinf.edu.pl/~dl ... C03727.jpg
http://konto.bydgoszcz.wsinf.edu.pl/~dl ... C03721.jpg
:-)

I jaka jest dolna granica wieku? Pytam, bo moje córki tez były harcerkami i może by chciały jechać.
Survival to sztuka przetrwania w przyrodzie, ale to czy przetrwamy ostatecznie zależy od Wszechmogącego Stwórcy i Pana tej przyrody (Psalm 121)
-------
www: http://rafaldlugosz.prv.pl/ZD/ZD.html
Awatar użytkownika
Gryf
Posty: 1091
Rejestracja: 19 wrz 2007, 07:53
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Gryf »

Wszelkie pytania kieruj pod maile do organizatorów, które są zamieszczone w ogłoszeniu.
Awatar użytkownika
Offtime
Posty: 350
Rejestracja: 09 paź 2010, 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: niedzielny harcerzyk
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Offtime »

Harcerzem nie jestem już od wielu lat, ale jestem z Katowic, może bym się wybrał...

[ Dodano: 2011-09-27, 15:20 ]
Gryf pisze:Wszelkie pytania kieruj pod maile do organizatorów, które są zamieszczone w ogłoszeniu.
Organizatorzy odpowiedzieli mi na maila.
Warsztaty są dla drużynowych a nie byle kogo z ulicy.

Gryf, takie copy/paste z sieci ma mierną wartość jeśli jest wyrwane z kontekstu.
Moja kolekcja militariów

Casual Survival Blog
_________________
Forum internetowe nie służy dyskusji, co najwyżej wymianie poglądów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”