Maj Czerwiec Lipiec Tatry

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Kadet
Posty: 8
Rejestracja: 31 lip 2011, 14:12
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Maj Czerwiec Lipiec Tatry

Post autor: Kadet »

Witam,
otóż wstępie chciałbym zaplanować kilku dniową wycieczkę w Tatry w wyżej wymienionych miesiącach. Głównym celem byłoby wejście na Rysy i Gerlach. Na jednej z tych gór chciałbym spędzić noc pod namiotem i tu moje pytanie. Jak wygląda możliwość nocowania? Są tam jakieś dostępne pola namiotowe? Chodzi mi o miejsce mniej więcej w połowie którejś z gór lub tuż pod szczytem :)

z góry dziękuje za odpowiedzi
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Wejście na Gerlach jest możliwe tylko z przewodnikiem z uprawnieniami (czytaj: trzeba płacić).
Kadet pisze:Na jednej z tych gór chciałbym spędzić noc pod namiotem i tu moje pytanie. Jak wygląda możliwość nocowania? Są tam jakieś dostępne pola namiotowe? Chodzi mi o miejsce mniej więcej w połowie którejś z gór lub tuż pod szczytem


Eeee no! Żarty sobie robisz? :-/ Przyznaj się?
Sugeruję, żebyś najpierw poczytał o szlakach na Rysy (wiesz którędy chcesz wchodzić). Później pójdź w Tatry, i może coś mniejszego zrób. I tak parę razy. Aż poczujesz szacunek do Tatr. Rysy nie uciekną. Poczekają... A w maju możesz jeszcze potrzebować raki i czekan w niektórych partiach Tatr.
F..k it, I'll Do It Myself!
Awatar użytkownika
Mr. Wilson
Posty: 422
Rejestracja: 27 paź 2010, 22:55
Lokalizacja: xyz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Mr. Wilson »

Dobrze puchalsw radzi, posłuchaj jego rad.
Proponował bym na początek noclegi w schroniskach, dobre rozpoznanie trasy i własnych możliwości.
W Tatrach Słowackich wszystkie szlaki powyżej schronisk zamknięte są do 15 czerwca.
Las moim domem i najlepszym przyjacielem
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Re: Maj Czerwiec Lipiec Tatry

Post autor: Rzez »

Kadet pisze:Witam,
otóż wstępie chciałbym zaplanować kilku dniową wycieczkę w Tatry w wyżej wymienionych miesiącach. Głównym celem byłoby wejście na Rysy i Gerlach. Na jednej z tych gór chciałbym spędzić noc pod namiotem i tu moje pytanie. Jak wygląda możliwość nocowania? Są tam jakieś dostępne pola namiotowe? Chodzi mi o miejsce mniej więcej w połowie którejś z gór lub tuż pod szczytem :)

z góry dziękuje za odpowiedzi
Na Gerlach wejście z przewodnikiem lub którąś z dróg wspinaczkowych.

Gdzie chciałbyś się rozłożyć z namiotem w okolicach szczytu Rysów...? Rzuć okiem na mapę/zdjęcia, wtedy zrozumiesz absurdalność swojego pytania.
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Awatar użytkownika
Młody
Posty: 895
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:19
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 9281692
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Młody »

Chłopaki wszystko już napisali. Ze swojej strony jedyne co mogę dodać... ostatnio zasłyszałem u pewnego człeka co temat ten troszkę zlizał, aby spać w tatrach poza schroniskami, trzeba posiadać kartę taternika bądź kartę taternika jaskiniowego, oczywiście są wyjątki od tego (niemożliwy powrót ze szlaku do schroniska). Jeśli się mylę i coś poprzekręcałem proszę mnie poprawić.

A swoją drogą z mojej nieodpartej ciekawości pytanko mam... Chodziłeś kiedykolwiek po górach ? Jesteś z całkiem przeciwnej strony polski więc tak tylko z ciekawości pytam, bo czytając Twój post pomyślałem sobie: "kurde typ chyba nie ma pojęcia co pisze skoro chce spać na szczytach takich gór"
Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
https://www.fasttrans.com.pl/
Awatar użytkownika
Rzez
Posty: 667
Rejestracja: 03 mar 2008, 23:16
Lokalizacja: Mölndal
Gadu Gadu: 2437677
Tytuł użytkownika: F&L
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Rzez »

Młody pisze:Chłopaki wszystko już napisali. Ze swojej strony jedyne co mogę dodać... ostatnio zasłyszałem u pewnego człeka co temat ten troszkę zlizał, aby spać w tatrach poza schroniskami, trzeba posiadać kartę taternika bądź kartę taternika jaskiniowego, oczywiście są wyjątki od tego (niemożliwy powrót ze szlaku do schroniska). Jeśli się mylę i coś poprzekręcałem proszę mnie poprawić.

A swoją drogą z mojej nieodpartej ciekawości pytanko mam... Chodziłeś kiedykolwiek po górach ? Jesteś z całkiem przeciwnej strony polski więc tak tylko z ciekawości pytam, bo czytając Twój post pomyślałem sobie: "kurde typ chyba nie ma pojęcia co pisze skoro chce spać na szczytach takich gór"
Karta taternika już nie obowiązuje. W drodze wyjątku chyba tylko można w sytuacji, gdy powrót ze szlaku jest niemożliwy lub kibel w ścianie w przypadku taterników.
,,I don't know what's wrong with me, but I love this shit.''
Awatar użytkownika
Hillwalker
Posty: 271
Rejestracja: 03 wrz 2009, 09:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

Post autor: Hillwalker »

Młody pisze:czytając Twój post pomyślałem sobie: "kurde typ chyba nie ma pojęcia co pisze skoro chce spać na szczytach takich gór"
Też tak pomyślałem ;)
" YOU create your own reality "
Awatar użytkownika
Morion
Posty: 97
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:33
Lokalizacja: Śląsk
Tytuł użytkownika: tuptuś wędrowniczek
Płeć:

