Finnemarka

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
yoger
Posty: 202
Rejestracja: 06 sie 2010, 06:43
Lokalizacja: Drammen
Płeć:

Finnemarka

Post autor: yoger »

Wypadzik tylko dwudniowy, z czego zdjęcia i film kończą się dość wcześnie drugiego dnia, z powodu zbyt słabej bateryjki w aparacie. Szykuję się do zmiany, ale udało się cyknąć co nieco, złożyłem ponad 40 minut filmiku dla wytrwałych, a wszystko, co zobaczyłem, będzie mnie cieszyć i wyciągać w tamte okolice jeszcze nie raz. Chyba, że faktycznie wypali plan przeprowadzki na północ, ale dość offtopu. Miłego oglądania/czytania http://survivalist.pl/archives/814
survivalist.pl - portal dla ludzi kochających naturę, survival i ambitniejszą turystykę
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

Witaj Yoger!
Szkoda, że film jest tak "krótki" bo ogląda się naprawdę przyjemnie. Następnym razem koniecznie zabezpiecz się w więcej baterii w aparacie bo, aż żal. Tereny wspaniałe choć brak różnorodności szaty roślinnej jak to mamy w Polsce. Mimo wszystko chyba każdego ciągnie w tamte okolice. Jednym słowem pozazdrościć. Powiedz mi jeszcze jak tam z kleszczami w Norwegii? W Polsce sezon rozpoczęty i mimo całkiem jak na ostatnie czasy mroźnej zimy jest ich trochę.
Pozdrawiam serdecznie.
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
kamykus
Posty: 700
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Tytuł użytkownika: Leśny Dziad
Płeć:

Post autor: kamykus »

Dokładnie, trochę szkoda że taki krótki. :-)
Ogląda się super. Zazdroszczę ci tych terenów i widoków. icon_twisted
"Nie cierpię mojego rozdwojenia jaźni, jest świetne"
Awatar użytkownika
yoger
Posty: 202
Rejestracja: 06 sie 2010, 06:43
Lokalizacja: Drammen
Płeć:

Post autor: yoger »

No krótki niestety, ale mimo całej radości z łażenia, ciągle mnie męczyła kwestia pracy. Wiecie, rezerwy się kończą i trzeba się gdzieś załapać. Dobrze, że przyszła ta oferta wczoraj, jak się sytuacja wyklaruje to będę mógł z czystym sumieniem poświęcać cały wolny czas wędrówkom. Do tego jest plan przeprowadzki dalej na północ, jakieś 1500km dalej. Może to tylko czasowe szaleństwo, ale jak się uda to a nuż się spodoba i zostanę tam :]
survivalist.pl - portal dla ludzi kochających naturę, survival i ambitniejszą turystykę
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

yoger pisze: kwestia pracy
Straszne słowo, które niejednemu z nas zabrało radość z wypraw:/. Jednak tak świat ułożony, że do góry brzuchem za długo pod chmurką nie poleżysz tylko zapieprzać jak wół trzeba.

A więc co z tymi kleszczami w Norwegii, bom ciekawy jest jak tam u was w Skandynawii sobie z tym radzą :D? Czy dużo to wy tam macie tego? :-D
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
yoger
Posty: 202
Rejestracja: 06 sie 2010, 06:43
Lokalizacja: Drammen
Płeć:

Post autor: yoger »

Hmm kleszcze...szczerze powiem, że nie mam pojęcia. Cały zeszły rok spałem po okolicznych chaszczach i ani jednego nie spotkałem. Nie pytałem ludzi, ale nie widziałem żadnych ostrzeżeń, reklam czy innych sposobów informacji o ewentualnym zagrożeniu z ich strony.
survivalist.pl - portal dla ludzi kochających naturę, survival i ambitniejszą turystykę
Awatar użytkownika
Rojek
Posty: 328
Rejestracja: 01 lut 2008, 15:50
Lokalizacja: Przemyśl
Tytuł użytkownika: PISS
Płeć:

Post autor: Rojek »

Pytam dlatego bo mój znajomy pracował przez pewien czas przy wycince w Norwegii. Było to już ładnych parę lat temu. Mówił, że przez cały okres pobytu...bodajże 3 miesiące złapał może z dwa bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. W Polsce przy tej samej pracy łapał codziennie. Tak więc widzę, że Norwegia to ziemia obiecana ;).
Potrzebuję tylko wolności
Awatar użytkownika
yoger
Posty: 202
Rejestracja: 06 sie 2010, 06:43
Lokalizacja: Drammen
Płeć:

Post autor: yoger »

Może tu kleszcze dostają zimą po dupskach, bo te -30 to jednak już nie jest taki fenomen jak w Polsce :]
survivalist.pl - portal dla ludzi kochających naturę, survival i ambitniejszą turystykę
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 793
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

Super filmik, świetnie się oglądało. Weź no powiedz co to za spodnie miałeś na sobie bo wyglądają całkiem fajnie?
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
soohy
Posty: 1093
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:44
Lokalizacja: Małopolskie, Brzesko
Płeć:
Kontakt:

Post autor: soohy »

Gdzie ten filmik :oops: ?
Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

"Take only memories, leave only footprints."
Awatar użytkownika
yoger
Posty: 202
Rejestracja: 06 sie 2010, 06:43
Lokalizacja: Drammen
Płeć:

Post autor: yoger »

Spodnie to tak jak i kurtka gorka-4, o taka http://www.splav.ru/goodsdetail.aspx?gi ... 2216200934
survivalist.pl - portal dla ludzi kochających naturę, survival i ambitniejszą turystykę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”