Nóż pod sweter...

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Walker95
Posty: 52
Rejestracja: 09 paź 2009, 15:01
Lokalizacja: Poland
Płeć:

Nóż pod sweter...

Post autor: Walker95 »

Szukam noża nie-do-lasu, musi spełniać następujące warunki (kolejność nie decyduje o ważności :-) )
- W miarę tani (górna granica powiedzmy 120-130zł)
- Dobrze byłoby żeby nie był składany (denerwuje mnie to...)
- Na tyle krótki, żeby mi nie sterczał spod bluzy czy swetra, czyli w pochwie nie dłuższy niż 12 cm
- Prosty
- mile widziane dwustronne ostrze

W sumie streściłbym to tak:
potrzebuję noża, który będę mógł nosić WSZĘDZIE, także tam, gdzie babcia w autobusie wystraszyłaby się maczety przypiętej do pasa...

Wyniki googli niespecjalnie mnie satysfakcjonują, chodzi o to, czy macie z jakimś z takich noży doświadczenie? Jak to się sprawdza, czy warto na to wydać kasę? A jeżeli tak, to na co..?
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Może opraw sobie któregoś z mniejszych Lauri PT? ( http://www.birkashop.pl/index.php?optio ... &Itemid=30 ). Głownia niedroga, w założonej cenie zmieścisz spokojnie skórę na pochwę albo i gotową pochewkę oraz żywicę epoksydową.

Tylko te 12cm jak na całość, to maleńko... Nie wiem jakie masz dłonie, ale u mnie szerokość samej łapy to 9,5-10cm. A jakoś trzeba toto trzymać... ;-)
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1058
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Osa, ale ma trochę więcej niż 12cm
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Pablo666
Posty: 166
Rejestracja: 10 wrz 2007, 13:43
Lokalizacja: Olsztyn
Gadu Gadu: 4097251
Płeć:

Post autor: Pablo666 »

Poszukaj jakiegoś "neck knife" - do zawieszenia na szyi, zazwyczaj to małe, płaskie konstrukcje.

Edit, tak na szybko:
http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=952
Mother
Posty: 34
Rejestracja: 28 paź 2009, 21:56
Lokalizacja: Olsztyn
Gadu Gadu: 8087578
Płeć:

Post autor: Mother »

Ze składanych RAT1, z necków Ka-bar bk1 albo RAT izula:)
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Walker95: Pablo666 dobrze Ci prawi. Kup necka. Są krótkie, lekkie. Możesz nosić na szyi, lub w kieszeni (jeśli przełożysz paracord przez pasek).
Niektóre fabryczne necki, maja uniwersalną pochwę. Można ją do pask troczyć, jak zwykła.
Zastanów się nad Cold Steel Bird & Trout Knife. Pytanie, co Ty planujesz tym nożem robić?

A z tym dwustronnym ostrzem do się zastanów. Wcale to nie jest praktyczne.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

A moze to? Jeśli nie będziesz nosił zgodnie z przewidywaniami producenta to przerobisz pochewke tak aby dalo sie na pasku nosić. Jeśli bedzie w poziomie to juz będzie mega dyskretny :-D

http://allegro.pl/noz-meyerco-necklance ... 97383.html
StaszeK
Posty: 349
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:46
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: StaszeK »

Dwustronne ostrze ?

Czyżby kolejny Rambo ?
Awatar użytkownika
tomasz
Posty: 155
Rejestracja: 08 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Toruń
Płeć:

Post autor: tomasz »

na knives.pl user zebrox sprzedawal niedawno necki meyerco min sztylet za nieduze pieniadze, moze zapytaj, podobno nie byly takie zle
Awatar użytkownika
ZEN
Posty: 118
Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: ZEN »

Jak nie będzie żal ci takich pieniędzy jak za takie maleństwo, Ja bym proponował taki gadzecik. :D

http://www.specshop.pl/product_info.php ... 3_Picker_1
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

A po co ci właściwie taki nóż?
Mother
Posty: 34
Rejestracja: 28 paź 2009, 21:56
Lokalizacja: Olsztyn
Gadu Gadu: 8087578
Płeć:

Post autor: Mother »

