Nóż bojowy Wojskowy Kampfmesser 2000 Bundeswehr

zanim spytasz co na początek wpisz w google: mora lub frosts ;-)

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Chick
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2010, 13:14
Lokalizacja: Nidzica.
Gadu Gadu: 8101983
Tytuł użytkownika: Evildead Chick.
Płeć:

Nóż bojowy Wojskowy Kampfmesser 2000 Bundeswehr

Post autor: Chick »

Witam wszystkich na forum.;P

Co sądzicie o tym nożu?
http://armyworld.pl/product-pol-112-Noz ... swehr.html
To jest mój początek przygody z survivalem i akurat będę trochę rzeczy zamawiał z tej strony. I nie musiał bym płacić za następną przesyłkę.
Awatar użytkownika
aciepk
Posty: 689
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Tytuł użytkownika: UCePe ssie
Płeć:

Post autor: aciepk »

Producent: Mil-tec i wszystko jasne :-) (Znaczy się szajs)
Bojownik
Posty: 46
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:37
Lokalizacja: Olesno
Tytuł użytkownika: Bojownik
Płeć:

Post autor: Bojownik »

Witaj
Jak dla mnie to jest trochę za duży . Bardziej praktyczniejszy będzie victorinox z blokowanym ostrzem, sam taki posiadam i polecam. Zrobisz nim wszystko, od krojenia i smarowania chleba po ścinanie gałęzi. Oprócz victorinoxa mógłbym jeszcze polecić morę.
A na twoim miejscu odpuściłbym sobie ten nóż z linku.
Pozdrawiam
Chick
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2010, 13:14
Lokalizacja: Nidzica.
Gadu Gadu: 8101983
Tytuł użytkownika: Evildead Chick.
Płeć:

Post autor: Chick »

Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Jeszcze większy szajs. Zrób jak Bojownik podpowiada. Kiedyś jeszcze podziękujesz za tą radę i sam będziesz takich udzielał. On chce Ci tylko zaoszczędzić niepotrzebnie wydanej kasy i tego żebyś za parę lat sam z siebie się śmiał.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Chick
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2010, 13:14
Lokalizacja: Nidzica.
Gadu Gadu: 8101983
Tytuł użytkownika: Evildead Chick.
Płeć:

Post autor: Chick »

Tylko ,że nie chcę składanego. ;P

No to może teraz lepiej trafię:
http://www.allegro.pl/item1102789523_no ... arbon.html
sylwester2091
Posty: 277
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:48
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: sylwester2091 »

ten pierwszy to kopia ka- bar D2 (mam taki różnią się tylko trochę kształtem ząbków... no i stalą oczywiście

ostrze ząbkowane blisko ręki to coś do czego trzeba przywyknąć, wiec jeśli go kupisz to musisz się liczyć z tym, ze pierwsze dwa wypady będziesz się uczył noża, poznasz jego wady i zalety, a z czasem nauczysz się wady obchodzić (wszystko jest kwestia pomysłowości i korzystania z doświadczenia innych). Jak już przywykniesz to stwierdzisz że jest dobry ale i tak jakiś mniejszy nożyk (choćby wystrugany z drewna 3 minuty wcześniej) do smarowania chlebka by się przydał (a strugać to on potrafi ;P .

aha zastrzegam ze ja nie mam tej wersji z milteca wiec mogę tylko mówić na temat kształtu i rozmiaru, a nie stali i trzymania ostrości
Awatar użytkownika
wolfshadow
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2008, 07:30
Lokalizacja: Jaworzno
Tytuł użytkownika: tuptuś leśny
Płeć:
Kontakt:

Post autor: wolfshadow »

Chick, MORA. Tylko zauważ, że ta ma ostrze ze stali węglowej i trzeba o niego bardziej dbać.
.:fortes fortuna adiuvat - Terencjusz:.
.:Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem - I. Kant:.
Chick
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2010, 13:14
Lokalizacja: Nidzica.
Gadu Gadu: 8101983
Tytuł użytkownika: Evildead Chick.
Płeć:

Post autor: Chick »

No coś czytałem ,że trzeba smarować olejem roślinnym. Czyli MORA jest najlepsza? Jeśli tak to sobie ją zamówię, tylko mi powiedźcie jak o nią dbać ,żeby żyła ze mną w zgodzie. ^^

Edit:
http://www.allegro.pl/item1102789523_no ... arbon.html
I
http://www.allegro.pl/item1102440137_no ... nless.html

