Kurtka na zimę

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Beliar
Posty: 17
Rejestracja: 24 sie 2011, 14:16
Lokalizacja: Koszalin
Tytuł użytkownika: Jadowity żuk
Płeć:

Kurtka na zimę

Post autor: Beliar »

Witam

Poszukuję dobrej kurtki na zimę do wydania 400zł. Teren: miasto i lasy. Poszukuję kurtki w stylu "militarnym" na oku mam coś takiego ale nie wiem czy kurtka warta ceny

http://www.e-military.pl/ecwcs/kurtka-p ... esert.html

lub nie wiem czym się różnią

http://allegro.pl/kurtka-parka-ecwcs-us ... 57439.html

Dziękuje za pomoc
Ktoś chętny na małą wyprawę?
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Jak chcesz wydać mnóstwo kasy i czekać jak ci szwy puszczą to kupuj.

Ja od dobrych 6 lat udzieram tę kurtkę, jak zedrę do końca to kupię następna taka samą (ale na to chyba jeszcze z 10 lat poczekam):

http://rangershop.pl/product-pol-4037-H ... mobil.html

masz w niej 3 warstwy:
1. sama parka - 100% bawełna
2. podpinka przeciwdeszczowa - 100% goretex
3. podpinka zimowa - gruby misiek z czegoś w stylu polar lub polamid - ale nie chce mi sie iść i przeczytać metki z czego to jest

NIGDY w zimie nie było mi zimno w tej kurtce, nigdy też mnie nie dotknął deszcz choć powłoka bawełniana robi się ciężka kiedy namoknie (niby mogłem to potraktować jakimś specyfikiem anty - siamty ale jestem leniwy i mi się nie chciało, jak leje to idę się schować a nie brnę w deszczu na chama)

Kaptur jest w tej kurtce dopinany na napy, ja przeważnie noszę go w kieszonce na lewym ramieniu (chyba właśnie po to ona tam jest).

Tyle - Polecam jak żadną inną, jest tania, ciepła i wygodna - czego chcieć więcej.
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
Awatar użytkownika
Beliar
Posty: 17
Rejestracja: 24 sie 2011, 14:16
Lokalizacja: Koszalin
Tytuł użytkownika: Jadowity żuk
Płeć:

Post autor: Beliar »

Fajna kurtka tylko szkoda że demobil a nie mogę znaleźć nówki, bo opinie o demobilach są nie ciekawe.
Ktoś chętny na małą wyprawę?
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

Qasz dobrze Ci radzi! Co kontraktowe to kontraktowe czyli po pierwsze trwałe a po drugie często mocno przemyślane pod kątem walorów użytkowych.
Mój dobry znajomy (zapalony kolekcjoner) też mocno zachwalał parkę (nie jestem pewien jakiej armii) że jak do tej pory nie było zimy gdzie musiałby używać podpinki i kaptura z "futerkiem" (to chyba była parka US).

Co do ryzyka zakupu sprzętu i ciuchów z demobilu to fakt faktem wielu sprzedających "na odległość" wprowadza w błąd opisując towar jako "idealny" a potem są rozczarowania.
Dlatego też ja jestem zwolennikiem zakupu bezpośrednio u sprzedającego (odbiór własny) lub dokładne zdjęcia konkretnego egzemplarza (ostatnio zrezygnowałem z zakupu który wydawał się atrakcyjny ale mało pochlebne opinie o sprzedawcy + odmowa przysłania zdjęć zdecydowały za "nie").

Ja ostatnią zimę* przechodziłem w zestawie polar (cywilny :) ) + "Gore" BW i też dało radę (polar "grzeje" a membrana izoluje od wiatru i deszczu).

*) w sumie to ta "zima" trwała od jesieni do wiosny więc zestaw sprawdził się w różnych warunkach a zewnętrzna warstwa służy mi przez cały rok więc jest to mocno uniwersalne.
Awatar użytkownika
Q_x
Posty: 589
Rejestracja: 19 lut 2011, 15:30
Lokalizacja: G-dz
Tytuł użytkownika: człowiek-samodział
Płeć:

Post autor: Q_x »