Dwustronne ostrze służy do zabijania:) Kciuk nie ma oparcia na głowni, nic nie zbatonujesz itd. Weź necka bk11 albo izulę.
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Ode mnie to idzie propozycja (nieco większego) Boker MA-2 icon_twisted
Na pewno kiedyś go sobie sprawię :->
A poza tym :
Buck hartsook (S30v od Bosa) , Buck smidgen.
Camillusa Cuda Arclite też sobie chwalą :-)
Awatar użytkownika
Pablo666
Posty: 166
Rejestracja: 10 wrz 2007, 13:43
Lokalizacja: Olsztyn
Gadu Gadu: 4097251
Płeć:

Post autor: Pablo666 »

StaszeK pisze:Dwustronne ostrze ?
Czyżby kolejny Rambo ?
Rambo miał piłkę po "drugiej" :-P
Deflegmator
Posty: 20
Rejestracja: 08 sie 2010, 23:32
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Płeć:

Post autor: Deflegmator »

Na miasto lepiej gaz i ewentualnie baton. Nóż to albo twoja śmierć, albo śmierć innego człowieka i wszelkie związane z tym konsekwencje. Nie chcę tu truć, bo sam nienawidzę wszystkowiedzących "pedagogów" :), ale radziłbym się zastanowić. A jeśli potrzebujesz go jako EDC, to dwustronne ostrze jest bez sensu, moim zdaniem. Kup vicka. ;)
Jestem wolny i odpowiadam za siebie. "Pedagogom" na pohybel.
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

A kto mówi , że on chce się nim bronić?
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
Hunted
Posty: 27
Rejestracja: 05 lip 2010, 20:29
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: Miłośnik Noży
Płeć:

Post autor: Hunted »

Koleś zrozum że taki nóż się nie nadaje do lasu itp
Dwustronne ostrze jest do zabijania.
Według mnie taki noż jest praktycznie bezużyteczny.

Jestem już stary i zrzędliwy, a określenie 'koleś' wydaje mi się niezbyt szczęśliwym, dużo lepiej by brzmiało 'Kolego'. Tanto
Ostatnio zmieniony 02 lis 2010, 23:21 przez Hunted, łącznie zmieniany 1 raz.
...
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Hunted pisze:się nie nadaje do lasu itp
wyraźnie napisał że nóż nie potrzebny mu do lasu. Kurde ludzie! kolega napisał jakiego typu chce nóż, a nie pytał czy dobrze sobie wymyślił, więc głupie trochę proponować "co mi by bardziej pasowało" Panie Walker95 na knives.pl chyba lepiej doradzą :-P
Awatar użytkownika
Pablo666
Posty: 166
Rejestracja: 10 wrz 2007, 13:43
Lokalizacja: Olsztyn
Gadu Gadu: 4097251
Płeć:

Post autor: Pablo666 »

Ale ja to lubię.... chce nosić, wie co chce nosić.... jest to zgodne z prawem?
Zatem trochę więcej luzu panowie... Doradzamy i tyle. Aż na knajfsy biegać nie musi ;)
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Hunted - zrozum , że on nie potrzebuje noża do lasu :-/
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
blackram
Posty: 72
Rejestracja: 15 paź 2010, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Tytuł użytkownika: greenhorn
Płeć:

Post autor: blackram »

Walker95 pisze:Na tyle krótki, żeby mi nie sterczał spod bluzy czy swetra, czyli w pochwie nie dłuższy niż 12 cm
Ogólnie "pod swetrem" to nawet małe etui z Vickiem się odznacza, ponadto bluzy i swetry maja brzydki zwyczaj podwijać się niezauważenie do góry i eksponować to, co sobie poprzyczepialiśmy do paska albo kieszeni. Noszenie fixeda na co dzień wymaga dużo samozaparcia i może być mocno upierdliwe.
Walker95 pisze:potrzebuję noża, który będę mógł nosić WSZĘDZIE, także tam, gdzie babcia w autobusie wystraszyłaby się maczety przypiętej do pasa...
Większość ludzi na widok noża w pochwie (szczególnie sztyletu, nawet małego) zareaguje BARDZO negatywnie, zwłaszcza nauczyciele w szkole ;). O Policji nie wspomnę. Ludzie potrafią się dziwnie i na zwykły szwajcarski scyzoryk (czytaj: na ciebie) patrzeć. Po co ci nóż, którego nie będziesz mógł normalnie używać ? Ponoś z tydzień większy blokowany folderek i sam zobaczysz, że noszenie w mieście czegoś większego niż Vicek oficerski mija się z celem :)

