Latarka na dynamo

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1048
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Latarka na dynamo

Post autor: Dąb »

W internecie zauważyłem latarki na dynamo, wystarczy pokręcić minutę korbką i podobno świeci 30minut, często też nimi można ładować nokie, miał ktoś z tym do czynienia, jak z żywotnością tego sprzętu, ile naprawdę czasu świeci?
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
manfred1992
Posty: 45
Rejestracja: 26 kwie 2008, 14:12
Lokalizacja: Tomaszów lub
Płeć:

Post autor: manfred1992 »

Też kiedyś szukałem tego wynalazku ale wciąż nie jestem przekonany co do żywotności ale gdyby chciał ktoś kupić. to daje linka:
http://www.allegro.pl/item387945557_lat ... darmo.html
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1048
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Ja kupiłem mactronika, jak dłużej poużywam może skrobnę jakąś recenzje.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

piii nie latatka
Ostatnio zmieniony 23 lip 2008, 14:57 przez Tresor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pablo666
Posty: 166
Rejestracja: 10 wrz 2007, 13:43
Lokalizacja: Olsztyn
Gadu Gadu: 4097251
Płeć:

Post autor: Pablo666 »

Tresor pisze:piiiii nie latatka

to chyba wyczerpuje wszelka dyskusje :p
Ostatnio zmieniony 23 lip 2008, 14:57 przez Pablo666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

latarka jako latarka jest całkiem ok.
świeci i bardzo wolno się wyczerpuje. i świeci jasno.

natomiast jako ladowarka.....to straszne jest.
aby telefon odrobine naladowac to sie nakrecic trzeba zdrowo - trzymajac oczywiscie caly czas to samo tempo.
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1048
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Jak na razie spełnia moje oczekiwania, co co świecenia daje całkiem faje światło i dość długo świeci, a z naładowaniem telefonu Fredi, ma całkowitą rację, jednak aby wysłać sms, wezwać w razie czego pomoc dużo energii nie trzeba.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
abyss
Posty: 113
Rejestracja: 08 lut 2008, 23:47
Lokalizacja: całkiem duża wieś
Płeć:

Post autor: abyss »

Ja skusiłem sie na inną - wiekszą, za 10 euro w Aldim. Ma dynamko ze sporą korbką, działa w kilku trybach (3 diody, 2 diody, 1 dioda) i świeci zupełnie spoko - ile dokładniej, to muszę zmierzyć. WYkonanie całkiem solidne jak na (jednak) zabawkę. Acha, wbudowane akumulatory Li-On. Jak znajde chwilke to dam fotke - bo lezy w aucie a nie chce sie wychodzic :)
Awatar użytkownika
Preano
Posty: 104
Rejestracja: 31 sty 2010, 14:06
Lokalizacja: Konopiska
Gadu Gadu: 7236513
Płeć:

Post autor: Preano »

Mocno odgrzewam temat, ale właśnie dorzuciłem do zamówienia latarkę na dynamo za ... UWAGA : 3,49 zł. Nie mogę się doczekać jak się to sprawdzi.
„Nie mogliśmy dopuścić do siebie myśli o zrezygnowaniu – pokusa byłaby zbyt silna”
J.Pałkiewicz: Syberia - wyprawa na biegun zimna
Omomierz
Posty: 77
Rejestracja: 05 sie 2009, 00:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Omomierz »

Cóż, myślę, że się sprawdzi doskonale :lol:
abyss
Posty: 113
Rejestracja: 08 lut 2008, 23:47
Lokalizacja: całkiem duża wieś
Płeć:

Post autor: abyss »

O jednej dobrej pisałem (tak wygląda http://www.popularscience.co.uk/gifts/rev13.htm) - jest bardzo OK.