Czym się różnią i który lepszy? Bo właśnie zauważyłem, że ten użytkownik ma 2 z wyglądu podobne noże.
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Z tych które podałeś jeden jest ze stali węglowej (carbon), a drugi jest ze stali nierdzewnej (stainless). To już od Ciebie zależy jaką stal chcesz wybrać. Ja osobiście bardziej reflektuję węglówki. I wcale o te węglówki nie trzeba jakoś kosmicznie dbać, dla mnie to jakiś dziwny mit. Najważniejsze to żeby ostrze przetrzeć do sucha po użyciu i to wszystko (ja najczęściej robię to o spodnie). Ważne żeby tylko nie zostawiać go mokrego czy w jakimś mokrym miejscu a będzie służył i służył.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

kumpel miał tego kampfmesser- wygląda trochę jak zabawka, i tak samo jak zabawka szybko się psuje- odpadło mocowanie rękojeści (ta taka główka na końcu noża miedzianego koloru) w każdym razie nie polecam. Bierz morę. Ja akurat przeciwnie do Jacy mam wersję z nierdzewki i też sobie chwalę- w temacie mory i wyboru materiału z którego ją wykonano - ile osób tyle opinii bynajmniej czy weźmiesz węglówkę czy nierdzewkę na pewno będziesz zadowolony.

No i olej allegro.

o Morę pogadaj z Treasure Hunter'em z naszego forum
Obrazek
Chick
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2010, 13:14
Lokalizacja: Nidzica.
Gadu Gadu: 8101983
Tytuł użytkownika: Evildead Chick.
Płeć:

Post autor: Chick »

A to on ma taniej czy jak? Bo na allegro mam taki ludzik ,że przy odbiorze kasę płacę. Bo nie chcę mi się ruszać do banku żeby przelać.;p
Awatar użytkownika
mwitek
Posty: 1115
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Gadu Gadu: 4861234
Tytuł użytkownika: HopsasaDoLasa
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mwitek »

On jest taki ludzik, że na pewno nie kupisz u niego podróbki. A kwestia dogadania się co do płatności zostaje już między wami.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2010, 10:01 przez mwitek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
TOMN52
Posty: 14
Rejestracja: 15 mar 2010, 17:10
Lokalizacja: Darłowo
Płeć:

Post autor: TOMN52 »

ja z czystym sercem mogę polecić glocka 78 (nawet używany,sam taki mam)
Dres=kozak w mieście,mięczak w lesie
Walker95
Posty: 52
Rejestracja: 09 paź 2009, 15:01
Lokalizacja: Poland
Płeć:

Post autor: Walker95 »

Mil-Tec to straszne szajstwo.
Przez przypadek zamówiłem kiedyś podróbkę plecaka BW (chciałem zamówić oryginalny).
Po pierwsze, podróbka była o 20 złotych droższa.
Po drugie zauważyłem, że z takiego samego materiału zrobiony jest mój piórnik szkolny za 4,99zł. Słowem, Mil-Tec to shit, nieważne co to jest i ile kosztuje. Mam z tym przykre doświadczenia.

PS. Czapka, którą mam na zdjęciu w avatarze (to właśnie Mil-Tec), po pierwszym jej deszczu się...yyy... rozkleiła.


Polecam gorąco oryginalne oprzyrządowanie i ubranie BW - plecak (oryginał) to istna rewelacja, w dodatku za 60zł.
A co do noża - zależy, jakie masz fundusze.
Z mojej strony polecam SRK Cold Steela (ale to raczej droższe)
A na początek i za raczej drobne pieniądze, nóż BW (ale oryginalny) sprawi się świetnie. Znajdziesz go na armyworld, z tego co pamiętam używany 89zł, a nowy 98zł. Weź nowy jak już ;)
(A żebyście widzieli, jak on ładnie wygląda przy mundurze harcerskim ZHP... :roll:)
Chick
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2010, 13:14
Lokalizacja: Nidzica.
Gadu Gadu: 8101983
Tytuł użytkownika: Evildead Chick.
Płeć:

Post autor: Chick »

Dzięki wszystkim za rady. Kupiłem Morę ze stali węglowej. ^^

(Walker Mora też źle nie wygląda do munduru. ^^)
StaszeK
Posty: 349
Rejestracja: 30 paź 2008, 21:46
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: StaszeK »

TOMN52 pisze:ja z czystym sercem mogę polecić glocka 78 (nawet używany,sam taki mam)
Jak nabierzesz większego doświadczenia to przekonasz się, że nie można z czystym sercem polecać glocka do survivalu.
Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 238
Rejestracja: 14 wrz 2007, 17:30
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska
Tytuł użytkownika: Czciciel BK-7
Płeć:

Post autor: Okruch »

StaszeK, zasługujesz na kufelek soku z brzozy ;)
ODPOWIEDZ