Za 120 - 130 zł masz fajny fixed w teren, gdzie możesz go normalnie nosić i używać.
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

A moze by wsadzić tego małego fixa w kieszen ?
Ja w prawej mam na codzień m.in zt 0400 (12cm po złożeniu) i daje rade i w oka nie kłuje :->
Awatar użytkownika
unabomber
Posty: 228
Rejestracja: 16 sie 2009, 18:52
Lokalizacja: Beskid Niski
Tytuł użytkownika: wirus homo sapiens
Płeć:

Post autor: unabomber »

Dąb pisze:Osa, ale ma trochę więcej niż 12cm
Popieram. EDC'cuję Osę prawie od roku i sprawdza się zarówno w mieście jak i w lesie. Dwustronne ostrze wcale nie przeszkadza - da się wygodnie batonować, zresztą ma być głównie do miasta, co nie? A zdolność penetracji jest większa (jak to sztylet). Nie mówię tu o żadnym mordowaniu tylko przebijaniu całkiem nieożywionej materii. Ząbki na grzbiecie nie przeszkadzają a czasem się przydają. Jest tam także rampa na kciuk. Polecam chromowaną wersję - masz spokój z rdzewieniem.
Osa jest bardzo dyskretna w noszeniu: pochewka jest krótka, wysoko podwieszona na pasie, można dodatkowo wsunąć ją do tylnej kieszeni - wtedy już w ogóle jej nie widać. Jak dobrze zainstalujesz to i pod t-shirtem nie widać. Wygodnie się ją wyciąga, nie trzeba rozpinać. Po prostu - wyciągasz.
Bardzo wygodny, stalowy klips - daje dużo możliwości noszenia - niekoniecznie na pasku. Można szybko przepiąć w razie potrzeby.
Nóż ma bardzo pewny chwyt przez swoją specyficzną budowę. Nie jest może mistrzem cięcia (jak wyostrzysz to jest okej) ale za to jest niezniszczalna, robi za mały łom, młotek. Możesz nią rzucać w co chcesz i ile chcesz (w mieście nie w co rzucać :-/ ).
Kanapeczki zrobi, sznurki, paczki i wszystkie inne przeszkody jakie napotka w mieście pokona. W lesie w zasadzie też nic więcej nie potrzeba.
Cóż... nie da się ukryć, że w mieście wystarczy mały Vicek, a cała reszta, poza nielicznymi przypadkami to marketing no ale nie o tym tutaj mowa... :roll:
Ale jak chcesz małego fixeda to myślę, że OSA to będzie dobry wybór. Jak nie zgubisz to będzie na wieki - wieków. W mieście i w lesie.
Amen
Zima weryfikuje.
Awatar użytkownika
v3rm
Posty: 6
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:54
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Płeć:

Re: Nóż pod sweter...

Post autor: v3rm »

Walker95 pisze:Szukam noża nie-do-lasu, musi spełniać następujące warunki (kolejność nie decyduje o ważności :-) )
- W miarę tani (górna granica powiedzmy 120-130zł)
- Dobrze byłoby żeby nie był składany (denerwuje mnie to...)
- Na tyle krótki, żeby mi nie sterczał spod bluzy czy swetra, czyli w pochwie nie dłuższy niż 12 cm
- Prosty
- mile widziane dwustronne ostrze

W sumie streściłbym to tak:
potrzebuję noża, który będę mógł nosić WSZĘDZIE, także tam, gdzie babcia w autobusie wystraszyłaby się maczety przypiętej do pasa...

Wyniki googli niespecjalnie mnie satysfakcjonują, chodzi o to, czy macie z jakimś z takich noży doświadczenie? Jak to się sprawdza, czy warto na to wydać kasę? A jeżeli tak, to na co..?
Jeśli nie zmieniłeś zdania, właśnie tego potrzebujesz:
http://www.cqbtactical.pl/product_info. ... cts_id=674

Dodatkowo możliwość troczenia do łydki lub przedramienia.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Pingwiniak pisze:A moze by wsadzić tego małego fixa w kieszen
Te dobra alternatywa. Kolega EDCuje pukko. Przy czym pochwę ma troczoną z przodu, i wsuniętą w kieszeń. Widać tyle, co mojego foldera z klipem.
F..k it, I'll Do It Myself!
ODPOWIEDZ