Teraz zganię inną - dynamo-latarkę - z radiem tym razem.
Wygląda niemal identycznie jak ta http://www.thegearshop.co.uk/images/upl ... RO1861.jpg lub ta: http://www.chinatraderonline.com/Radio/ ... 855209.htm (ale pewnie inny producent, bo kupiona w markecie) - różnica to jedynie kolor plastiku - czarny. W pierwszej sztuce pokrętło do włączania/wyłączania odpadło po tygodniu (nie dokręcona śrubka od środka, bez szansy na dostęp bez tracenia gwarancji) - w drugiej baterie same się wyłądowują i brak możliwości doładowania (teoretycznie jest taka opcja z gniazda zapalniczki w aucie - w pierszej działało). Mimo
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

ciekawe konstrukcje.
ja po ostatniej zimie, stwierdziłem, że muszę zakupić "dynamiczno-korbową" latareczkę do auta.
Zwykłe baterie padają szybciutko zostawione 24/7 w aucie.
I pewnie będzie to mactronic, bo jest sympatycznie nieduży.
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
abyss
Posty: 113
Rejestracja: 08 lut 2008, 23:47
Lokalizacja: całkiem duża wieś
Płeć:

Post autor: abyss »

Poniżej zera większość typowych akumulatorów/baterii "siada". Warto szukać latarki diodowej z generatorem elektronicznym - (w necie są schematy, na układzie 7555 wind-up torch jak by kto szukał angielskich nazw lata rek "na dynamo")
Awatar użytkownika
Preano
Posty: 104
Rejestracja: 31 sty 2010, 14:06
Lokalizacja: Konopiska
Gadu Gadu: 7236513
Płeć:

Post autor: Preano »

Dotarła do mnie "Hand-Pressing Flashlight"
Obrazek
Świeci bardzo jasno. Co prawda obudowa nie wygląda na solidną ale za 3,49 zł to ten ABS najwyższej jakości być nie może. Wygląda estetycznie, mój model jest w kolorze fioletowym, były też pomarańczowe i czerwone.
A to co przeczytałem na opakowaniu poza "NO BATTERIES NO BULB" i "MADE IN CHINA" (Idzie się na prawdę dobrze pośmiać) :
1. This product is a new science and technology product and made with high and new science and technology. It can illuminate only place it in rhythm.
2. No need any power. No environmental pollution. Low noise and health(!?). Comparing with common torch, it can be several times on lift.
3. Can stantlyusing this health torch, it can benefit to your palm, arm and shoulder streching and blood circulation, so as to let your hands relax abd brain clever, hand and brain coor dinate(!?) and promote your brain memory and health composition.

1. Masło maślane ...
2. Logika ...
3. Chce zobaczyć ten test, który dowiódł, że ściskanie dłonią polepsza pamięć ...
Ogółem to brak znajomości budowy zdań. Ale z latarki jestem zadowolony.
„Nie mogliśmy dopuścić do siebie myśli o zrezygnowaniu – pokusa byłaby zbyt silna”
J.Pałkiewicz: Syberia - wyprawa na biegun zimna
Awatar użytkownika
unabomber
Posty: 228
Rejestracja: 16 sie 2009, 18:52
Lokalizacja: Beskid Niski
Tytuł użytkownika: wirus homo sapiens
Płeć:

Post autor: unabomber »

Mój brat taż ma taką. Po krótkim czasie używania ten cyngiel do ładowania zakleszczył się w obudowie i nic się nie dało zrobić. Pomimo braku ładowania latarka świeciła (użytecznym światłem) jeszcze rok czasu... :shock:
Zima weryfikuje.
Awatar użytkownika
Preano
Posty: 104
Rejestracja: 31 sty 2010, 14:06
Lokalizacja: Konopiska
Gadu Gadu: 7236513
Płeć:

Post autor: Preano »

Jak wyjąłem ją z pudełka to już była naładowana. Tak się nie postępuje z akumlatorami. Zaraz ją rozkręcę i zobaczę jak to zrobili tą prądniczkę.
„Nie mogliśmy dopuścić do siebie myśli o zrezygnowaniu – pokusa byłaby zbyt silna”
J.Pałkiewicz: Syberia - wyprawa na biegun zimna
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

tak się postępuje z akumulatorami - one nie mogą leżeć rozładowane!
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
PRZEMASSS
Posty: 17
Rejestracja: 10 lis 2009, 17:23
Lokalizacja: Unisław
Płeć:

Post autor: PRZEMASSS »

Mój kuzyn miał taką starą latarkę (pewnie ze 20 albo 30 lat miała), tylko ze ona niemiala baterii i cały czas trze ba było naciskać i po 10 min. reka odpadała
Awatar użytkownika
Lisu
Posty: 160
Rejestracja: 15 wrz 2007, 09:11
Lokalizacja: Puszcza Knyszyńska
Gadu Gadu: 8563757
Tytuł użytkownika: Parła nist !
Płeć:

Post autor: Lisu »

Mowa o rosyjskiej latarce na dynamo.Konstrukcja pancerna i bardzo udana na ich warunki.Mam taką.Niestety jak mówisz na dłuższy dystans to łapa odpada od ściskania.Ale jest to niezastąpione w awaryjnych sytuacjach właśnie w samochodzie/domu.Te współczesne są dobre ale trybiki i te dźwigienki po porostu w krytycznej sytuacji zawsze uszkadzają,ja w rosyjskiej mam z metalu :)
Awatar użytkownika
Preano
Posty: 104
Rejestracja: 31 sty 2010, 14:06
Lokalizacja: Konopiska
Gadu Gadu: 7236513
Płeć:

Post autor: Preano »

Można zawsze wymienić tryby z plastykowych na metalowe, ja tak zrobiłem w latarce za 3,49 zł i jestem pod wrażeniem stosunku cena/jakość.
„Nie mogliśmy dopuścić do siebie myśli o zrezygnowaniu – pokusa byłaby zbyt silna”
J.Pałkiewicz: Syberia - wyprawa na biegun zimna
Awatar użytkownika
Lisu
Posty: 160
Rejestracja: 15 wrz 2007, 09:11
Lokalizacja: Puszcza Knyszyńska
Gadu Gadu: 8563757
Tytuł użytkownika: Parła nist !
Płeć:

Post autor: Lisu »

O ludzie a skąd je dorwać lub dopasować ?
Awatar użytkownika
Preano
Posty: 104
Rejestracja: 31 sty 2010, 14:06
Lokalizacja: Konopiska
Gadu Gadu: 7236513
Płeć:

Post autor: Preano »

Chodzi o tryby ? Mój ojciec jest ma dużo różnych takich części, nie wiem skąd. Brat za młodości siedział w zegarach, tam są różne przekładnie. O osobnym dorobieniu na miarę nie słyszałem.
„Nie mogliśmy dopuścić do siebie myśli o zrezygnowaniu – pokusa byłaby zbyt silna”
J.Pałkiewicz: Syberia - wyprawa na biegun zimna
Awatar użytkownika
rob30
Posty: 247
Rejestracja: 02 sty 2010, 23:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Spojené kr
Płeć:

Post autor: rob30 »

Preano pisze:... Brat za młodości siedział w zegarach, tam są różne przekładnie.

Sam tam wchodził, czy ojciec go zamykał? :?:
Ciek
Posty: 722
Rejestracja: 25 paź 2009, 10:06
Lokalizacja: z kanapy przed TV
Tytuł użytkownika: awski
Płeć:

Post autor: Ciek »

W Biedronce mignęła mi wczoraj latarka na baterię słoneczną. Ktoś widział w praktyce takie cudo? Świeci tylko jak świeci słońce ;) czy ma jakiś akumulator? Nie miałem czasu się temu przyglądać niestety.
Awatar użytkownika
Preano
Posty: 104
Rejestracja: 31 sty 2010, 14:06
Lokalizacja: Konopiska
Gadu Gadu: 7236513
Płeć:

Post autor: Preano »

rob30 ? Chciałeś dogryźć, zażartować, czy co to było ?
„Nie mogliśmy dopuścić do siebie myśli o zrezygnowaniu – pokusa byłaby zbyt silna”
J.Pałkiewicz: Syberia - wyprawa na biegun zimna
ODPOWIEDZ