Promocyjne ceny na plecaki Wolverine

Ogłoszenia kupna i sprzedaży

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

makato
Posty: 23
Rejestracja: 09 mar 2008, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Kontakt:

Promocyjne ceny na plecaki Wolverine

Post autor: makato »

Chciałbym poinformowac o wprowadzeniu promocji na plecaki Arizzon Wolverine z poprzednich edycji.
1. Wersja z dostepem do komory dolnej po łuku.
W70 bez kieszeni - 480pln
W70 z kieszeniami - 510pln

2. Wersja Monolith ( ze stara klapa i kieszenią na pokrowiec w podwójnym dnie plecaka )
W50 Monolith - 530pln
W70 Monolith - 540pln
W90 Monolith - 550pln
Parsifal
Posty: 0
Rejestracja: 13 lut 2009, 12:02
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Post autor: Parsifal »

Nie chcąc zakładać nowego tematu zapytam tu.
Co się stało z ceną Arizzon Wolverine 32L wczoraj 330, dziś już 420.. ?
Różnica około 1/4 ceny to dość sporo..
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

Ty popatrz, o ile od sierpnia euro i dolar poszybowały... nowe ceny materiałów (importowanych, najwyższej jakości...) - cud, że Makato tak długo wytrzymał...
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

żeby ułatwić zrozumienie problemu - http://www.bankier.pl/inwestowanie/walu ... t=detailed
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
PA
Posty: 298
Rejestracja: 28 sty 2008, 21:01
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 3500980
Płeć:

Post autor: PA »

Sam działam w branży związanej z importem i wiem jak obecna sytuacja na rynku walutowym wpływa na sprzedaż, marże i obroty importera. Arizzon poza importem zajmuje się również przetwarzaniem importowanych materiałów. To taka druga kula u nogi bo wiele rzeczy muszą wykonywać podwykonawcy, którzy też windują ceny swoich usług. W takiej sytuacji nie dziwne, że w końcu cena uległa zmianie. Jak tak dalej pójdzie to będziemy tęsknić za istnieniem takich polskich firm jak Arizzon, które nie sprzedawały nam tandety czy towarów z Chin i starały się sprzedawać produkty tworzone z pasją. Takie firmy nie mogą obronić się przed dekoniunkturą obniżając jakość produktu więc muszą z pełną świadomością swoich działań przełożyć koszt na klienta. Z tego co wiem Arizzon nie liczył wcześniej swoich cen według wygórowanych kursów bazowych i nie ma rezerw tworzonych z wcześniejszych przychodów. Nie jest też bogatym koncernem mogącym sobie "łyknąć" obecne straty nie podnosząc cen. Kryzys przestał już być abstrakcją i życzyłbym sobie i innym by firma Arizzon go przetrwała.
Parsifal
Posty: 0
Rejestracja: 13 lut 2009, 12:02
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Post autor: Parsifal »

Nie chce podważać Waszych autorytetów czy też doświadczenia... ale cena tylko tego jednego plecaka poszła w górę, reszta bez zmian. Stąd wolałem się zapytać. Ale dziękuje mnie za oświecenie ;) Wszak owa wiedza jest trudno dostępna.
Żeby ułatwić zrozumienie pytania...
makato
Posty: 23
Rejestracja: 09 mar 2008, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: makato »

Witam !

Uwierzcie mi, że wzrost ceny też mnie cholernie boli i niepokoi, jestem świadom, że nasz produkt jest drogi jak na możliwości polskiego odbiorcy, ale nie zamierzam obniżać jakości by zejść z ceną. Mimo iz survival i produkcja extremalnego sprzętu dla pasjonatów survivalu to moja pasja to jednak jest to biznes, a nie działalność harytatywna i dopłacać do interesu nie mogę.
Z drugiej strony brak porzadnej sieci dystrybucji w fizycznych sklepach w tym swietle zaczyna być dla nas i naszych klientów zaletą, gdyż gdyby nasze produkty były dystrybuowane jeszcze przez pośredników to cena Monolitów przekroczyła by 1000pln.

Dal przejżystości sytuacji - niemal 100% komponentów w naszych plecakach to import. Wczesniejsze ceny były kalkulowane przy kursie euro 3,4pln wczoraj euro przekroczyło magiczne 5pln.

Poza tym Parsifal, nie wiem skąd wnioskujesz, że tylko jeden produkt podrożał???
W góre poszybowały wszystkie ceny produktów, które są obecnie w naszej produkcji.
Mało tego, zostawilismy nieruszone ceny na produty które były jeszcze na magazynie ( I generacja Wolverinów i I generacja Wolverine monolith ) - do wyczerpania zapasów.
Zostało jeszcze kilka sztuk.

Grzegorz
Parsifal
Posty: 0
Rejestracja: 13 lut 2009, 12:02
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Post autor: Parsifal »

Mało tego, zostawilismy nieruszone ceny na produty które były jeszcze na magazynie ( I generacja Wolverinów i I generacja Wolverine monolith ) - do wyczerpania zapasów.
Makato właśnie to chciałem usłyszeć. Skąd wnioskowałem? Choćby z http://www.arizzon.com/shop/index.php?k ... od=Arizzon
nie byłem pewien jak to dokładnie wygląda więc spytałem się tutaj ;)
Dziękuje Ci za wytłumaczenie.
ODPOWIEDZ