pomoc w wyborze noża

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

Scyzoryk miałem ale raczej wezmę nóż który mi polecił Jaca w sumie ma większe doświadczenie więc go posłucham ;-) tylko nie lubię z allegro zamawiać bo się boję ze ziemniaki mi przyślą ale zaryzykuję :P A co do piwa to są w puszkach to raczej mi otwieracz nie potrzebny :P
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

Nasz forumowy kolega Treasure Hunter sprzedaje takie noże w tym sklepie: http://www.bushcrafter.pl/10-mora-of-sweden . Sam od niego kupiłem kilka rzeczy i absolutnie nie było problemu z przesyłką.

Swoją droga, czy u TH nie było opineli 9 w sklepie? Chyba chłopak wziął do serca ten pomysł z 8cm ostrzem ;)
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

Ale brak w magazynie ;/
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Obrazek
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

A sorry ja sobie z tym pomyliłem http://www.bushcrafter.pl/n/14-mora-clipper.html
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Badi pisze: ja mam od wiosny Glocka78 i jest to bardzo fajny nóż.
:D
Glocka też zdaje się parę razy przerabialiśmy, ale co kto lubi. Ja pokochałem morkę, odkąd pięknie oprawiona przez Puchala trafiła do mnie i zastąpiła niezastąpionego kuchenniaka. :)
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

I się powtarza historia z pierwszej strony :P a tak na serio to własnie byłem w sklepie i były noże ale kupiłem multitool za 49 zł i jest świetny :P ostrze ujdzie,piła bardzo dobra a latarka dość mocna jeszcze znalazłem scyzoryk i jakoś przetrwam w lesie :mrgreen:
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Taak :) kup se More albo Glocka :-D
Ostatnio zmieniony 10 lut 2011, 18:42 przez borsukwacław, łącznie zmieniany 2 razy.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

Znaczy nóż znalazłem a jak będzie mi większy potrzebny to wezmę kuchenny przecież do survivalu nie trzeba noża ze tak się wyrażę z ,,reaktorem jądrowym''
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Glock mało survivalowych zastosowań ma np chyba, ze włócznię z niego zrobisz na grubego zwierza :D
Obrazek
Badi

Post autor: Badi »

E tam chodzi ci o to że nie ma w rękojeści przestrzeni na zapałki i haczyki na ryby i brak mu takiego plastikowego wbudowanego w rękojeść badziewnego kompasu? Fajny jest naprawdę tylko niestety dość łatwo się tępi :-|
Awatar użytkownika
Prowler
Posty: 782
Rejestracja: 28 wrz 2009, 18:38
Lokalizacja: Białystok
Tytuł użytkownika: motórzysta
Płeć:

Post autor: Prowler »

Badi, litości po raz drugi
Podobno grzeczni chłopcy idą do nieba, a niegrzeczni idą ... tam gdzie chcą
"boga nie ma jest motór"
kanał yt https://www.youtube.com/user/83Prowler/ ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
borsukwacław
Posty: 311
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:58
Lokalizacja: Pomorze
Płeć:

Post autor: borsukwacław »

Badi pisze:E tam chodzi ci o to że nie ma w rękojeści przestrzeni na zapałki i haczyki na ryby i brak mu takiego plastikowego wbudowanego w rękojeść badziewnego kompasu? Fajny jest naprawdę tylko niestety dość łatwo się tępi :-|
Bo to jest wojskowy nóż , który ma być tani w produkcji i ma służyć do zabijania ludzi :-( i do otwierania konserw , a nie do strugania fujarek i krojenia kiełbasy na ognisko w lesie ;-)
Pzdr.
Oszczędzaj wodę , pij....Whisky .

Pomorska Grupa Knives
Awatar użytkownika
trumpor113
Posty: 118
Rejestracja: 09 lut 2011, 21:37
Lokalizacja: Małopolska
Płeć:

Post autor: trumpor113 »

Taki nóż jest nawet chyba dobry ale psuję klimat :-D po drugie zestaw w takim nożu jest zbyt ubogi ale na upartego można w nim coś schować zapalniczkę lub inne rzeczy :-P :-P :-P .Dziś byłem na polu(dworze) i go testowałem. Piła tnie bardzo dobrze i nawet dzidę zrobiłem,ale jak chciałem zrobić widelec to nóż trafił na rękę :cry: :cry: :cry:
Ostatnio zmieniony 10 lut 2011, 23:11 przez trumpor113, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Abscessus Perianalis
Posty: 919
Rejestracja: 24 mar 2010, 06:38
Lokalizacja: CK / Wa-wa
Gadu Gadu: 1505060
Tytuł użytkownika: Dziki Dzik
Płeć:

Post autor: Abscessus Perianalis »

Badi pisze:E tam chodzi ci o to że nie ma w rękojeści przestrzeni na zapałki i haczyki na ryby i brak mu takiego plastikowego wbudowanego w rękojeść badziewnego kompasu?
To nie jest survivalowe zastosowanie. To jest sposób na rozwalenie rękojeści.
Nóż ma dobrze ciąć.
Glock kiepsko się sprawdza jeśli chodzi o precyzyjne cięcie. Więc odpada na wstępie.
I jest za wielki.

Nóż nie służy do rzucania, tylko do cięcia. Jeśli chcesz rzucać nożem, kupujesz rzutkę.
Rzutka służy do zabawy, albo do zabijania. Wątpię, że cokolwiek nią upolujesz.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz."

"Pokonał ich swoją siłą, poraził skrzeniem, oślepił światłem, ogłuszył rykiem, padł na nich strachem, zmógł mocą po stokroć większą niż ich pospólna siła."

Forumowa Facebookowa Grupa Szturmowa: http://www.facebook.com/groups/160111940703089/
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

Ale w ogóle wystarczy nam sama specyfikacja noża który to jest nożem "szturmowym" więc nie survivalowym bushcraftowym ani od bidy hunterem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

trumpor113 pisze:Piła tnie bardzo dobrze i nawet dzidę zrobiłem ale jak chciałem zrobić widelec to nóż trafił na rękę :cry: :cry: :cry:
Tia...
Chyba można kilka postów ciachnąć kosiarką, bo żenada się robi 8-)
Obrazek
ODPOWIEDZ