Demobil to są rzeczy noszone, używane, ale to nie jest market z produktami firmy China Export. Nikt normalny, kto chce się utrzymać na rynku, nie wprowadza klienta w błąd (ten akurat sklep jest na rynku 7 lat). Nie podoba się, coś nie jest tak jak powinno, towar jest wadliwy - nie nosisz, ładnie składasz, pakujesz i odsyłasz natychmiast, po 2 tyg. dostajesz kasę i z bańki. Za 13 zł - koszt paczki, którego pewnie Ci nie zwrócą - będziesz wiedział dokładnie na co trzeba patrzeć, to cenna lekcja, w miarę tanio.
Co innego jak ktoś kręci i stara się opchnąć wadliwy szmelc za wszelką cenę, albo po prostu ma wymagających klientów gdzieś, ale to ewidentnie nie ten przypadek.
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

taki robaczek pisze:Co kontraktowe to kontraktowe czyli po pierwsze trwałe a po drugie często mocno przemyślane pod kątem walorów użytkowych
bez przesadyzmu. Bardzo często przestarzałe, ciężkie. Ma być tanie w produkcji. (Mam wiele kontraktowych rzeczy żeby nie było). 8 lat latałem w kurtce produkcji azjatyckiej (nie były to chiny) i dużo przeszła.
taki robaczek pisze:Ja ostatnią zimę* przechodziłem w zestawie polar (cywilny ) + "Gore" BW i też dało radę (polar "grzeje" a membrana izoluje od wiatru i deszczu).
i to jest bardzo dobre rozwiązanie.
Q_x pisze:ten akurat sklep
za pierwszym razem zadziwił mnie niesamowita jakością za drugim zawiódł mnie po całości - różnie bywa...
Beliar kup sobie dwie. Jedną do poniewierania w lesie a drugą na miasto. Posiadanie jednej kurtki rodzi wiele problemów
Awatar użytkownika
Beliar
Posty: 17
Rejestracja: 24 sie 2011, 14:16
Lokalizacja: Koszalin
Tytuł użytkownika: Jadowity żuk
Płeć:

Post autor: Beliar »

Szukałem cały czas tych kurtek z "podpinkami" i znalazłem tylko taką ale ona ma TYLKO 1 podpinkę zimową a gdzie letnia gore tex?

http://allegro.pl/kurtka-wojskowa-m95-a ... 10026.html

lub

http://allegro.pl/klasyczna-wojskowa-ku ... 14044.html

lub

http://allegro.pl/kurtka-m-65-m65-jacke ... 64006.html

nie wiadomo ile jest ych podpinek czy może je się kupuje osobno choć wątpię

Z tych wszystkich to chyba najlepsza helikona bo niby lepszy materiał niż sama bawełna ale co z podpinką gore tex?
Ktoś chętny na małą wyprawę?
Awatar użytkownika
Łukasz - Toruń
Posty: 6
Rejestracja: 22 maja 2010, 21:26
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 5613932
Płeć:

Post autor: Łukasz - Toruń »

Cześć

Jeżeli mogę doradzić to:

1. Nie brać Helikona, ponieważ, cena taka sama jak kontrakt, a jakość pozostawia dużo do życzenia. Część ludzi sobie niby chwali, ale ja miałem kilka sztuk odzieży tej firmy i według mnie lipa straszna. Wolałem dorzucić trochę grosza i brać produkty firmy Propper czy Tru-Spec (ta ostatnia to rewelacja). Popatrz na military.pl. Mają sporo ciuchów tru-speca.
2. Kontraktowe kurtki (nie demobil tylko nówki) są w śmiesznych cenach na allegro. Nówki Gore-Tex można dostać nawet za 300zł. Podpinka to kwestia gustu. Wystarczy dobry polar.

Również muszę poprzeć wypowiedzieć robaczka, o warstwowości ubioru. Jest to chyba najlepszy i najbardziej sprawdzony patent, ponieważ jak jest zimno to nosisz polar, a jak zaczyna wiać i padać to masz skorupę. Zawsze możesz popatrzeć za softshellem z podpinką lub windstoperem jakimś. Ja od jakiegoś czasu chodzę w polarze plus skorupa i jest to wygodne :-)
Our greatest glory is not in never falling, but in getting up every time we do.

- Confucius
Awatar użytkownika
Beliar
Posty: 17
Rejestracja: 24 sie 2011, 14:16
Lokalizacja: Koszalin
Tytuł użytkownika: Jadowity żuk
Płeć:

Post autor: Beliar »

http://www.military.pl/tru-spec-kurtka- ... 8397t.html

Zobacz znalazłem tutaj ale ona jest z podpinką wiosenną
Ktoś chętny na małą wyprawę?
Awatar użytkownika
Łukasz - Toruń
Posty: 6
Rejestracja: 22 maja 2010, 21:26
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 5613932
Płeć:

Post autor: Łukasz - Toruń »

Widzę, że upierasz się przy bluzach :-) Jak w zimę zacznie padać mokry śnieg, albo deszcz to długo w tym nie pociągniesz :-)
Our greatest glory is not in never falling, but in getting up every time we do.

