Netbook z bezprzewodowym internetem.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Netbook z bezprzewodowym internetem.

Post autor: Kobra »

Witam. Szukam właśnie sobie takiego netbooka z bezprzewodowym internetem w jakiś tam sieciach. Widzę są jakieś limity np. 2 GB itp. na czym to polega? Że będę miał ograniczony limit wchodzenia na strony czy jak? a jak np. będę miał gg i będę z niego korzystał to na ile mi to starczy bo ciężko mi się połapać w tym wszystkim.
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

2GB to miesieczny limit transferu. Jak bedziesz tylko wchodzil na stronki i uzywal gg to ci na miesiac powinno starczyc.
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Twój miesięczny transfer nie będzie mógł przekroczyć 2GB. Kiedy przekroczysz, przepustowość Twojego łącza zostanie drastycznie obniżona, do końca miesiąca.
Jeśli będziesz chciał kupić netbooka, to mam jeszcze w domu Acera mogę go tanio odstąpić. Ale będziesz potrzebował do niego modemik GSM.

2GB na miesiąc, to nie jest mało, jeśli potrzebujesz tylko sprawdzać maile, wchodzić na forum, czytać listy dyskusyjne. Ale zapomnij o ściąganiu mp-trójek, czy filmów.
Zanim wybierzesz jakąś taryfę podeślij mi linka, żebyś nie wpakował się w coś co nie będzie odpowiadało Twoim potrzebom.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

No mi jest potrzebne aby wejść na jakieś strony np. na fora czy wikipedię, na gg posiedzieć itp no i może jeszcze filmy na YT pooglądać.
http://komorkomania.pl/2010/02/24/mobil ... anie-ofert

Ta indywidualna oferta Plus na dole. To po podpisaniu umowy dostaję netbooka czy muszę za niego jeszcze zapłacić?
Awatar użytkownika
Grzymek
Posty: 225
Rejestracja: 26 sty 2010, 01:58
Lokalizacja: Warszawa-Rembertów
Gadu Gadu: 6909467
Tytuł użytkownika: Na pohybel
Płeć:

Post autor: Grzymek »

Kobra, Wszystko masz napisane w ofercie, więc nie zadawaj nam pytań na temat opłat.

Mam netbooka z iPlusem i jakiś czas temu sprawdzałem ile jestem w stanie wykorzystać z limitu. Byłem pod Częstochową i miałem marny zasięg więc nie przepustowość nie była rewelacyjna. Przez tydzień netbook był włączony non-stop i bez przerwy coś się ściągało.
Wynik był taki, że przez tydzień udało mi się zużyć około 5GB. Po odjęciu wagi ściągniętych danych okazało się, że w ciągu tygodnia na przeglądanie WWW, skype i maile wykorzystałem mniej więcej 350MB.

(uwaga mądre słowo :] )
Konkluzja: 2GB do normalnego używania powinno spokojnie wystarczyć.
"Lecą z mej gęby kumullusów kłęby..."
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Kobra pisze: może jeszcze filmy na YT pooglądać
No to 2GB Ci nie wystarczy.
Netbooka Acer Aspire One używanego kupisz za grosze na allegro (muszę zobaczyć jaki jest model, tego który chcę sprzedać, ale tamten ma ekran 7"). Kupując w abonamencie z internetem na pewno przepłacisz. Z drugiej strony to jest wygodne, bo masz rodzaj zakupu ratalnego.

Ale widzę że pojawiło się coś takiego.
iPlusopobieracz – dodatkowe 100 GB od 0:00 do 9:00 za 0 zł
Mógłbyś filmy z YT pobierać JDowloaderm w nocy, i oglądać je offline (lepiej niż zacinający się YT) w ciągu dnia.
Pamiętaj że umowę podpisujesz na 2 lata. Zerwanie umowy oznacza karę - równowartość nowego netbooka.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

A to ja myslałem że jest to jak z telefonem. Podpisuję umowę i dają mi telefon prawie za darmo. To najwyżej zrezygnuję z YT ;] A czy ta oferta co ci podałem to może być tylko na tym netbooku czy mogę kupić sobie jakiś inny model?
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1060
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Prawie za darmo , dobre tylko zobacz ile kosztuje minuta rozmowy w abonamencie a ile na kartę. Nic innego jak spłacanie telefonu powoli.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Znaczy ja mam telefon na umowę na kartę. Dostałem telefon i mam doładowywać 30 zł miesięcznie.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Kobra, policz ile możesz wydać na netbooka używanego.
Za 500PLN kupisz takiego na aukcji.
Wtedy dokupujesz sobie abonament w Iplusie z przyzwoitym transferem. Płacisz tylko abonament bez opłat za netbooka. W Ciągu 2 lat spokojnie dużo oszczędzasz.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

