Potrzebuję zakupić jakąś nawigację do swojej bordowej strzały. Z racji, że nie znam się specjalnie na markach to zwracam się do Was o pomoc. Cena do 200pln, możliwość samodzielnego bezpłatnego update'u map ( jeżeli wiecie o co mi biega

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw
http://www.automapa.pl/?PEI=10241&lng=PLMorg pisze:Może to głupie pytanie, ale skąd mam wiedzieć na czym śmiga AutoMapa a na czym nie?
Morg pisze:sieci fotoradarów
Robercie, nie pogniewaj się, ale chyba jesteś nieco "z tyłu" AtoMapa i prowadzenie do "klamki" to standard nawet z Europą. Wyobraź sobie, że nawet takie wsie jak nasz np. Wełtyń prowadzą do "klamki". Oczywiście najlepiej pobierać co jakiś czas nową wersję/ poprawioną wówczas masz zawsze coś nowego. Moja poprzednia mapa, nie widziała węzła Nowogard, wgrałem nową i już jest OK. Są również proste sposoby dotarcia pod "klamkę" kiedy na adresie nawka nie widzi owej (jak mówisz klatki). Wbijasz parzystą inną jak jest i jesteś gdzieś obok. Nieparzysta do nieparzystej...Blizbor pisze: jest to bardzo zaawansowany GPS samochodowy z mapą Polski
Najnowsza, albo prawie najnowsza, w Połczynie krzyczała na mnie że jadę pod prąd i kazała zawracać - nie dotarło jeszcze do nich że po wybudowaniu ronda zmieniono organizację ruchu. Rondo widać na zdjęciach w geoportalu, a obwodnicy Nowogardu ni chu-chuyaktra pisze:Oczywiście najlepiej pobierać co jakiś czas nową wersję/ poprawioną wówczas masz zawsze coś nowego.
EDYTA: "cofam wypowiedziane słowo". Sprawdziłem na Allegro, i przeraziłem się. Nie miałem pojęcia, że używane Visty Hcx, czy 60csx tak trzymają cenęCo da Ci UMP-pcPL?
Da Ci dobrą mapę Polski z mnóstwem nie spotykanych w innych mapach szczegółów (przeczytaj ulotkę), szybko reagującą na zmiany w siatce drogowej, i bardzo czułą na potrzeby swoich użytkowników, a przy tym jawną i darmową. Jednym słowem: otwartą.
Zgadza się.kermitttt pisze:Nawet w nowej takiej nawigacji akumulator nie trzyma dłużej niż 1.5 godziny.
Akurat tu z baterią nie ma problemu. posiadam ładowarkę ręczną z końcówką pasującą. Bateria po naładowaniu trzyma 2,5h.kermitttt pisze:Kiepski pomysł. Nawet w nowej takiej nawigacji akumulator nie trzyma dłużej niż 1.5 godziny. Jesli masz ją troszkę czasu, to pewnie trzyma krócej. Za dużo z nią nie pospacerujesz.
Też tak miałem. Wyczytałem w necie, że jeżeli bateria padnie całkowicie, to może być problem z naładowaniem jej przez USB. Moc USB może być za niska do naładowania baterii. Ja mam w komplecie jeszcze ładowarkę sieciową więc większego problemu nie było . Ludzie zalecają podłączać pod USB, gdy bateria nie jest jeszcze całkowicie padnięta.yaktra pisze:A wiecie co, próbowałem nawke ładować przez kompa bo tak jakoś padła mi wtedy zapaliczka w aucie. Zamiast naładować to jeszcze gorzej, rozładowała się całkowicie...
Też mam nawigację tej firmy ale nowszy model. Całkiem dobra sprzęt. Zdarza mi się używać jej jako nawigacji pieszej ale do poruszania się po mieście. Zabrycznie zainstalowana jest mapa MapaMap w darmowej wersji, która nie ma dokładnych planów mniejszych wiosek czy miasteczek. Zaktualizowałem mapę do wersji PRO (coś koło 60zł) i teraz dobrze prowadzi po najmniejszych wioskach.Lupus84 pisze:Posiadam nawigację LARK FreeBird 43.1 - stary już typ, ale jakoś się sprawuje i nie narzekam.