Tanie buty

Moderatorzy: Morg, GawroN, thrackan, Abscessus Perianalis, Valdi, Dąb, puchalsw

Awatar użytkownika
albi
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2009, 15:23
Lokalizacja: Olszewo-Borki
Płeć:

Tanie buty

Post autor: albi »

To mój pierwszy post na tym forum więc pragnę się przywitać :P Cześć wszystkim. No dobra - jazda!
Szukam tanich (naprawdę tanich!) butów, w których w spokoju mógłbym sobie poszaleć na airsoftowym wypadzie (żeby były dosyć wygodne i nie chłonęły wody jak gąbka), ale też połazić po mieście lub na jakiś koncert metalowy :mrgreen: (żeby wyglądały glanopodobnie - nie jak jakieś ochroniarskie czy cuś)... Tak - takie rzeczy tylko w erze :-/ ... No ale może coś się znajdzie :D Myślę nad polskimi skoczkami. Znajomi którzy je nosili (jeden nosi na okrągło :D) bardzo sobie je chwalą. Gość który stale w nich chodzi mówi, że są bardzo wygodne (nosi je zamiast glanów z tego właśnie powodu) i poleca, ale jeśli będę je kupował to, żebym uważał na takie które nie mają jakiejś tam wkładki - bo zdechnę xDDD Przeglądając www.alledrogo.pl znalazłem coś takiego:
http://www.allegro.pl/item666792823_bw_ ... od_ss.html

Czy aby na pewno to buty bundeswehr? Wpadły mi w oko (fajne z wyglądu) tylko jak jest z funkcjonalnością? To nie jest aby jakiś kijowy produkt pseudo - producenta typu mil - szajs?
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

Buty BW są [...] ale te http://ngt.pl/94,buty-bundeswehry.html
Jak by co to mogę odsprzedać rozmiar 190 mm - 112 mm bo za duże kupiłem. Są w idealnym stanie, dwa razy byłem w nich na krótkich wypadach. I w rzeczywistości wyglądają zdecydowanie lepiej niż na tych fotkach z ngt. Kawał buciora nie do zajechania i kupię sobie dobrą parę jak tylko sprzedam te za duże.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
albi
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2009, 15:23
Lokalizacja: Olszewo-Borki
Płeć:

Post autor: albi »

Widziałem tą stronę juz parę razy i zastanawiałem się nad tymi buciorami. To nie są aby te? http://www.allegro.pl/item670889740_but ... lecam.html
Tylko, że mi raczej chodzi o nówki - bo gdyby to był jakiś ciuch to używane to jeszcze jakoś, ale buty to tak chyba nie bardzo... A poza tym nowych nie bardzo mogę znaleźć. Mógłby ktoś podać adres sklepu internetowego albo aukcji?
Na specshopie maja parę modeli, ale nie bardzo wiem który to. Wydaje mi sie, że ten http://www.specshop.pl/product_info.php ... ts_id=3571
Tyle, że to zdecydowanie za drogo jak dla mnie
Awatar użytkownika
Jaca
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:06
Lokalizacja: okąd
Płeć:

Post autor: Jaca »

To te buty co z linku ale tam są używane. No te które mam są nówki. Jak pisałem byłem w nich 2 razy na krótkich wypadach bo w nie dopasowanych butach nie da się za dużo łazić. Jedyne co to się lekko przykurzyły. Grzybicy czy parcha też nie mam więc nie widzę problemu żeby ktoś je nosił. W sumie to mógłbym napisać że są nówki i nic nie mówić że w nich chodziłem i i tak nikt by się nie zorientował że używane ale zwyczajnie jestem uczciwy. Więc gdybyś chciał to wal jak w dym. Są na prawdę w 100 % w idealnym stanie. Jakby co to mogę jakieś fotki podesłać ale mam tylko tel do robienia.
...smelling the air when spring comes by raindrops reminds us of youthful days...
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

jeśli nie masz za dużej nogi to szukaj polskich opinaczy (niestety ciężko dostać większe numery) - są tanie, eleganckie i glanowate :). Można w nich nieźle szaleć, no i tańszych to chyba już nie spotkasz :).
Późniejsze glany WP są kiepskiej jakości i mają bardzo miękką skórę.
Po za tym, Tobie jeszcze chyba nogi rosną...więc nie ma co przepłacać :)
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
albi
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2009, 15:23
Lokalizacja: Olszewo-Borki
Płeć:

Post autor: albi »

Szczerze wątpię, że mi stopy urosną bo już z ponad 2 lata mam ten sam rozmiar obuwia - 45/46 :D Chyba, że mi coś wielkiego i ciężkiego na stopy spadnie to może i :D Ale to jakbym miał platfusa to by mnie do marynarki wzięli bo większa przyczepność do pokładu...
Tylko nie bardzo wiem które to są te opinacze bo na allegro goście wpisują w aukcji, tak jakby to były i skoczki, i opinacze, i desanty jednocześnie :P Czy może faktycznie to jedno i to samo?
To chyba jakby te - nie? http://www.allegro.pl/item652115514_but ... oz_44.html
Niby 44, a długość wkładki jakby 45 :P
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

tak, to te.
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Eee od opinaczy to ja już wolalbym butki BW Opinacze są twarde, sztywne, beznadziejna wkładka którą od razu nalezy wymienić, sam opinacz wkurzający.
Awatar użytkownika
Driver
Posty: 315
Rejestracja: 02 mar 2009, 15:53
Lokalizacja: Tychy
Gadu Gadu: 6876158
Tytuł użytkownika: Supertramp
Płeć:

Post autor: Driver »

mgr_scout pisze:Eee od opinaczy to ja już wolalbym butki BW Opinacze są twarde, sztywne, beznadziejna wkładka którą od razu nalezy wymienić, sam opinacz wkurzający.
I tu można trochę polemizować, faktycznie na początku jest wszystko sztywne i wkładka to lipa ale po rozchodzeniu jest jest miodzio, sam ganiam w desantach i nie narzekam no może jedynie na to że w okresie zimowym są śliskie jak pieron :mrgreen: :mrgreen: i co do opinaczy to jak wyżej, ale opinii jest tyle ilu jest użytkowników :-/
Gdybym schował ręce do kieszeni,skazali by mnie za ukrywanie broni.
Awatar użytkownika
Morg
Posty: 470
Rejestracja: 09 mar 2008, 23:29
Lokalizacja: Szczecin
Gadu Gadu: 1586833
Płeć:

Post autor: Morg »

To sa w sumie te "nowe" opinacze, takie przerobione desanty, te najlepsze byly brazowe i sa praktycznie nie do dostania.
Awatar użytkownika
Fredi
Posty: 1015
Rejestracja: 07 kwie 2008, 09:42
Lokalizacja: Skierniewice
Tytuł użytkownika: Fredne Zło..
Płeć:

Post autor: Fredi »

nowe? to zaczeli na nowo robić opinacze? od kiedy?

stare były i brązowe i czarne - jakościowo, to nawet czarne były lepsze bo dla reprezentacji i oficerów robione...
"Nie sztuką jest umrzeć, znacznie trudniej jest żyć."
Awatar użytkownika
Regent
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2008, 09:04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Płeć:

Post autor: Regent »

Awatar użytkownika
mgr_scout
Posty: 431
Rejestracja: 29 sie 2007, 16:29
Lokalizacja: inąd

Post autor: mgr_scout »

Fredi pisze:nowe? to zaczeli na nowo robić opinacze? od kiedy?

stare były i brązowe i czarne - jakościowo, to nawet czarne były lepsze bo dla reprezentacji i oficerów robione...
Czarne to kefa była na maksa bo dla stalowych były robione, a Ci tylko po lotnisku biegają ;) Reprezentacyjna chodziła w zupełnie inaczej szytych butach, choć wizualnie były podobne - miały przede wszystkim inną podeszwę. Dla oficerów były i czarne i brązowe z tym że dodatkowo miały wkładkę na całym bucie, nie wiem jak to wytłumaczyć ale coś jakby podwójną skórę - od środka miększą.

Edzia - w linku podanym przez regenta dobrze widać różnice, dodam jeszcze że były także specjalne opinacze dla WPD
Awatar użytkownika
bivr
Posty: 87
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:15
Lokalizacja: Jelenia Góra
Gadu Gadu: 6693152
Płeć:

Post autor: bivr »

Morg pisze:, te najlepsze byly brazowe i sa praktycznie nie do dostania.
Cholera, mój wujek miał pełno takich.. był magazynierem wojskowym. Pewnie wszystko już powyprzedawał, ale może... muszę z nim pogadać jak go kiedyś spotkam.
Hail To The King Baby
ODPOWIEDZ