Rozmawiałem z znajomym co tam się zna na laptopach i polecił mi laptopa za około 600zł na moje wymagania czyli aby wejść na neta, zrzucić zdjęcia, filmy, muzykę, posiedzieć na gg, napisać na wordzie coś itp.
Puchalsw, chyba masz rację ;] Ale ciekawe jak z zasięgiem. 48 km od Lublina..
A powiedz mi taką rzecz jeszcze. Jak patrzyłem na mapie zasięgu to cała miejscowość gdzie neta używać będę ma EDGE wewnątrz. O co z tym chodzi?
I żebym miał neta to muszę zakupić coś takiego, podpisać umowę i płacić abonament miesięcznie? http://www1.plus.pl/si2/webapp/wcs/stor ... 0002&SFID= czy do tego coś trzeba jeszcze dokupywać?
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Kobra pisze:Rozmawiałem z znajomym co tam się zna na laptopach i polecił mi laptopa za około 600zł
Dobrze Ci poradził. Za 600PLN dostaniesz używanego, 1rocznego NETBOOKA. To nie jest pełen laptop. Ale w pełni wystarczy do Twoich potrzeb, Nowy to 1000PLN.
A jak podłączysz do LCD i klawiatury masz wygodę PCta (wydajność porównywalna do średniego PCta sprzed 3 lat)

Podaj lokalizację i można sprawdzić jak tam Iplus działa u Twojej Babci. Ja w tablecie ma 3G w całej Wawie, czasami łapie mi poza miastem Edga zamiast 3G (główne szlaki komunikacyjne). Ale w zeszły weekend byłem na głębokich Mazurach, i był GPRS. Też się da pracować, ale zapomnij o szybkiej grafice.
Kobra pisze:O co z tym chodzi?
Tutaj masz porównanie standardów. Patrz tabela Overview. Uplink to wysyłanie, Downlink to ściąganie.
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison ... _standards
Kobra pisze:I żebym miał neta to muszę zakupić coś takiego, podpisać umowę i płacić abonament miesięcznie? http://www1.plus.pl/si2/w...000000002&SFID= czy do tego coś trzeba jeszcze dokupywać?
Miałem podobny modem ZTE (chiński koncern, zbudowany przez oficera łączności, który stracił pracę w armii, gdzie zajmował się kopiowaniem urządzeń Motoroli).
Sterowniki ma zapisane na wewnętrznej pamięci. Dodatkowo możesz tam włożyć karte mSD, i używać tego jako pamięć USB. Potrzebujesz tylko tego modemiku, netbooka, i abonament. I Witaj wolności.
Popatrz jeszcze tutaj. Na tym portalu możesz sprawdzić i porównać oferty wszystkich dostawców.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

To te EDGE wewnętrzne mam tam gdzie będę miał zamiar korzystać. Wewnętrzne to znaczy że mogę w budynku? bo jest jeszcze EDGE zewnętrzne.
Co do netbooka to jest tak że za 600zł jest nowy laptop na moje potrzeby ;] chętnie wziąłbym netbooka ale nie mają miejsca na płyty dvd..
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Kobra pisze:To te EDGE wewnętrzne mam tam gdzie będę miał zamiar korzystać. Wewnętrzne to znaczy że mogę w budynku? bo jest jeszcze EDGE zewnętrzne
IHNFI (http://www.urbandictionary.com/define.php?term=ihnfi)
Musisz zapytać w salonie Iplusa.
Kobra pisze:Co do netbooka to jest tak że za 600zł jest nowy laptop na moje potrzeby
Nowy laptop za 600PLN? I nie jest to NETBOOK? A zapodaj no parametry i model. Coś mi to nie pasuje
F..k it, I'll Do It Myself!
Maciej
Posty: 6
Rejestracja: 06 paź 2009, 11:08
Lokalizacja: lubelskie
Tytuł użytkownika: spacerowicz
Płeć:

Post autor: Maciej »

Musisz koniecznie brać mobilny internet?Miałem 2 lata a abonamencie Orange Free i do tej pory się zastanawiam jak wytrzymałem psychicznie tyle czasu.Nie dość że BARDZO wolno chodził to jeszcze się rozłączał.Mam obecnie Orange Freedom Pro i nie narzekam.Mam tez iPlusa na kartę z modemem Huawei K3765 HV (teraz ok.100zł nowy na allegro) i chodzi bardzo dobrze jak na wsi a technologia przepływu danych to EDGE.Zdecyduj sam bo nikt Cię nie namawia ale najlepszy jest stary i niezawodny internet kablowy.
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

