Pingwiniak

Opinie wystawiane po transakcjach z działu Giełda

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Powiem tak kurczaczki ;-) :-P
Jeśli chcemy uzyskać dużo , szybko palących sie iskier , które lecą nie dalej niż 20cm - używamy blaszki.
Jeśli chcemy skaczące po ziemi - wtedy kt noża , albo ostre krawędzie grzbietu. :->
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Badziu, to może być kwestia niedoświadczenia w obyciu z korą, albo odpalania owej krzesiwem. Jak pisałem - mi odpaliła wilgotna, a nie rozwarstwiałem jej za bardzo, tylko poskrobałem wewnętrzną stronę nożem, żeby delikatnie 'zmechacić' (i to też jakoś bez rewelacji). Odpaliło wyjątkowo ładnie co panowie mogą potwierdzić (żadnego rozdmuchiwania ani nic - żywy ogień, jakby benzyną polana). Kora została zasypana gradem iskier - nie za jednym pociągnięciem - ale niewiele więcej się można spodziewać po dołączanej blaszce.. :P

mwitek, wydawało mi się, że właśnie miał wyszlifowany w szlaczek - nie normalne ostrze, ale mogę się mylić. Właściciel musiałby się wypowiedzieć, częściej ma ten nóż w ręku. :D

Pingwiniak, podaj mi na PW dane do przelewu, wezmę kilka to przetestuję jak trzeba z różnymi blaszkami. Dane do wysyłki dostaniesz na dniach - muszę na kumpla wysyłać, bo ja nie mogę używać skrzynki. (chyba że na mwitka wyślesz, ale to jeszcze muszę z nim uzgodnić).
I pytanko: 5 krzesiw, z tego co widziałem to będzie 53złe, prawda?
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

AP 5 krzesiw nie kupisz teraz : /
Obecnie miałem 2 wolne , ale jedno z nich wziąlem dla testu tragicznej jakości który niebawem wrzuce tu.
Czyli teraz mam 1 wolne , za tydzień powinienem mieć ich dużo więcej ;-)

(nie wiem jak wstawić filmik) :/
Do krzesania użyłem średnio ostrego scyzoryka solingen.
Wymontowałem z tej szajsowatej rękojeści , bo to krzesiwo zostaje u mnie raczej .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 352
Rejestracja: 21 sty 2011, 17:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 5219235
Tytuł użytkownika: Mihu
Płeć:

Post autor: BRAT_MIH »

Moje krzesiwa doszły, jedno wziął koleś, mu sprezentowałem, więc też da mi cynka co o tym myśli. Blaszką coś tam sypało przy oczyszczaniu z tego czarnego, ale najlepsza iskry idą scyzorykiem. Tak jakbym starał się ołówek naostrzyć, dym, smród i wielkie iskry idą, za 10 zika warto. Na sezon starczy na bank. Zlew w kuchni poprzypalało, aż się bałem że na zawsze i żona mnie zabije, ale dało się domyć. Ja polecam.
"Nie ma nikt na świecie domu jak my mamy, jest zielony latem , zimą śnieżnobiały, mamy dach z gałęzi, z mchu miękkiego łóżko, lampą jest nam księżyc ponad leśną dróżką. Idą, idą leśni, kompas mają z gwiazd ... "
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1111
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Abscessus Perianalis,
Spoko możesz wziąć na mnie.
Obrazek
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Możecie spokojnie krzesać zwykłym nożem, ja ostatnio targałem swoje krzesiwo F.F. Morą i nawet nie trzeba było podostrzać. Nóż lekko żółknie po tym zabiegu ale później spokojnie się go doczyszcza druciakiem i płynem do mycia naczyń. Oczywiście, jak się ma kosę za 500 zł to lepiej, żeby była tylko na pokaz ;)

Co do samego rozpalania to kwestia wprawy, ja doszedłem do wniosku, że o wiele lepiej mi idzie gdy nóż/blaszkę trzymam nieruchomo, a poruszam krzesiwem bo wtedy mi się tak nie rozwala podpałka. Przydaje się też zrobienie prowizorycznego "pojemnika" na podpałkę, np. skręcając garść dłuższej trawy tak jakby się robiło niedociśnięty węzeł i wrzucając podpałkę do środka.

