Zimowe "dzikie co nieco"

mniam, mniam...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Żbik
Posty: 66
Rejestracja: 12 sty 2010, 15:59
Lokalizacja: Z macicy
Płeć:

Post autor: Żbik »

Podobno niektóre larwy mają też orzechowy smak (to nie z programu a z opowieści wójka :D)
Ostatnio zmieniony 13 sty 2010, 14:50 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zdybi
Posty: 435
Rejestracja: 01 lut 2009, 22:46
Lokalizacja: zachpom
Gadu Gadu: 9522989
Płeć:
Kontakt:

Post autor: zdybi »

thrackan pisze:To dobrze, bo te na zdjęciach są chronione - Pachnica dębowa. :-P
Oj Thrackan,to mi Ty tu sprawdziany urządzasz :mrgreen: :-> Te larwy o których wspominam,to te same co żyją w drewnie sosnowym,mają nawet na "głowie" coś w rodzaju szczęk,żuwaczek...
http://lukaszzdyb.blogspot.com
http://mybushcraft.blogspot.com
"Bo życie przecież po to jest,żeby pożyć"
Awatar użytkownika
Pratschman
Posty: 214
Rejestracja: 01 gru 2009, 13:31
Lokalizacja: Jarocin/Poznań
Płeć:

Post autor: Pratschman »

Oto fotki trawy, której pół garści nasion zjadłem w zeszły weekend, Nie znam jej nazwy i jestem bardzo ciekaw co to. Nic mi nie było i mimo dużej ilości plew może okazać się dobrym "dzikim co nieco".
Kolejne dwie fotki to zdjęcia byliny, która bardzo mnie ostatni ciekawi. Wytwarza fajny puch, dobry w wersji surowej na zapałkę i w wersji zwęglonej na krzesiwo. Na jesieni kwitnie na żołto. Wiecie jak to się nazywa? Może i jadalne jest?

oto link:
http://picasaweb.google.pl/113880530413 ... 3172122690

P.S. Dziś założyłem to coś i orłem nie jestem jeszcze:P
Awatar użytkownika
thrackan
Posty: 911
Rejestracja: 16 cze 2009, 03:38
Lokalizacja: Warszawa
Gadu Gadu: 2123627
Tytuł użytkownika: Manufaktura strużyn
Płeć:
Kontakt:

Post autor: thrackan »

Pratschman pisze:Kolejne dwie fotki to zdjęcia byliny, która bardzo mnie ostatni ciekawi. Wytwarza fajny puch, dobry w wersji surowej na zapałkę i w wersji zwęglonej na krzesiwo. Na jesieni kwitnie na żołto. Wiecie jak to się nazywa? Może i jadalne jest?
Wygląda na resztki nawłoci kanadyjskiej (Solidago canadensis) ewentualnie nawłoci późnej (Solidago gigantea), ale jeśli już, to na 90% ta pierwsza. Jedzenia lepiej chyba nie próbować.

Co do rośliny, którą jadłeś - jeżeli Ci zależy, to sfotografuj ze dwa egzemplarze na białej kartce papieru, możliwie z bliska, zwracając szczególną uwagę na "kłoski" i nasady liści.
Awatar użytkownika
Pratschman
Posty: 214
Rejestracja: 01 gru 2009, 13:31
Lokalizacja: Jarocin/Poznań
Płeć:

Post autor: Pratschman »

Dzięki, thrackan. Łuczaj odradza jej konsumpcję, mówi że jak już to herbatka, wiec sobie odpuszczę:) Ale puch fajny, polecam!
Ups.. może jak znowu będę w lasu to przyniosę trochę tej trawy, bo puki co przynosiłem tylko w żołądku :)

P.S. Widzicie już jakieś oznaki przedwiośnia w postaci młodych rozet zielska? :)
Awatar użytkownika
Michal N
Posty: 1186
Rejestracja: 16 lut 2009, 21:47
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Gadu Gadu: 9361862
Tytuł użytkownika: Metyl Podgrzybek
Płeć:

Post autor: Michal N »

Pratschman, czy Ty najpierw zjadasz a potem sprawdzasz co zjadłeś bo z Twojej ostatniej wypowiedzi tak wynika. Przecież to prędzej czy później doprowadzi do zatrucia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pratschman
Posty: 214
Rejestracja: 01 gru 2009, 13:31
Lokalizacja: Jarocin/Poznań
Płeć:

Post autor: Pratschman »

yyy, no, tego... Przyznam się- pierwszy raz postąpiłem tak "mądrze". Stwierdzilem że jak toto nie jest baldaszkowate i zjem tylko trochę, to ewentualną biegunkę mogę przeżyć. ale nie polecam tak robić, macie rację...
ODPOWIEDZ