Szkolenie "Dzikie rośliny jadalne i ogień"

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Szkolenie "Dzikie rośliny jadalne i ogień"

Post autor: Abscessus Perianalis »

Pragnę wszystkich zaprosić na szkolenie z roślinek i płomyczków (czasem i pod), które odbędzie się w Beskidzie Żywieckim. Znając organizatorów, możemy liczyć na pełen profesjonalizm, genialną atmosferę i dużo przydatnej wiedzy. Informację na temat tego kto konkretnie poprowadzi szkolenie z roślinek dorzucę do posta potem, bo gdzieś mi to uciekło. Co by nie zanudzać, zarzucę cytatem.
Głównym tematem szkolenia są dzikie rośliny jadalne i użytkowe. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat technik pozyskiwania i wykorzystywania powszechnie występujących w Polsce roślin. Uczą się rozpoznawać je w naturalnym środowisku, zbierać, a także przygotowywać je do spożycia w terenie. Poza roślinami jadalnymi uczestnicy dowiedzą się również jakie inne zastosowania mają rośliny w sytuacjach bytowania w terenie. Drugim najważniejszym elementem szkolenia jest ogień – a szczególnie praktyczne techniki jego rozpalania. Uczestnicy zdobędą wiedzę o naturalnych i sztucznych rozpałkach, narzędziach do rozpalania ognia, zasadach jego bezpiecznego i skutecznego palenia w terenie.

Cena uczestnictwa w szkoleniu - 299zł netto (367,77zł brutto)


Rozpoczynamy w piątek 15.06, zakwaterowanie uczestników w godzinach 16:00-18:00, koniec szkolenia w niedzielę 17.06, około godziny 14:00. Ostateczny termin składania zgłoszeń: 01.06.2012


Udział w szkoleniu nie wymaga od uczestników specjalnego przygotowania kondycyjnego,
ani wysokiego poziomu sprawności fizycznej.
Namioty i prowiant we własnym zakresie. Zapewniamy dostęp do wody pitnej.


Osoby nieletnie mogą brać udział w szkoleniu tylko pod opieką osoby dorosłej.
Koszt udziału osoby nieletniej, która przyjedzie z opiekunem wynosi 50% ceny normalnej.
Zniżka przysługuje jednej osobie nieletniej pod opieką dorosłego opiekuna.

ZAPISY: osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt pod adresem:
p-b@straszak.eu


Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem uczestnika.
http://straszak.eu/projekt-bushcraft/vi ... page_id=11


W razie pytań zapraszam do kontaktu
http://straszak.eu/projekt-bushcraft/vi ... ?page_id=3
Program szkolenia:

(Piątek 15.06)
- Rejestracja uczestników i przygotowanie obozowiska (godz. 16:00- 18:00)
- Zasady bezpiecznego posługiwania się narzędziami, palenia ognia i poruszania się po lesie.
- Wykorzystanie dzikich roślin - Zagrożenia i zasady bezpieczeństwa
- Najważniejsze dzikie rośliny jadalne występujące w Polsce
- Znaczenie wody oraz jedzenia w sytuacjach przetrwania
- Wspólny kociołek

(Sobota 16.06)
- Poszukiwanie i zbiór roślin w terenie (1 wyjście w teren)
- Przygotowanie posiłków z zebranych roślin (teoria + praktyka)
- Poszukiwanie i zbiór roślin w terenie (2 wyjście w teren)
- Rozpoznawanie najbardziej powszechnych rodzajów drzew w Polsce oraz ich przydatność w survivalu
- Przegląd technik preparacji pokarmu z dzikich roślin
- Wspólny kociołek

(Niedziela17.06)
- Narzędzia do rozpalania ognia
- Przegląd materiałów na rozpałki
- Skuteczne techniki rozpalania ognia

- Oficjalne zakończenie szkolenia (ok. godz. 13:00-14:00)
Z 'naszych' na szkoleniu będę Ja i Puchal (na 90%)+ jeszcze czekam na odpowiedź tych których mam pod ręką - jeśli zbierzemy odpowiednio liczną grupę (około 6 osób) to uda się wytargować sporą zniżkę, bo wyjdzie po 250 brutto na osobę. :) (niżej już niestety się nie da)

Oczywiście, mamy trochę więcej czasu na zgłoszenie niż do daty podanej w cytacie, jeno jak wiadomo - im szybciej tym lepiej. :)

Szkolenie odbędzie się w Beskidzie Żywieckim, kilka kilometrów od Zwardonia. (30min od odpowiedniej stacji brodząc w metrowym śniegu, więc teraz zapewne jakieś 15minut :P)

EDIT: poprawka skróconego przez forum tytułu.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2012, 23:33 przez Abscessus Perianalis, łącznie zmieniany 3 razy.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
INO
Posty: 123
Rejestracja: 13 gru 2009, 18:42
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:

Post autor: INO »

To może ja wrzucę krótką notatkę o naszym głównym prowadzącym z Projektu Bushcraft:
Wojciech Maksymilian Szymański

Botanik, absolwent Biologii Środowiskowej na Uniwersytecie w Białymstoku, obecnie uczestnik Studiów Doktoranckich w dyscyplinie Biologia, na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.