Post autor: Morion »

Kadet: a jeżeli nigdy nie chodziłeś po górach to od razu odpuść sobie góry powyżej 1500m. bo:
a) nie wytrzymasz
b) na szczytach takich jak Rysy czy Gerlach możesz zginąć (na śmierć)
Droga wybiega zawsze w przód
Spod progu, gdzie początek ma.
Odeszła już daleko tak...
Podążać nią, ile sił
Muszą ochoczo stopy me,
Aż dotrze na rozległy trakt,
Gdzie celów wiele splata się.
A stamtąd kędy? Nie wiem, nie.
Awatar użytkownika
Armat
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2011, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: Technokrata
Płeć:

Post autor: Armat »

Czepiacie sie, zrobi o tak:
Obrazek
It's not a bug, it's a feature!

Survival is no fun. If it is fun, that means you are camping.
Kadet
Posty: 8
Rejestracja: 31 lip 2011, 14:12
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Kadet »

Tak, byłem już w górach - żeby rozwiać wasze wątpliwości.W poprzednie wakacje wchodząc na Śnieżkę natrafiłam na drodze na małą knajpę, obok której było rozbitych kilka namiotów, więc stąd moje pytanie. Oto czy wytrzymam, się nie boję, po prostu byłem ciekaw:)
Awatar użytkownika
Zirkau
Posty: 1972
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:38
Lokalizacja: Zirkau
Płeć:

Post autor: Zirkau »

w tatrach nie można legalnie nocować bo
- jest park narodowy który to zabrania
- z uwagi na niedźwiedzie, stad też nawet obok schroniska np. Murowańca nie pozwolą Tobie na rozbicie namiotu.

Nie palnuj spania w tym terenie. Rozplanuj schroniska i ewentualnie sprawdź czy tolerują spanie na podłodze.
Awatar użytkownika
orety
Posty: 402
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:50
Lokalizacja: z innej bajki
Tytuł użytkownika: Podróże kształcą
Płeć:

Post autor: orety »

Armat pisze:Czepiacie sie, zrobi o tak:
Obrazek
ci to się dopiero czepili

pozdrawiam
maciek
Odmiana: orety oretego oretym poproszę.
Jestem wolny jak konik polny
Awatar użytkownika
magsg
Posty: 78
Rejestracja: 05 paź 2011, 15:09
Lokalizacja: Obywatel Świata
Płeć:

Post autor: magsg »

Kiedyś w "Dolinie suchej wody" widziałem specjalnie przygotowane pole namiotowe - czarny szlak. Wyżej, na szczytach na pewno nie rozbijesz namiotu, ciężko nawet było by znaleźć jakiekolwiek miejsce. Poza tym w razie nagłej zmiany pogody byś nie zszedł i trzeba by wzywać śmigłowiec. Niedźwiedzie już swoją drogą... W maju powyżej 1500m będzie leżał śnieg więc sobie odpuść chyba, że zabierzesz sprzęt. Na Gerlach tylko z przewodnikiem, Słowacy się nie pieszczą i srogie mandaty wlepiają w EURO. Co do Rys... We wrześniu 2011r szlak był w remoncie i go zamknęli na jak długo należy sprawdzić przed wyjazdem. Sam raz spałem w Słowackich Tatrach... Właściwie to oka nie zmrużyłem... Dochodziły do moich uszu ryki... Ryczenia bydła one nie przypominały, zresztą trzody na zboczu nie widziałem. Dodam, że nic nie piłem. Jednym słowem noc w Wysokich Tatrach pobudza wyobraźnię i zapewnia niesamowite wrażenia. Nadal się cieszę, że misia nie spotkałem. Dodam, że byłem sam a ze szlaku nie udało mi się w porę zejść. Nie miałem ze sobą latarki...
"Gdy nie ma gdzie zawrócić, trzeba iść naprzód" Marco Polo
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Ej da sie przekimac pod Rysym... podajrze przy czarnym stawie :P ale bez namiotu po tajniaku..Jesli chcesz legalnie pod namiotem to latem powinno dzialac pole namiotowe PZA nie daleko schronu nad Morskim Okiem.Chlopie byles na Sniezce wiec nie ma co porownywac z Tatrami,wielu w tatrach zginelo i zginie..do tatr musisz miec szacunek i respekt!.Proponuje Ci wdrapac sie pierw na Koscielec badz na Granaty,jak te szczyty ogarniesz to mozesz uderzac na Rysy ale z rakami w plecaku :)


Nie istnieje słowo "podajrze". Zacznij się przykładać do pisania postów, bo brak pl znaków to pikuś w porównaniu z całą jego niechlujnością.
Ostatnio zmieniony 04 sty 2012, 09:20 przez Tresor, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
puchalsw
Posty: 1742
Rejestracja: 07 lis 2009, 13:36
Lokalizacja: Zielona Białołęka
Tytuł użytkownika: Skandynawski Oprawca
Płeć:

Post autor: puchalsw »

Tresor pisze:Proponuje Ci wdrapac sie pierw na Koscielec badz na Granaty...
... i poznać znaczenie słowa "luft pod stopami" bądź "ekspozycja"..
A ten dreszczyk, i to uczucie, że tak mało nas dzieli od... jest bezcenne.
F..k it, I'll Do It Myself!
Kadet
Posty: 8
Rejestracja: 31 lip 2011, 14:12
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:

Post autor: Kadet »

W temacie nie prosiłem o to żeby oceniać czy mogę tam wejść czy nie bo o tym już zdecyduje sam :) Dziękuję za odpowiedzi. Temat do zamknięcia

Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”