Schroniska- Karkonosze

Relacje, zaproszenia i pomysły na ...

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
Snick
Posty: 62
Rejestracja: 17 maja 2008, 15:19
Lokalizacja: Zielona Góra
Gadu Gadu: 1805770
Płeć:

Schroniska- Karkonosze

Post autor: Snick »

Biorę drużynę wędrowników na wędrówkę po Karkonoszach od 19 do 21 stycznia. Startujemy z Kowar w kierunku Śnieżki, potem grzbietem do Szrenicy i w dół do Szklarskiej. Potrzebowałbym informacji, w których schroniskach na tej trasie właściciele zgadzają się na spanie na deskach i ile sobie za to życzą? Głównie chodzi mi o schroniska Dom Śląski i Odrodzenie, bądź okolice (Strzecha Akademicka, Samotnia, Petrova Buda). Bywam w okolicy parę razy w roku, ale jakoś nigdy mi się nie zdarzyło spać pod dachem :-P
Born to be wild
Awatar użytkownika
bivr
Posty: 87
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:15
Lokalizacja: Jelenia Góra
Gadu Gadu: 6693152
Płeć:

Post autor: bivr »

Generalnie powinniście wszędzie mieć dostęp do desek. Trzeba by by było się ładnie dogadać. Raczej mało prawdopodobne, że wywalą was zimą o 22 ze schroniska ;-) . Wchodzą tu w grę symboliczne kwoty. Nic ich to przecież nie kosztuje. Parenaście złociszy. Na wszelki wypadek: "Mamy bardzo mało pieniędzy".
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

w Kowarach jest dobra meta na spanie...opuszczona kopalnia Uranu :)
Awatar użytkownika
Tanto
Administrator
Posty: 1073
Rejestracja: 26 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1743064
Płeć:

Post autor: Tanto »

Tresor pisze:w Kowarach jest dobra meta na spanie...opuszczona kopalnia Uranu :)
Tresor, to już podchodzi pod małe zboczenie zawodowe ;-)

Ps. ciekaw jestem czy widziałeś już (i rozpoznajesz) konstrukcję z tego linku viewtopic.php?t=1559
"...wszystkie koty z pyszczkami, które wyglądają, jakby ktoś wkręcił je w imadło, a potem wielokrotnie walił młotkiem owiniętym skarpetą, są Prawdziwmi kotami."
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Tanto widzialem macalem i bylem...ale jak to jeszcze nie byla komercja w tym obiekcie :)
oj lata temu....a mam zboczenie :) tak na powaznie to mozna kimac w Uranowce w Kowarach :)
Awatar użytkownika
Snick
Posty: 62
Rejestracja: 17 maja 2008, 15:19
Lokalizacja: Zielona Góra
Gadu Gadu: 1805770
Płeć:

Post autor: Snick »

W kopalni byłem, fajny obiekt ale nie na spanie z moimi ludźmi. Szukam schroniska bo to zorganizowana impreza, zgłoszona w kuratorium, a młodzi nie mają sprzętu na kimanie w jamie w śniegu. Jak już dodałem sam nigdy nie sypiam zimą w schroniskach... ani nawet pod dachem, dlatego szukam info w których można przezimować do rana za małą kasę ;-)

Na stronie schroniska "Dom śląski" podali cenę za spanie na deskach-20pln. Cena z kosmosu, o ile nie z dupy. Dla mnie to potwierdzenie smutnej teorii, że prawdziwe górskie schroniska odeszły wraz z prywatyzacją obiektów PTTK. Wszystkie przemianowały się na pensjonaty, nastawione na bogatego niemca lub libacje na sylwestra, a na turystę który chciałby przekimać do rana i trochę się ogrzać, wypinają tyłek. Wspinam się zimą w alpach, gdzie większość schronów ma otwarte winter roomy, często z łóżkami i kocami, piecem i możliwością przetrwania zamieci. Szkoda, że nasza rodzima pazerność nie pozwala zostawiać zimą w schronisku otwartego przedsionka dla wędrowca... I dlatego zwykle budzę się ze śniegiem na ryju :-P

BTW, Tresor, poza Kowarami są w okolicy jakieś sztolnie po czeskiej stronie ?
Born to be wild
Awatar użytkownika
Tresor
Posty: 699
Rejestracja: 28 sie 2007, 17:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tresor »

Przyjacielu nie wiem....moj rejon dzialania w czechach to Zlote Gory i okolice Jasiennika
Awatar użytkownika
Dąb
Posty: 1060
Rejestracja: 08 lut 2008, 19:47
Lokalizacja: Gorzów
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Dąb »

Musisz się liczyć, że za deski zapłacisz od 10-20zł( im bliżej śnieżki tym drożej) i to w niektórych jeszcze z łaską, że cię przyjęli, bo masz rację prawdziwe schroniska to już rzadkość, niektóre na poboczach jeszcze trzymają klimat, a reszta to pensjonaty, w których trzeba robić rezerwację z wyprzedzeniem.
https://www.instagram.com/whittling_bushcraft/

Cała tajemnica wiedzy puszczańskiej, tkwi tylko i wyłącznie w chęci jej zdobycia. Nie są potrzebne do tego niezmierzone odmęty pierwotnej puszczy. Nie jest potrzebny super sprzęt czy ubranie rodem z kosmicznych technologi. Wystarczy chcieć, oglądać, czytać i próbować. Nie zrażać się niepowodzeniami. Proste - ale to cała tajemnica. Szkoda, że większość adeptów leśnej ścieżki nie potrafi tego zrozumieć...

"Płyń pod prąd - z prądem płyną tylko śmieci "
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Lepiej wbijcie w Izery i chatkę górzystów - raz że na pewno was przyjmą, miejsce na podłodze zawsze sie znajdzie, a i mają najlepsze naleśniki w całej okolicy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy, wyprawy oraz spacery”