Autor niezliczonych publikacji naukowych na temat dzikich roślin jadalnych, współpracował z takimi czasopismami jak miesięcznik "Survival" czy "Sprawozdania Archeologiczne". Jeden z nielicznych specjalistów w swojej dziedzinie, potrafiący wspaniale przekładać wiedzę teoretyczną na praktykę.

Posiada duże doświadczenie w organizacji i prowadzeniu warsztatów z zakresu pozyskiwania i odżywiania się dzikimi roślinami. Obecnie wykonuje badania i pisze pracę doktorską na temat odżywiania się ludzi dzikimi roślinami w mezolicie (środkowej epoce kamienia). Szczególne obszary Jego zainteresowań to "economic botany" - wydajność, znaczenie pokarmowe i potencjał dzikich roślin jadalnych oraz roślin pochodzących z trwałych upraw, tzw. "permakultur".

Od ponad 14 lat interesuje sie dzikimi roślinami jadalnymi. W wolnych chwilach, a obecnie także zawodowo, zbiera dzikie rośliny i przyrządza z nich pokarm. Ponad to, do jego zainteresowań zalicza się szeroko pojęta etnobotanika, florystyka i taksonomia oraz kolekcjonerska uprawa roślin. Członek rzeczywisty Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu

Zapraszam serdecznie jako organizator , dziękuje AP-e za miłe słowa :-)
W razie pytań o szczegóły proszę o kontakt do AP-e lub do mnie
hajdukdariusz@gmail.com tel 603500094

P.S.
AP-e , czekam niecierpliwie na ognisko :-)

[ Dodano: 2012-06-06, 02:22 ]
Przypominam , jeśli ktoś ma ochotę odpocząć po pierwszych meczach :-)
Kilku Recon-owców już sie zapowiedziało :-)
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Przypominam, ze nadal można się zapisywać. Info można do mnie, ew od razu do organizatorów - ino dawać znać, że jesteście z Recona. :)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
bigos
Posty: 25
Rejestracja: 28 kwie 2010, 09:38
Lokalizacja: podhale
Płeć:

Post autor: bigos »

Czołem

Ja jadę z Nowego Targu przez Maków Podh. - Suchą B. - Żywiec jeśli kto z uczestników mieszka w tychże okolicach i się wybiera na te warsztaty to służę podwózką. Pozdrawiam i do zobaczenia.
Ew. kontakt na priv
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Kurcze, wybrałbym się ale ten weekend mam zajęty... :(

Może kolejnym razem zebralibyśmy ekipę??
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
prometeus
Posty: 7
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć:

Post autor: prometeus »

Też bym chętnie pojechał ale egzaminy mam ;/ To jest pierwsza taka impreza? Będą następne? Jeżeli będzie następna też się piszę ...

Szkoda, że w czerwcu - podejrzewam, że nie tylko ja mam sesję i jeżeli wypad był by w lipcu może pojawiło by się więcej osób, ale starczy gderania ;)

Jak będzie następny taki wypad mam nadzieję, że pojawi się info.

Pozdrawiam
INO
Posty: 123
Rejestracja: 13 gru 2009, 18:42
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:

Post autor: INO »

Dla tych co mieli być, niech żałują :-)
https://picasaweb.google.com/hajdukdari ... alneIOgien

P.S. Pozdro dla Bigosa :-)
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

No żałują, ale będzie jeszcze okazja. :)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Ja po zdjęciach nie żałuję ani trochę.
INO
Posty: 123
Rejestracja: 13 gru 2009, 18:42
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:

Post autor: INO »

Soohy! Możesz przynajmniej wyjaśnić dlaczego ??? Tak abym miał jasność
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1031
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

INO pisze:Dla tych co mieli być, niech żałują :-)
https://picasaweb.google.com/hajdukdari ... alneIOgien
INO, możesz wyjaśnić dlaczego ?
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”