Widzę, że macie dobrą zabawę, chłopaki :D
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Ciek pisze:Widzę, że macie dobrą zabawę, chłopaki
Aha :mrgreen:

Obrazek
(większe: http://www.23hq.com/thrackan/photo/6515839 )
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

O k... to szlifierką krzesałeś? :lol:
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Jak każde krzesiwo tak szybko zjedziesz to chyba będziesz miał u mnie promocje ;-)

[ Dodano: 2011-02-24, 18:28 ]
Zapomniałeś dodać czegoś do cytatu ze mnie,czy zrobiłeś to bo bałeś sie,że go usunę? :mrgreen: :mrgreen:
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Ciek, szlifierki ni mam. Ale atakowałem: grzbietem Morki, szydłem i piłą do drewna z Vicka, nożyczkami Gerlacha z węglówki, brzeszczotem do metalu, blaszką dodawaną do listów przez In-Post (bezużyteczna), grzbietem kuchenniaka z Wyborczej (zadziwiająco dobrze krzesze, jak na stal, która się tępi na pomidorze), no i oczywiście załączoną zieloną blaszką :mrgreen: .

A teraz krzesiwko wylądowało w szklance wody z kranu, żeby sprawdzić jak reaguje na długotrwałą wilgoć (były na forum sygnały, że pręty jednej z firm dość szybko ulegają reakcji z wodą i stopniowo niszczeją).
Pingwiniak pisze:Jak każde krzesiwo tak szybko zjedziesz to chyba będziesz miał u mnie promocje
Jak będziesz miał te większe, to się zgłaszam na testera, jeno będę musiał od kumpla pożyczyć aparat kręcący sensowne filmy. ;-)

Edit: wykasowałem na chwilę niekompletnego posta, żeby ludzie czytali dopiero wersję uzupełnioną, bo posty edytowane nie są pokazywane jako "świeże". Miałem nadzieję, że nikt nie przeczytał jeszcze ;-)
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Testerem większego juz został Góral ;-)
Było o tym ciut wstecz.
Nie wiem tylko czy te większe ściągać.
Żeby mi się opłacało musiałbym je sprzedawać po 30-35zł min.A nie wiem czy za taką cene ktoś kupi i nie zostane z kilkunastoma kilogramami dużych krzesiw. :-/
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

Pytanie, nie czy ktoś kupi za tyle, ale czy kupi takie. Te są w standardowym rozmiarze, duże, ale wchodzą do kieszeni i nie czuć ich. Jak ściągniesz takie w rozmiarze szyny kolejowej, to będą na dłużej, ale czy ktoś kupi krzesiwo, którego nie da się nosić w kieszeni? Ja bym nie kupił takiego hiper dużego...
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

A, spoko. Nie zauważyłem.
W sumie... trudno ocenić popyt.
Sam nie wiem, czy to większe nie byłoby zbyt nieporęczne. Ale wielki kawał iskrzącego ustrojstwa w łapie powoduje tak czy inaczej radość na gębie ;-)
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Mają wymiary 13mmx160mm - jakoś da się to nosić :D
Zawsze można przeciąć na pół i mamy 2x8cm grube krzesiwo ;-)
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Pingwiniak pisze:Zawsze można przeciąć na pół
To musi być wspaniała zabawa icon_twisted
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Podczas wiercenia mojego krzesiwa była już niezła zabawa :mrgreen:
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

zawsze się zastanawiałem... jaka jest szansa, że cały pręt zacznie się żarzyć podczas takiej operacji? Albo inaczej, jakie warunki trzeba by stworzyć, żeby cały pręt zaczął się żarzyć?
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

rzuf pisze: Albo inaczej, jakie warunki trzeba by stworzyć, żeby cały pręt zaczął się żarzyć?
Słyszałem, że na ostatnim zlocie chłopaki ciepnęli nocą jedno krzesiwko w ognisko. Ponoć długo się rozgrzewało, ale jak już odpaliło, to wokół było jasno jak w dzień.
manfred1992
Posty: 45
Rejestracja: 26 kwie 2008, 14:12
Lokalizacja: Tomaszów lub
Płeć:

Post autor: manfred1992 »

Witam
Dziś otrzymałem krzesiwa, za taką cenę nie sądzę abym kupił coś lepszego, jest naprawdę godne polecenia. Ponadto transakcja wzorowa kulturalnie, profesjonalnie i przede wszystkim bardzo szybko w środę wieczorem zamówiłem już dziś o 11 miałem w domu. Bardzo polecam
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 950
Rejestracja: 29 sie 2007, 23:43
Lokalizacja: Litwa-Vilnius
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Pingwiniak, Skoro takie masz super opinie, to ja może na wiosnę ze 20 bym zakupił?
Awatar użytkownika
Badziu
Posty: 14
Rejestracja: 12 gru 2010, 13:22
Lokalizacja: Lipsko (Mazowsze)
Gadu Gadu: 11599105
Tytuł użytkownika: Birdwatcher
Płeć:

Post autor: Badziu »

To chyba identyczne krzesiwo jak od Pingwiniaka:
Awatar użytkownika
rzuf
Posty: 188
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:24
Lokalizacja: Siemianowice
Płeć:

Post autor: rzuf »

Wygląda identycznie, wymiary też się zgadzają. Więc za opis i ładną stronę płacimy 4zł ekstra :P
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Valdi - Przy 20 miałbyś całkiem niezłą zniżkę ;-)
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
Klayman
Posty: 46
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:36
Lokalizacja: Zielonka / Warszawa
Płeć:

Post autor: Klayman »

Czołem,

Dziś doszło moje krzesiwko i odbyły się pierwsze mini-testy domowe :-)

Nie udało mi się wykrzesać nic sensownego za pomocą dołączonej blaszki mimo, że starałem się i byłem uparty. Wziąłem nawet w rękę pilnik i zrobiłem jej (blaszce) "krawędź tnącą".

Natomiast za pomocą mojego folderka krzesze wybornie. W zależności od siły nacisku i kąta ustawienia grzbieta noża uzyskuje pióropusz drobnych iskier lub "skaczące" i palące się dłużej kuleczki ogniowe :mrgreen:

Zmechacony bawełniany płatek kosmetyczny (noszę w kieszeni takie coś jako awaryjną podpałkę) rozpala bez zająknięcia. Przetestowałem też wersję z płatkiem nie poddanym żadnej obróbce i po 3-4 próbach też dało radę.

Krzesiwko jest dość miękkie i grzbietem noża można bez problemu nastrugać sobie wiórek która później b. ładnie podpalają się.

Podsumowując jestem bardzo zadowolony z zakupu i teraz żałuję, że kupiłem tylko jedno :roll: Jedyne nad czym muszę pomyśleć to jaki kawałek blaszki doczepić do sznurka zamiast tego zielonego gówienka.
Awatar użytkownika
Pingwiniak
Posty: 410
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Tytuł użytkownika: Szeregowy
Płeć:

Post autor: Pingwiniak »

Kawałek pilnika proszem pana.Cienkiego takiego np. stihl do ostrzenia łańcuchów pił spalinowych.Wystarczy zjechać na płasko 2 grzbiety i masz 4 krawędzie do krzesania :D
Ew. skrobak carbidowy ;-)

[ Dodano: 2011-03-02, 18:54 ]
Krzesiwa znowu dostępne.
Zapraszam na mój kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/Plushpingwin/videos
ODPOWIEDZ