Zimowa Szkielecczyzna.

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

pisze:(...)Myślę, że kolega Marshall dużo może tu podpowiedzieć bo ja ino tak na chłopski rozum. Wówczas powalisz nas na kolana zupełnie za taki fotoreportaż...
Yaktra, pewnie mógłbym ale napisałeś dokładnie wszystko co trzeba było napisać. :)
Za długi czas był przy ISO80 - 1/2 sek. ISO800 czy 1600 załatwiłoby sprawę.
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Po ludzku proszę pisać :-P Jak nadmieniłem fotograf ze mnie żaden, doświadczenia nie mam, nigdy się tym nie zajmowałem. Zdjęcia w większości robione po prostu w trybie auto bądź innej opcji jaką były jakieś scenerie. A do tego aparat też nie powala bo to zwykła tania małpka od Canona. Nie znam się zupełnie na tych wszystkich opcjach od strony technicznej i nie wiem co z czym się je. Wiem jeno, że nocą ma znaczenie czas naświetlania, ale nawet nie wiedział bym jak się za to zabrać w tym aparacie. W każdym razie dzięki za dobre słowo. :lol:
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

Jaca pisze:Po ludzku proszę pisać(...)
Gdzieś tam w ustawieniach masz możliwość zmiany ISO.
Przy fotografowaniu w nocy ustaw toto na 1600 lub na 800 (bezpieczniej).
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
Apo
Posty: 742
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:36
Lokalizacja: Lasy Pomorza
Gadu Gadu: 3099476
Tytuł użytkownika: WATAHA Z POPRAWCZAKA
Płeć:

Post autor: Apo »

Widzę, że Jaca zrozumiał tyle co ja z tego fotowykładu ;)
Ja zwsze chciałam robić ładne foty i w ogóle takie fajne, ale zazwyczaj na wyjazdach kończyło się tym, że robiłam zdjęcia jakimś bezsensownym pierdołom ;) Dlatego teraz wolę oddać aparat w bardziej profesjonalne ręce i być po ten mniej bezpiecznej stronie obiektywu..
Nie mniej mi się zdjęcia Jacy podobają, bo pokazują to, co miało być pokazane i tyle.
look deep into nature and then you will understand everything better

I've got the power to fly into the wind, the power to be free to die and live again. This power's like fire, fire loves to burn!
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

OK, może kiedyś zrobimy obóz surwiwalowo-fotograficzny.
Jak łyknę zasad surwiwalu, a Wy fotografii... :D
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
yaktra
Posty: 823
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57
Lokalizacja: z krainy szaraka
Tytuł użytkownika: tropiciel/ fotograf
Płeć:
Kontakt:

Post autor: yaktra »

Jaca pisze:tania małpka od Canona.
Tania małpka (już widzę w gógelkach) Canona ma tzw. półautomaty np. P wówczas masz możliwość pracy przy ISO, WB (balans bieli) i wówczas naciskasz ISO, pokazują ci się dostępne wartości jakimi możesz operować 80, 100, 200, 400, 800, 1600 a nawet 3200. Wówczas, mało światła wyższe ISO i odwrotnie. To samo dotyczy balansu bieli. Tam pewnie są chmurki, słoneczka czy domki.
Chmurka - pochmurno, słoneczko - to słoneczny dzień a domek - foto w wewnątrz np. budynków. Być może jest jeszcze pokrętło czasu naświetlania ale z tym daj seee na razie spokój. Na początek wystarczy, zapewniam.
Kiedy to opanujesz zacznij szukać w instrukcji (lub spójrz) jakie ma światło obiektyw. I tak na przykład 2. 8. Wówczas starasz się aby dopasować ISO do owego światła (2. 8) i czasu naświetlania itd. itd.
:shock:
Jaca pisze:Ale i tak dzięki za dobre słowo.
I tak to należy odbierać...
Okiem naszych obiektywów http://yaktrafotografia.jimdo.com/
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