W internacie to nie da rady mieć neta kablowego. Będę miał nie daleko do babci i nie raz do niej na obiadek skoczę i będę mógł tam sobie lekcje odrobić a bez neta do jak bez rąk i głowy...
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 894
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Kobra pisze: bez neta to jak bez rąk i głowy...
Kiedyś nie było internetu a ludzie żyli i sobie dobrze radzili. Ba... nawet wielcy uczeni w tamtych czasach byli.
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

A świat się zmienia :) I ja tam nie mam zamiaru męczyć się i wolę mieć neta a takie gdybanie pozostawić dla ciekawostki bo wiadomo że lepiej wstukać w google niż szukać po książkach.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Spokojnie Panowie. Kobra potrzebuje maszynę z mobilnym netem, bo takie ma warunki (internat, wizyty u Cioci, itd). Więc nie ma co mu wybijać z głowy internetu bezprzewodowego, bo to fajna sprawa. Każdy z nas korzysta z tego dobrodziejstwa, i nie znam powodu (racjonalnego) aby się od tego odcinać.
Kobra: PW - zrobiłem Ci porównanie.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Czeczen
Posty: 8
Rejestracja: 09 paź 2009, 09:36
Lokalizacja: Zamość
Gadu Gadu: 1702064
Płeć:

Post autor: Czeczen »

Jak mogę to dodam coś od siebie, używam internetu mobilnego z Play od trzech lat jak tylko się pojawił pierwszy nadajnik w Zamościu. Obecny abonament za 49zł i limit 10GB są do przeglądania internetu i czasem nawet pościągania paru GB wystarczające.
Nie wiem jak teraz ale można było wziąć Play'a na próbę chyba na tydzień i zobaczyć czy się spodoba czy nie. Przerw i awarii w ciągu trzech lat chyba nie było, a nawet jeśli to na palcach jednej ręki da się je zliczyć. używałem również iPlusa i wielkiej różnicy między nimi nie widać. Tak od siebie, to polecam.
Awatar użytkownika
Kobra
Posty: 421
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin
Gadu Gadu: 5839786
Płeć:

Post autor: Kobra »

No właśnie planuję Iplusa. Jutro jadę się dowiedzieć więcej szczegółów co proponuję itp. ;]
Maciej
Posty: 6
Rejestracja: 06 paź 2009, 11:08
Lokalizacja: lubelskie
Tytuł użytkownika: spacerowicz
Płeć:

Post autor: Maciej »

Mobilny internet dobra sprawa ale z szybkościami jest różnie.Jest on na tych samych standardach co telefony komórkowe a właśnie one mają pierwszeństwo (fonia,wizja) i bardzo często zaczyna "mulić".Nie to żebym namawiał ale najlepsze rozwiązanie to internet w standardzie CDMA i zasięg jest bardzo duży i jest wszędzie.Kobra gdzie jest ten internat?Miasto,wieś?Jak miasto to bierz normalnego jak wieś to proponuje CDMA.W Orange i Plusie jest dostępny.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Maciej pisze:Jak miasto to bierz normalnego jak wieś to proponuje CDMA.
Czytać, czytać i jeszcze raz ze zrozumieniem czytać. Kobra nie tylko w internacie będzie używał tego dostępu...
I nie wyobrażam sobie że Kobra dostaje pozwolenie na wystawienie anteny CDMA za okno internatu, plus mocowanie, ... O zabieraniu do domu, czy ww. cioci na weekendy nie wspomnę.
CDMA To nie jest internet mobilny..
F..k it, I'll Do It Myself!
kamil756
Posty: 39
Rejestracja: 26 lut 2009, 16:05
Lokalizacja: Lądek-Zdrój
Gadu Gadu: 222292
Tytuł użytkownika: czarny turysta
Płeć:

Post autor: kamil756 »

miałem bezprzewodowy Orange Free... Jedno z moich najgorszych zakupów. Wszędzie słaby zasięg (na południowej częsci Polski), ponadto rozłączał się i ceny były straszne... nie polecam orange free!
Maciej
Posty: 6
Rejestracja: 06 paź 2009, 11:08
Lokalizacja: lubelskie
Tytuł użytkownika: spacerowicz
Płeć:

Post autor: Maciej »

puchalsw pisze: I nie wyobrażam sobie że Kobra dostaje pozwolenie na wystawienie anteny CDMA za okno internatu, plus mocowanie, ... O zabieraniu do domu, czy ww. cioci na weekendy nie wspomnę.
CDMA To nie jest internet mobilny..
Nie trzeba żadnej anteny.Co prawda można sobie kupić ale nie ma potrzeby wbudowane są wystarczające.Masz router stawiasz go w kącie z włączonym Wifi zasilacz do gniazdka i masz w całym domu.Oczywiście też jest akumulator.Nie trzeba żadnych modemów do kompa podłączać.To jest właśnie mobilność.
ODPOWIEDZ