Góry Kaczawskie - kraina podziemii i tajemnic

Szukasz informacji o jakimś miejscu? Byłeś w miejscu które chciałbyś polecić innym? Napisz o tym w tym miejscu.

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Jackus
Posty: 34
Rejestracja: 09 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: Złotoryja
Gadu Gadu: 1833112
Płeć:
Kontakt:

Góry Kaczawskie - kraina podziemii i tajemnic

Post autor: Jackus »

Jako lokalny patriota, czuję się zobowiązany, żeby zareklamować Góy i Pogórze Kaczawskie jako ciekawy z naszego punktu widzenia. Generalnie jest co zwiedzać. Niemcy po 1945 zostawili masę towaru zakopanego za domem, w studni, w podziemiach, starych stolniach i jaskiniach. Dużo by się rozpisywać, ale po co, wszak mamy wujka google.
Wymienię jednak kilka atrakcji:
Jaskinie góry połom (kilkanaście)
Kompleks nie zbadanch do końca sztolni w górze Wielisławka
Sztolnia uranu w Chmielarzu
Kopalnia w Radzimowicach z szybem Luiza (90m gł.)
Złotoryjskie podziemia
Poniemiecka radiostacja na górze Rosocha
Wulkan Ostrzyca ze swoją historią o Czarnym janku i licznymi okopami.
Wilcza góra - z polem bitwy napoleońskim (coś dla wykrywkowców)
Złoto w Kaczawie i Skorze (wciąż występuje)
agaty i ametysty w Nowym Kościele
Zamek Grodziec
Do tego ciekawe tereny leśne, ruiny budynków, bogata w faunę i florę natura, a wszystko w odległości od siebie "z buta"
Awatar użytkownika
maxter
Posty: 145
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:26
Lokalizacja: Ostróda
Płeć:

Post autor: maxter »

Swoje okolice "reklamujemy" tu: viewtopic.php?p=22741&highlight=&sid=97 ... bab2#22741 ;-) Przenieś tam swojego posta.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
niewazne

Post autor: niewazne »

Ten post jest dobrze napisany w dobrym miejscu, wkońcu jest to dział na opisywanie ciekawych miejsc
Awatar użytkownika
maxter
Posty: 145
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:26
Lokalizacja: Ostróda
Płeć:

Post autor: maxter »

Ale jaki jest sens pisać na ten sam temat w dwóch różnych wątkach? Zaraz się bałagan zrobi. Trzeba połączyć oba tematy, żeby w jednym miejscu wszystko było.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Jackus
Posty: 34
Rejestracja: 09 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: Złotoryja
Gadu Gadu: 1833112
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Jackus »

Wyraźnie napisane jest, że nazwa działu to Ciekawe miejsca. Uważam że Góry Kaczawskie są ciekawym miejscem. W moim wypadku, zwłaszcza w czasach emigracji zarobkowej miejsce zamieszkania to baaardzo względne pojęcie. Zresztą róbta co chceta, dla mnie to możecie nawet usunąć mój temat :-D . Dziękuję za zainteresowanie Górami Kaczawskimi
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2010, 11:57 przez Jackus, łącznie zmieniany 1 raz.
Fan Gór i Pogórza Kaczawskiego
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

kopalnia Wilhelm w Radzimowicach jest zacna :)
szyb Luise 90 m a Arnold 50 m :)
Awatar użytkownika
Jackus
Posty: 34
Rejestracja: 09 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: Złotoryja
Gadu Gadu: 1833112
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Jackus »

Być może potraktujecie to jak reklamę, ale w tym temacie polecam strony poświęcone Górom Kaczawskim:
http://www.betonet.nazwa.pl - podziemia, tajemnice, wędrówki, survival
http://www.kaczawskie.prv.pl - turystyka, geologia, przyroda
http://e-kaczawskie.pl - forum z dość dużą liczbą zdjęć flory, fauny i krajobrazów występujących w regionie Gór i Pogórza Kaczawskiego
Fan Gór i Pogórza Kaczawskiego
Awatar użytkownika
Kopek
Posty: 1019
Rejestracja: 10 mar 2009, 11:00
Lokalizacja: Z największej dziury
Tytuł użytkownika: TRAMPek łikendowy
Płeć:

Post autor: Kopek »

Wysyłałem kiedyś maile do ludzi z betonet.pl z chęcią przyłączenia się do Nich i nigdy żadnej odpowiedzi nie dostałem. A pochodzę z okolic Lwówka Śląskiego.

Teraz centralka. Strasznie tu płasko ale czasem perełki można znaleźć.

Tęsknie jednak za pogórzem kaczawskim.

Jackus, może zgadamy się kiedyś na wypad szlakiem wygasłych wulkanów?
"Czasem- i mówię to zupełnie szczerze - żal mi, że nie wychowano mnie jak włóczęgi. Nie związanego z żadnym miejscem, obowiązkami i ludźmi.

www.kopsegrob.blogspot.com
Awatar użytkownika
Jackus
Posty: 34
Rejestracja: 09 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: Złotoryja
Gadu Gadu: 1833112
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Jackus »

Nie ma problema. Zapraszam chętnych. Niestety tylko weekendy bo ostatnio okazało się że pracuję. A szlak wygasłych jest ciekawą perspektywą. Kiedyś mój kumpel organizując Rajd Extreme wytyczył jeszcze inną trasę. Dość malowniczą i wartą uwagi dla ludzi, którzy lubią wielogodzinne marsze w ciekawym terenie
Fan Gór i Pogórza Kaczawskiego
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

jaskinie w kamieniolomie gory Polom sa zacne:)
tak samo kopalnia za wioska Radzimowice:)
Luiza budzi respekt...ale zjazdu masz 75 metrow :) a korek jest na 90metrze...fajniutka kopania...duzo blota wody :)...polecam
ODPOWIEDZ