- Confucius
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Jak chcesz kupić m65 to dobrze ci radzę idź do sklepu bo bardzo ciężko o sensowną rozmiarówkę, a przynajmniej helikony różnią się rozmiarami między sobą w zależności od serii pomimo takiego samego znaczka.
Awatar użytkownika
Beliar
Posty: 17
Rejestracja: 24 sie 2011, 14:16
Lokalizacja: Koszalin
Tytuł użytkownika: Jadowity żuk
Płeć:

Post autor: Beliar »

Proszę napiszcie mi jakim cudem Qasz ma podpinkę z gore texu?
Ktoś chętny na małą wyprawę?
Awatar użytkownika
Łukasz - Toruń
Posty: 6
Rejestracja: 22 maja 2010, 21:26
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 5613932
Płeć:

Post autor: Łukasz - Toruń »

Qaszowi raczej chodziło o to, że na zewnątrz jest gore i ma do tego dwie podpinki lub ma kurtkę, którą można wpiąć do kurtki z gore.
Our greatest glory is not in never falling, but in getting up every time we do.

- Confucius
Awatar użytkownika
Beliar
Posty: 17
Rejestracja: 24 sie 2011, 14:16
Lokalizacja: Koszalin
Tytuł użytkownika: Jadowity żuk
Płeć:

Post autor: Beliar »

w środku kurtki ma podpinkę gore tex, szukałem takich można znaleźć tylko zimową podpinkę ale z gore texu nic.

I chyba kupię tygo helikona chyba najlepszy wybór
Ktoś chętny na małą wyprawę?
Awatar użytkownika
Łukasz - Toruń
Posty: 6
Rejestracja: 22 maja 2010, 21:26
Lokalizacja: Toruń
Gadu Gadu: 5613932
Płeć:

Post autor: Łukasz - Toruń »

Ja odradzam Helikona, ale ostatecznie to Ty będziesz w tym chodził :-)
Our greatest glory is not in never falling, but in getting up every time we do.

- Confucius
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Jako użytkownik m65 Helikona też go odradzam. Ta kurtka układa się na człowieku podobnie jak worek po kartoflach :) Poza tym ciężko znaleźć coś z dobrymi rękawami, ja szukałem na 186cm/100kg i albo wisiało na mnie albo rękawy przykrótkie. Ostatecznie poszedłem na jakiś zgniły kompromis tylko po pierwszym praniu mi się rękawy skurczyły :roll: Jakbym nosił zegarek to byłoby okej bo mógłbym zerkać na godzinę bez podwijania rękawów, problem w tym, że nie noszę :roll: Tak jak pisałem, nie kupuj wysyłkowo.
Awatar użytkownika
siux
Posty: 374
Rejestracja: 19 gru 2010, 17:27
Lokalizacja: ŚNIEŻYCOWY JAR, Wlkp
Tytuł użytkownika: Karol
Płeć:

Post autor: siux »

Qasz możesz mi zrobić i podesłać foty kaptura i sposobu mocowania. Mam identyczną kurtkę, też z demobilu i ani kaptura ani zatrzasków pod niego nie widzę icon_twisted czyżby ktoś mi wcisnął kit??? Ale w opisie i fotce z rangerowej szopy też o kapturze ani słychu ani widu....
Bardzo lubię tę moją kurtkę na zimowe wyprawy ale zawsze minusem był brak kaptura... Zachodzę w głowę, jakim cudem ty go posiadasz...? :shock:
Ostatnio zmieniony 12 paź 2011, 17:09 przez siux, łącznie zmieniany 1 raz.
"nikt jeszcze nie wie, czy stare słońce zarysuje nowy dzień..."
https://picasaweb.google.com/traper.w
Awatar użytkownika
birken1
Posty: 827
Rejestracja: 11 sty 2010, 18:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Płeć:

Post autor: birken1 »

Ciek pisze:Jako użytkownik m65 Helikona też go odradzam. Ta kurtka układa się na człowieku podobnie jak worek po kartoflach
jak każda M65. Nie tylko Helikona. Beliar kup sobie coś cywilnego do łażenia na co dzień pośród cywilizacji i coś do poniewierania w terenie np. parkę BW która to ma super rozwiązany kaptur. Z jedną kurtka nie wyrobisz. No chyba że pasuje Ci chodzenie na co dzień w ufajdanej kurtce.
szable
Posty: 60
Rejestracja: 07 sie 2011, 22:12
Lokalizacja: Świnoujście
Gadu Gadu: 6355173

