Poncho czy Basha/Plandeka

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Wybierz jedną z opcji

poncho
50
40%
basha/plandeka
74
60%
 
Liczba głosów: 124

Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Panowie, moja plandeka wazy (jak jest sucha i czysta ;)) trochę ponad 300g, a teoretycznie powinna ważyć między 400 a 500g (wg. producenta). Jest kiepskiej jakości, niby trochę miejsca zajmuje ale na łeb się nie leje, po wyrwaniu dwóch kółek dalej działa i co najważniejsze kosztowała mnie ok 6zł. Do tego druga w zapasie i ok. 3zl za wspólną przesyłkę. Czyli za 15złych mam schronienie pewnie jeszcze na co najmniej jeden sezon. 8-)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Sam na początku używałem poncha, potem się nie mieściłem i przerzuciłem się na plandekę. Odkąd dostałem od Slaqa tarpa 3x3 nie zamieniłbym go już na nic innego. Mimo mniejszego ciężaru plandeka nadal była dla mnie zbyt mała. Jak rozwieszałem ją na odwrócone V to boki nie dostawały do ziemi przez co czasem nieprzyjemnie zawiewało. Jeśli obniżałem do ziemi to była zbyt niska żeby swobodnie się pod nią poruszać. Co prawda mój tarp 3x3 waży 720g to nie jest to wcale dużo na możliwości i wygodę jaką ze sobą niesie. A waży tyle cały komplet z 4 szpilkami, sznurkami i dwoma pokrowcami. Ale nie jestem na tyle zdesperowany, żeby odchudzać go o te drobne elementy na rzecz kilku g.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
rambus
Posty: 13
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:11
Lokalizacja: stamtąd

Post autor: rambus »

Ja narazie używam plandeki ca 180x300 cm, waga ok 400 g, koszt jakieś 12 zł w markecie budowlanym. Po złożeniu mieści się w kieszeni cargo bojówek. Największy minus to hałas jaki się robi podczas rozkładania/składania, i kiedy pada deszcz. Rozkładając ją zawsze mam wrażenie, że wypłoszyłem zwierzynę z całego powiatu i zaalarmowałem SL w promieniu 50km. Myślę mocno nad ortalionem głównie z powodu tego hałasu. Jeśli jednak chodzi o stosunek ceny do wartości użytkowych to moim zdaniem plandeka nie ma sobie równych.
uczę się lasu
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

chętnie też bym sobie skołował tarpa 3x3
Obrazek
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Odkopie nieco bo muszę się poradzić.

Posiadam poncho BW. A przynajmniej tak mi się wydaje. Po tym jak porównałem swoje z ponchem zlotowiczów w Poznaniu nie jestem już tego pewien. Moje nie jest tak ogumowane i waży 600g. Po złożeniu i próbie kolejnego rozłożenia skleja się ze sobą strona "wewnętrzna". Trzeba się przyłożyć żeby poncho rozłożyć :). Co najgorsze. Okazało się po nocnych opadach, że przecieka. A w szczególności tam gdzie się je dotknie. Wyklucza to więc jakiekolwiek użytkowanie.
Spotkał się ktoś z taką odmianą poncha BW?
Impregnować to czy zainwestować US lub holenderkę?
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Byś zdjęcie dał. Impregnat kosztuje niewiele mniej jak nowe poncho.
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

[center]Łoto łono[/center]

[center]Obrazek [/center]
[center]
Obrazek [/center]

[center]Obrazek [/center]
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Kłobuch
Posty: 107
Rejestracja: 31 sie 2007, 09:54
Lokalizacja: Ostrzeszów
Gadu Gadu: 2814014
Tytuł użytkownika: Świr z Ciemnogrodu
Płeć:

Post autor: Kłobuch »

Ta, no niewątpliwie te zdjęcia wystarczająco zilustrowały problem :-P

Acz po pierwszym widzę, że jakieś dziwne to poncho, tam wzdłuż idzie jakiś szew, czy co?
Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie.
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1021
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Wygląda jak każde poncho. Najbardziej podobne do BW. Jeżeli złoże w kostkę to strona "wewnętrzna" się skleja ze sobą. Dodatkowe zdjęcia nic tu chyba nie dadzą ale popatrzę i jak coś, to wrzucę. Żadnego szwu nie ma.
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
ODPOWIEDZ