yaktra pisze:Tania małpka (już widzę w gógelkach) Canona ma tzw. półautomaty np. P wówczas masz możliwość pracy przy ISO, WB (balans bieli) i wówczas naciskasz ISO, pokazują ci się dostępne wartości jakimi możesz operować 80, 100, 200, 400, 800, 1600 a nawet 3200. Wówczas, mało światła wyższe ISO i odwrotnie.
Dzięki za info, na pewno będę miał na uwadze, aż sprawdzę dziś po powrocie z pracy co tam są za opcje i ew. dam znać. Ogólnie fotografia jest fajna, ale ja niestety nie mam artystycznego zacięcia. Choć parę fajnych patentów na foty miałem, ale wiem, że jakbym robił zdjęcia to pewnie nie wyszły by tak jak sobie ubzdurałem. Ale to już pewnie kwestia umiejętności, które z czasem trzeba nabyć.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
SmileOn
Posty: 794
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:32
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: the violinist
Płeć:

Post autor: SmileOn »

A nie wydaje wam się że w taniej małpce ISO 1600 może mieć już spore ziarno?
SmileOn
"O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało."
Awatar użytkownika
Marshall
Posty: 694
Rejestracja: 25 lut 2011, 23:27
Lokalizacja: Gdańsk, Łomża
Gadu Gadu: 63140
Tytuł użytkownika: f o t o g r a f
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Marshall »

SmileOn pisze:A nie wydaje wam się że w taniej małpce ISO 1600 może mieć już spore ziarno?
To się nie musi wydawać, bo to jest pewne. Co więcej, spore ziarno to już będzie na 800. I być może już nawet na 400.
A tak żeby już całkiem namieszać Jacy w głowie dodam, że w niskich temperaturach (czyli w zimie) będzie tego ziarna dużo mniej, niż w wyższych (w lecie)!
Sent from my Baobab Tree. Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

No to dzięki pomocy Thrackana udało mi się trochę lepiej poznać aparat i w sumie szkoda, że nie odbyło się to przed wypadem. Ale teraz przynajmniej wiem jakie mam możliwości. Ba nawet odkryłem tryb makro 8-) Zatem mam nadzieję, że następnym razem zdjęcia będą trochę lepsze.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Mr.Sloth
Posty: 144
Rejestracja: 02 sie 2010, 16:40
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: leń leśny
Płeć:

Post autor: Mr.Sloth »

Taaaa pojechał na wypad i musieliśmy sami siedzieć na bunkrze , ot co :D
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

No zacnie, zacnie. Tak "borealnie" i buszkraftowo :-) Gratuluję i zazdroszczę.
Dziwi mnie tylko, że nie pokazałeś zdjęcia żadnej czeczoty :D. :mrgreen:
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Dziwi mnie tylko, że nie pokazałeś zdjęcia żadnej czeczoty :D . :mrgreen:
A wiedz, że szukałem specjalnie, ale o dziwo nie ma w tym lesie czeczot, a przynajmniej na brzozach, na jakimś buku widziałem, ale była wielkości kajzerki więc uznałem, że nie ma sensu :mrgreen:
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Marshall pisze: Gdzieś tam w ustawieniach masz możliwość zmiany ISO.
Przy fotografowaniu w nocy ustaw toto na 1600 lub na 800 (bezpieczniej).
przy mojej skromnej zabawie w focenie uwazam ze iso powyzej 400 to jeden wielki szum,aparaty seri Canon IS 5 do IS 3O
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Tresor pisze:przy mojej skromnej zabawie w focenie uwazam ze iso powyzej 400 to jeden wielki szum,aparaty seri Canon IS 5 do IS 3O
Panu polecam statyw jeżeli jeszcze go nie ma w wyposażeniu, choćby i taki, jeżeli cena ma znaczenie (powinien spokojnie udźwignąć kompakta - mam większy wyrób tej firmy, kosztujący ok. 45zł: i spokojnie dźwiga aparat ważący z obiektywem 1,5kg) http://eltec.pl/APARATY-FOTOGRAFICZNE/S ... R-240.html ;-) :-)
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

thrackan, skoro do lasu i do takiej okazyjnej fotografii to ja polecałbym coś takiego Gorillapod M . Mam statyw z Lidla działający na podobnej zasadzie. Idealny do lasu - zawsze jest na czym zamocować. :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”