Post autor: szable »

co do kurtek kontraktowych i Helikonowych to powiem tylko, że noszę do dziś kurtkę kontraktową M65 ściągniętą nową ze stanów w roku 1991 czyli będzie 20 lat. Jest wypłowiała, ale oprócz rzepów żadna nitka nie puściła. Spodnie M65 Helikona zmieniam co 3 lata . to mniej więcej będzie 7-krotna różnica wytrzymałości. czyli lepiej chyba wydać za pewny kontrakt 6 czy 7 stówek, niż 3 za byle co.
Awatar użytkownika
Beliar
Posty: 17
Rejestracja: 24 sie 2011, 14:16
Lokalizacja: Koszalin
Tytuł użytkownika: Jadowity żuk
Płeć:

Post autor: Beliar »

Kurcze to sam nie wiem co mam kupić a mi już w mojej pseudo kurtce zimno jest. A Chciałbym właśnie z opcją podpinki ale jeśli mówicie że te kurtki wiszą i ogólnie badziewie to posłucham się was. Nie ma żadnych wojskowych dobrych kurtek?

A może taka? Ale czy na zimę wytrzyma?

http://allegro.pl/kurtka-parka-wojskowa ... 96812.html
Ktoś chętny na małą wyprawę?
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

Ta kurtka według opinii znawcy (mojego kolegi) cytuję "wytrzyma długo".
Co do ciepłoty to jednak na zimę nada się jedynie pod warunkiem że ma w komplecie podpinkę a na fotkach tego nie widać.

Teraz nie mam czasu (szykuję się na Zlot :) ) ale w przyszłym tygodniu gdybyś coś wybrał z "Arsenału" to mogę do Nich podejść i sprawdzić konkretny egzemplarz pod kątem uszkodzeń spowodowanych użytkowaniem.
Oczywiście za dobór rozmiaru nie odpowiadam !! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Beliar
Posty: 17
Rejestracja: 24 sie 2011, 14:16
Lokalizacja: Koszalin
Tytuł użytkownika: Jadowity żuk
Płeć:

Post autor: Beliar »

Te kurtki mają zaczepny na dopinkę jeśli tak to nie szkodzi, kupię sobie podpinkę oddzielnie
Ktoś chętny na małą wyprawę?
Awatar użytkownika
taki robaczek
Posty: 212
Rejestracja: 12 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Zagłębie
Płeć:

Post autor: taki robaczek »

Napisz do Nich czego potrzebujesz (że ma być wytrzymałe, nie za bardzo ściorane i z odpinaną podpinką) oraz, że jak już wybierzesz to i tak przyjdzie tam dwóch miejscowych kolesi i sprawdzą przed wysyłką czy jakiegoś kitu Ci nie wciskają.
Możesz dodać, że jeden z Nich (tych "audytorów") jest Ich stałym Klientem (to nie o mnie mowa) i jest mocno obtrzaskany w te klocki więc NB* ma być.

*) No Bullshit

Największy problem jaki widzę to dobór rozmiaru bo jednak kupowanie ciucha na odległość ma swoje niedogodności pod tym względem (sam się kiedyś naciąłem kupując dwie pary spodni niby w tym samym rozmiarze - jedne odesłałem i trochę kasy na tym straciłem).
Awatar użytkownika
Beliar
Posty: 17
Rejestracja: 24 sie 2011, 14:16
Lokalizacja: Koszalin
Tytuł użytkownika: Jadowity żuk
Płeć:

Post autor: Beliar »

Napisałem już emaila właśnie sprawdziłem odp. i ta kurtka nie posiada zapinek do podpinki WIELKA szkoda. A Myślę że kurteczka by na mnie pasowała ok. 175cm ok.70kg wagi więc bez żadnych specjalnych kształtów. Zawiedziony jestem że brak im podpinek
Ktoś chętny na małą wyprawę?
Awatar użytkownika
Qasz
Posty: 463
Rejestracja: 19 paź 2010, 22:14
Lokalizacja: Jaworzno
Gadu Gadu: 1987028
Tytuł użytkownika: Tata psychopata
Płeć:

Post autor: Qasz »

Qaszowi chodziło o to, ze on ma podpinkę z goretexu i tyle. Jak pokażą sie aukcje demobilu holenderskiego to pokarze wam ze jest tam podpinka z gore, teraz bieda na allegro bo nie ma jeszcze sezonu. Poczekaj tydzień lub dwa i z powrotem się pokażą. A helikona to sobie można w kieszeń wcisnąć.


http://www.strefa51.com.pl/parka-kurtka ... ,484,0,0,0

Patrz i płacz
Lotus Turbo Challenge II
Don't Fak-up, Pack-up and Let's go!
ODPOWIEDZ