Bartnictwo - reaktywacja

mniam, mniam...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Regent
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2008, 09:04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Płeć:

Bartnictwo - reaktywacja

Post autor: Regent »

Ciekawa inicjatywa odtworzenia bartnictwa w Polsce:
http://www.wwf.pl/informacje/news.php?idn=368
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1058
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Piękna sprawa, dobrze że miał im kto jeszcze pokazać o co chodzi.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Parthagas
Posty: 787
Rejestracja: 28 sie 2007, 08:46
Lokalizacja: Mława
Tytuł użytkownika: kumpel staffików
Płeć:

Post autor: Parthagas »

Myślę, że się ta idea przyjmie, szczególnie na terenach, które niegdyś słynęły z bartnictwa, np. na Kurpiach (chociaż Biebrzański PN to już rzut beretem).
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Wiem wiem złoty szpadel :mrgreen: nie mogłem się powstrzymać i wkleję kilka fotek.Jako że wstałem dziś wcześnie a pogoda była odpowiednia 12 13 stopni c postanowiłem przejrzeć co tam w ulach gra ( a zaczyna się dziać i to sporo ) oto kilka fotek


Obrazek Obrazek Obrazek

bilans zimowy
jeden włam do ula w styczniu :evil: o dziwo cześć pszczół przetrwała i jeden pień załatwiony przez myszy :cry: ,reszta chodzi i szykuje się do pracy ;-)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez wolf78, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

wolf78 pisze: jeden włam do ula
Zwierze czy homoledwiesapiens?
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Witaj Tanto :-) włamu dokonał człowiek homowandalus musiało to być w styczniu lub lutym jak mrozy były .głupek myślał ze w zimę miodku poje :evil: mam nadzieje ze go pszczoły zcieły konkretnie icon_twisted .
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1072
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Obawiam się że jednak uszło mu to płazem, zimą nie są tak aktywne jak w okresach ciepłych, a gwałtowna zmiana temperatury też im na zdrowie nie wyszła :-(
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
wolf78
Posty: 194
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:13
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu Gadu: 2813508
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolf78 »

Witam :-) bardzo dużo padło z zimna ,szczęście w nieszczęściu że powyjmowali boczne ramki dzięki temu środek gniazda ocalał :-) i Matka też :-) . Podczas ostatniego przeglądu stwierdziłem że to silna rodzinka jest icon_twisted Pszczołami interesowałem się od dzieciaka ;-) ostatnio spełniłem swoje marzenie i kupiłem pasiekę od Kolegi Dziadka :mrgreen: który to razem z pasieką przekazuje mi swoją wiedzę .
rybak
Posty: 66
Rejestracja: 28 mar 2011, 18:53
Lokalizacja: Górny Śląsk
Tytuł użytkownika: żołnierz wolności
Płeć:

Post autor: rybak »

Również interesuje się pszczelarstwem i bartnictwem.Niestety z względu na sąsiadów to nie zaryzykowałem z założeniem pasieki w moim ogrodzie.Moja wiedza jest jedynie książkowa.Chciał bym widzieć minę sąsiadów,kiedy postawił bym w ogrodzie ule :lol: .W internecie znalazłem takie coś:

Fajnie by było mieć pszczoły na ogrodzie,jednak z względu na sąsiadów to sobie chyba daruję.Chyba że by im tak troszkę pomóc i podłubać w drzewie to może by się same osiedliły.... :roll: Przecież nie będę wnikał w przyrodę :mrgreen:
Awatar użytkownika
NumLock
Posty: 487
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:31
Lokalizacja: Podkarpacie
Tytuł użytkownika: vel Numeryczny
Płeć:

Post autor: NumLock »

Byłem ostatnio w skansenie w moich okolicach i widziałem ciekawe ule, zrobione z wydrążonych pni, na zasadzie barci. Może kogoś to zainteresuje.
Obrazek Obrazek
"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego, że są nieme dla jego tępej percepcji" - Mark Twain.
ODPOWIEDZ