"The grey"

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
steppenwolf
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2010, 06:47
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć:

"The grey"

Post autor: steppenwolf »

Film "Przetrwanie" ("The grey"). W roli głównej występuje Liam Neeson. Premiera była w styczniu, w Polsce będzie w marcu. Film jest na szczycie amerykańskiego box office'u, ale nie wiem czy warto na to czekać, bo kiedy czytam, że rozbitkowie zabiegając o przetrwanie na Alasce będą też walczyć ze zmutowanymi wilkami, to trochę taki scenariusz mnie zniechęca. Oglądałem na razie oficjalny trailer.

Może ktoś z Kolegów, Koleżanek będących za granicą już to oglądał? Jeśli tak, to co sądzicie o tym filmie?
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Film jest już dostępny do oglądania online, nawet z podpisami.
Te zmutowane wilki to wymysł recenzentów. Film można obejrzeć, choć by po to żeby popatrzeć na krajobrazy Alaski, ale warto poczekać aż będzie dostępna lepsza wersja niż nagrywana kamerą w kinie.
Generalne: "wilk jest dziki, wilk jest zły, kto spotyka zimą wilka ten..." ;-)
Wg mnie tematyka przetrwania w warunkach ekstremalnych jest przedstawiona dość realistycznie. Żeby nie psuć innym zabawy nie będę opisywał treści filmu i innych również o to proszę, może za jakiś czas wrócimy do tematu i poteoretyzujemy o tym co było dobrze, a co źle.

"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
steppenwolf
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2010, 06:47
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć:

Post autor: steppenwolf »

Z przywróconym apetytem wyczekuję na film. Dziękuję Tanto :-)
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

Tanto pisze: Te zmutowane wilki to wymysł recenzentów.
Uwzględnić należy że zachowanie wilków i niedźwiedzi z dzikich krain pólnocy bywa zdecydowanie bardziej bezpośrednie niz naszych "dzikich" zwierząt które mentalnie wiedzą czym grozi spotkanie z człowiekiem.
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Przyznam, że szczerze zawiodłem się na tym filmie. Myślałem, że jak będzie z Neesonem to do czegoś zobowiązuje.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
rudy rydz
Posty: 90
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:07
Lokalizacja: roztocze zach
Tytuł użytkownika: ex pawel
Płeć:

Post autor: rudy rydz »

Jaca pisze:Przyznam, że szczerze zawiodłem się na tym filmie. Myślałem, że jak będzie z Neesonem to do czegoś zobowiązuje.
Gorzej, jestem totalnie zawiedziony :cry: Pomysł fajny, realizacja totalna klęska :cry:
Kiedy wędrujesz w samotności to skupiasz się na tym co robisz.
Wlewasz się w teren i słuchasz co mówi knieja.
Każdy krok staje się bardziej przemyślany cichy i płynny.
Więcej widzisz, więcej słyszysz, głębiej oddychasz.
Odpoczywasz
- yaktra.
stasio111
Posty: 100
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:51
Lokalizacja: Łomża
Gadu Gadu: 2047266
Płeć:

Post autor: stasio111 »

Panowie... Czy od każdego filmu oczekujemy poradnika przetrwania?
Według mnie film fajny. katastrofa przedstawiona realistycznie, reakcje bohaterów też. Zachowania ludzi i ta cała psychologia przetrwania też ciekawie pokazana. I właśnie na tym warto się skupić.
Nie uważam, że ten film to jakieś arcydzieło ale jest godny uwagi. Te "zmutowane wilki" to już przesada... No ale film hamerykański, więc jakiś element fantastyczny musi być.
Awatar użytkownika
Hakas
Posty: 209
Rejestracja: 03 lip 2008, 00:08
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie
Tytuł użytkownika: KAPKANCZYK
Płeć:

Post autor: Hakas »

Nie oczekuje się poradnika przetrwania ale w miarę realnego podejścia do sprawy. Później banda matołów próbuje wymusić na władzy wytępienie wilków bo to bardzo niebezpieczne zwierzęta są bo na filmie przecież widzieli. Poza tym nie lubię amerykańskich szmir. Akurat ten film nawet nie był III kategori. Szkoda czasu na głupoty życie jest za krótkie.
Hakas
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

bez przesady. "Duch i Mrok" też można byłoby tak potraktować, gdyby na dzień dobry nie był to film na faktach.
ODPOWIEDZ